swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Mamy w Busku Mickiewkę!

Dodane: Kasia Data: 2013-06-26 14:54:48 (czytane: 21078)  Wersja do druku

We wtorek 25 czerwca ulica Mickiewicza w Busku-Zdroju została oficjalnie otwarta. Przecięcia wstęgi podczas uroczystości dokonali m.in. marszałek województwa Adam Jarubas, pani wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, a także władze naszego miasta i powiatu.

Otwarcie buskiego deptaka to z pewnością wyjątkowa chwila w historii naszego miasta. Burmistrz Waldemar Sikora oficjalnie ogłosił, że mamy w Busku Mickiewkę, na podobieństwo kieleckiej Sienkiewki.

 otwarcie_mickiewicza.jpg

Historię przebiegu inwestycji przypomniał wszystkim wiceburmistrz Tomasz Mierzwa. Marszałek Adam Jarubas wyraził nadzieję, że nowo wyremontowany deptak wpłynie na zwiększenie atrakcyjności miasta. Wojewoda życzyła sobie, a także władzom i mieszkańcom miasta, aby buski deptak zawsze tętnił życiem. Kiedy uroczystości dobiegły końca wszyscy mogli skosztować przejażdżki wózkami Słonecznego Ekspresu.

 otwarcie_mickiewicza1.jpg


Remont ulicy Mickiewicza zrealizowano w ramach projektu „Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej miasta Busko-Zdrój – etap I”. Prace rozpoczęły się w 2011 roku. Ulica nabrała nowoczesnego, estetycznego wyglądu. Zniszczone nawierzchnie asfaltowe zastąpiono nawierzchniami granitowymi i nawierzchniami z kostki betonowej.

 otwarcie_mickiewicza2.jpg

Dla rowerzystów wyznaczono specjalny pas wzdłuż ulicy. Ulicę zdobią nowe trawniki, a także krzewy i byliny. Nie brakuje tu także elementów małej architektury, murków oporowych, granitowych schodów, siedzisk, kamiennych kul, ławek i innych.

 otwarcie_mickiewicza3.jpg

Ulica jest oświetlona. Dzięki oświetleniu w posadzkach eksponowane są m.in. przepiękne drzewa rosnące przy ulicy. Rozbudowano lub wymieniono infrastrukturę podziemną. Koszt zadania to ok. 25,8 mln zł brutto.

Wkrótce video.

/kr/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (59)
     

-Ygor (2013-06-27 15:33:12)

Szkoda, że prosto z otwarcia Alei Mickiewicza nie poszli do szpitala i z przecięciem wstęgi nie zamknęli oddziału geriatrycznego. W kolejce niedługo będą kolejne oddziały szpitala. po co zamykać od razu cały szpital? Nie lepiej po jednym oddziale? Więcej przecinania, więcej wstążek, więcej zdjęć ....

-Ygor (2013-06-27 15:24:20)

Mało nas, mało nas, mało nas .... do cięcia wstęgi.
Uczmy się od nich (tych na zdjęciach) jak niepowodzenie przekuć w sukces. A swoją drogą, czy oni naprawdę tak dobrze o sobie myślą, czy są tacy głupi?

-XXXXX (2013-06-27 12:40:37)

DO -TO JO MOŻE TY JESTEŚ TĄ CIOTĄ ŻYDOWSKĄ ŻE TAK BRONISZ KACZYŃSKIEGO KTÓRY JAK DOTĄD TO TYLKO SZKODZI NAM POLAKOPM SWOIMI OBRAŹLIWYMI WYPOWIEDZIAMI , SŁOWNICTWEM I WIZERUNKIEM JAK WSZYSCY Z PIS Z METRA CIĘCI /TAKIE KONUSY/ TO ROZUM TEŻ MAŁY

-busko (2013-06-27 11:43:18)

tak taki beton miał w głowie poprzednik i ten beton zostawił mieszkańcom w spadku na wieczną hańbę.z tego co wiem ten pan ma zamiar startować w kolejnych wyborach, obecny też.czy to nie śmieszne

-Rodowity (2013-06-27 11:36:01)

Kobicino zmień ten tytuł bo mi się to z jakąś mycką kojarzy.Czyż nie można "Mamy w Busku nową Mickiewicza".Ale czy do końca taką chcieliśmy mieć,z takim betonowym Bycokiem na dole.

- (2013-06-27 10:44:45)

Dlaczego nie ma aktualnych oświadczeń majątkowych radnych na stronie urzędu?

- (2013-06-27 10:29:32)

I Kaczyński obiecywał i Tusk obiecywał.... Ale do czego doprowadziły rządy Tuska każdy widzi - całkowite upolitycznienie kraju i pieniądze zarabiają nieliczni mający układy. Reszta żyje na skraju nędzy....

-TO JO (2013-06-27 10:25:03)

TY CIOTO ŻYDOWSKO PEDALSKA ODWAL SIĘ OD KACZYŃSKIEGO

- (2013-06-27 09:52:49)

kaczyński obiecywał 3 miliony mieszkań dla młodych małżeństw

-RR (2013-06-27 09:45:33)

10 obietnic Tuska zniknęło ze strony www Platformy. Ale pamiętamy! 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic. 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. 5. Uprościmy podatki, wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych. 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012. 7. Wycofamy wojska z Iraku. 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet. 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy. Donald Tusk, 19 października 2007 r WKLEJCIE TO DO INNYCH KOMENTARZY - NIECH LUDZIE WIEDZĄ!!!

- (2013-06-27 09:20:25)

Jest koniec czerwca a na ulicach jeszcze piach z zimy. Czy tego nikt nie widzi, czy za to nikt nie odpowiada? Czy nikt nie widzi wszechobecnego syfu panującego w tym mieście?

-DC (2013-06-27 09:02:03)

SPĘD BARANÓW ALE JAJA

- (2013-06-27 08:36:27)

otwierali geriatrie otworzyli mickiewicza.
zamknęli geriatrie, zamkną mickiewicza?
trzeba uważać bo najlepiej to zamykają na mickiewicza 19

- (2013-06-27 08:07:54)

olo - czemu milczysz. Czyżby Ci zablokowali dostęp do komentarzy?

-mmmmm (2013-06-27 07:56:31)

aleja mickiewicza po rewitalizacji jest paskudna ,kto cudo zaprojektował ,a kto przyjął do realizacji to chyba wypociny byłego burmistrza P.Wąsowicza ,co za wspaniały gust podobny do jego żony wstyd dla buska,i jeszcze teraz meleksy na deptaku to już porażka

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry