Mamy w Busku Mickiewkę!
2013-06-26 14:54:48

We wtorek 25 czerwca ulica Mickiewicza w Busku-Zdroju została oficjalnie otwarta. Przecięcia wstęgi podczas uroczystości dokonali m.in. marszałek województwa Adam Jarubas, pani wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, a także władze naszego miasta i powiatu.


Otwarcie buskiego deptaka to z pewnością wyjątkowa chwila w historii naszego miasta. Burmistrz Waldemar Sikora oficjalnie ogłosił, że mamy w Busku Mickiewkę, na podobieństwo kieleckiej Sienkiewki.

 otwarcie_mickiewicza.jpg

Historię przebiegu inwestycji przypomniał wszystkim wiceburmistrz Tomasz Mierzwa. Marszałek Adam Jarubas wyraził nadzieję, że nowo wyremontowany deptak wpłynie na zwiększenie atrakcyjności miasta. Wojewoda życzyła sobie, a także władzom i mieszkańcom miasta, aby buski deptak zawsze tętnił życiem. Kiedy uroczystości dobiegły końca wszyscy mogli skosztować przejażdżki wózkami Słonecznego Ekspresu.

 otwarcie_mickiewicza1.jpg


Remont ulicy Mickiewicza zrealizowano w ramach projektu „Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej miasta Busko-Zdrój – etap I”. Prace rozpoczęły się w 2011 roku. Ulica nabrała nowoczesnego, estetycznego wyglądu. Zniszczone nawierzchnie asfaltowe zastąpiono nawierzchniami granitowymi i nawierzchniami z kostki betonowej.

 otwarcie_mickiewicza2.jpg

Dla rowerzystów wyznaczono specjalny pas wzdłuż ulicy. Ulicę zdobią nowe trawniki, a także krzewy i byliny. Nie brakuje tu także elementów małej architektury, murków oporowych, granitowych schodów, siedzisk, kamiennych kul, ławek i innych.

 otwarcie_mickiewicza3.jpg

Ulica jest oświetlona. Dzięki oświetleniu w posadzkach eksponowane są m.in. przepiękne drzewa rosnące przy ulicy. Rozbudowano lub wymieniono infrastrukturę podziemną. Koszt zadania to ok. 25,8 mln zł brutto.

Wkrótce video.

/kr/









https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=14373