swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Mamy w Busku Mickiewkę!

Dodane: Kasia Data: 2013-06-26 14:54:48 (czytane: 21079)  Wersja do druku

We wtorek 25 czerwca ulica Mickiewicza w Busku-Zdroju została oficjalnie otwarta. Przecięcia wstęgi podczas uroczystości dokonali m.in. marszałek województwa Adam Jarubas, pani wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, a także władze naszego miasta i powiatu.

Otwarcie buskiego deptaka to z pewnością wyjątkowa chwila w historii naszego miasta. Burmistrz Waldemar Sikora oficjalnie ogłosił, że mamy w Busku Mickiewkę, na podobieństwo kieleckiej Sienkiewki.

 otwarcie_mickiewicza.jpg

Historię przebiegu inwestycji przypomniał wszystkim wiceburmistrz Tomasz Mierzwa. Marszałek Adam Jarubas wyraził nadzieję, że nowo wyremontowany deptak wpłynie na zwiększenie atrakcyjności miasta. Wojewoda życzyła sobie, a także władzom i mieszkańcom miasta, aby buski deptak zawsze tętnił życiem. Kiedy uroczystości dobiegły końca wszyscy mogli skosztować przejażdżki wózkami Słonecznego Ekspresu.

 otwarcie_mickiewicza1.jpg


Remont ulicy Mickiewicza zrealizowano w ramach projektu „Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej miasta Busko-Zdrój – etap I”. Prace rozpoczęły się w 2011 roku. Ulica nabrała nowoczesnego, estetycznego wyglądu. Zniszczone nawierzchnie asfaltowe zastąpiono nawierzchniami granitowymi i nawierzchniami z kostki betonowej.

 otwarcie_mickiewicza2.jpg

Dla rowerzystów wyznaczono specjalny pas wzdłuż ulicy. Ulicę zdobią nowe trawniki, a także krzewy i byliny. Nie brakuje tu także elementów małej architektury, murków oporowych, granitowych schodów, siedzisk, kamiennych kul, ławek i innych.

 otwarcie_mickiewicza3.jpg

Ulica jest oświetlona. Dzięki oświetleniu w posadzkach eksponowane są m.in. przepiękne drzewa rosnące przy ulicy. Rozbudowano lub wymieniono infrastrukturę podziemną. Koszt zadania to ok. 25,8 mln zł brutto.

Wkrótce video.

/kr/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (59)
     

- (2013-06-27 07:42:39)

Kpina, parodia i wstyd!!!!!

-miszczu (2013-06-27 02:05:26)

Mickiewka? Aleś Burmistrzu wymyślił...

-Ziomal (2013-06-27 01:12:31)

Mamy w Busku Mickiewkę- co za idiota tak napisał co na to Towarzystwo Przyjaciół Buska Zdroju i to pisze ja czlowiek z Pinczowa ,który kocha wasze miasto wstyd nie pozwólcie na takie bzdurne nazwy bo jeszcze sie przyjmią.

-Dawny Buszczanin (2013-06-27 00:53:39)

W ogóle to po tej tzw. rewitalizacyji Aleja straciła wg. mnie swój klimat i urok. Rozpieprzyli Byczoka,nawalili szarego betonu, dorobili niepotrzebnych nikomu schodów, wycięli drzewa i to ma być takie sliczne???Za tyle kasy ???!!! Ktoś tu na głowę upadł!

-Nik Czemny (2013-06-27 00:40:50)

A co to ku.wa jest Mickiewka? Z tego zo wiem w Busku znajduje się Aleja Mickiewicza a nie jakaś "Mickiewka",jak to brzmi w ogóle,ohyda. Nie kopiujmy śmiesznych przeinaczeń typu kielckiego jak no. Sienkiewka bo to jest żałosne.

-ważne (2013-06-26 23:25:36)

Kojarzy ktoś te trzy dziewczyny na zdjęciu? Jesli tak to proszę o jakieś informacje o nich. To bardzo ważna sprawa. Z góry dziękuję : )

galeria.swietokrzyskie.info"galeria"albums"2013"_zlot_lo"zlot_kruk"zjazd_lo_kruk033.jpg

Trzeba zamienić " na /

- (2013-06-26 21:44:21)

Kolejną kpiną UMiG ze swoich obywateli jest zamieszczona informacja na stronie Gminy dotycząca segregacji odpadów.Brawo informatcy czy próbowaliście odczytać te porady. I to wszystko za nasze pieniądze.

-Jednak już jest to pewne (2013-06-26 21:31:56)

Po alei Mickiewicza nitką asfaltową będą jednak śmigać melexy p. Libudy.
Na echodnia pisali. Po parku zdrojowym też ma chęć jeździć.
Dalej głosujcie na ....
Podsumowując, na asfaltowej nitce alei mogą znaleźć się:
-matki z dziećmi w wózkach,
-rowerzyści,
-osoby ze schorzeniami narządu ruchu którym po schodach jest ciężko chodzić,
-dzieci na rowerkach,
i melexy p. Libudy.
Tylko patrzeć jak postawią fotoradar.
Chcieliście mieć deptak? Taki bezpieczny, dla dzieci? Ha Ha Ha.
Duża ilość schodów już mnie martwiła a tu jeszcze taki ruch. Strach będzie z dzieckiem wyjść na lody do śnieżki i odwrócić się na 10 sekund.
Vive la koniczyna!

- (2013-06-26 21:21:57)

Nareszcie wiadomo kto jest odpowiedzialny za czystośc ulicy,która ma być wizytówką miasta.

- (2013-06-26 21:12:40)

Proponuję połowę przecinających wyposażyć w wózki z dziećmi drugą połowę posadzić na wózkach inwalidzkich i poprosić o pokonanie trasy Zdrój-Rynek zobaczymy czy będą jechać częścią pochyłą ulicy czy po schodkach?A swoją drogą skoro pochyła część jest dla pojazdów należy oznaczyć,że jest to jezdnia.Spacerujących KARAC mandatami.

- (2013-06-26 21:04:37)

Wartości człowieka nie ocenia się po jego stroju tylko po szacunku do innych ludzi i po jego wiedzy oraz umiejętnościach.

-Do tego co by chciał rowerem śmigać (2013-06-26 20:28:21)

Nie jest pewne, czy na Mickiewicza b.mistrz nie wpuścił jeszcze melexów p. Libudy. Nie będziesz więc sam postrachem dla spacerowiczów i matek z dziećmi w wózkach.
Jak p. Libuda dostał pozwolenie to i inni muszą też takie dostać.
Będą jeszcze zatoczki-mijanki budować, jak tak dalej pójdzie.

- (2013-06-26 19:46:54)

Czy ci szanowni przecinacze wstęg wpadli przy okazji do buskiego szpitala zobaczyć jak działają niedawno otwarte przez nich pddziały? A może by je z pompą zamknęli? Czy oni nie rzoumieją że ludzie juz mają dość tej paranoi przecinania, otwierania? Darmozjady urzędasy

-chodza po asfalcie (2013-06-26 19:19:15)

po kostka jest tak polozona ze mozna sobie zeby wybic albo noge zlamac

-xyz (2013-06-26 19:17:40)

jeśli rzeczywiście widzimy realizację projektu ,,wzrost estetyki,, to ubiór Pani przewodniczącej temu nie zaświadczaNie ma kto podpowiedzieć o stosownym do uroczystości ubiorze?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry