We wtorek 25 czerwca ulica Mickiewicza w Busku-Zdroju została oficjalnie otwarta. Przecięcia wstęgi podczas uroczystości dokonali m.in. marszałek województwa Adam Jarubas, pani wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, a także władze naszego miasta i powiatu.
Otwarcie buskiego deptaka to z pewnością wyjątkowa chwila w historii naszego miasta. Burmistrz Waldemar Sikora oficjalnie ogłosił, że mamy w Busku Mickiewkę, na podobieństwo kieleckiej Sienkiewki.

Historię przebiegu inwestycji przypomniał wszystkim wiceburmistrz Tomasz Mierzwa. Marszałek Adam Jarubas wyraził nadzieję, że nowo wyremontowany deptak wpłynie na zwiększenie atrakcyjności miasta. Wojewoda życzyła sobie, a także władzom i mieszkańcom miasta, aby buski deptak zawsze tętnił życiem. Kiedy uroczystości dobiegły końca wszyscy mogli skosztować przejażdżki wózkami Słonecznego Ekspresu.

Remont ulicy Mickiewicza zrealizowano w ramach projektu „Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej miasta Busko-Zdrój – etap I”. Prace rozpoczęły się w 2011 roku. Ulica nabrała nowoczesnego, estetycznego wyglądu. Zniszczone nawierzchnie asfaltowe zastąpiono nawierzchniami granitowymi i nawierzchniami z kostki betonowej.

Dla rowerzystów wyznaczono specjalny pas wzdłuż ulicy. Ulicę zdobią nowe trawniki, a także krzewy i byliny. Nie brakuje tu także elementów małej architektury, murków oporowych, granitowych schodów, siedzisk, kamiennych kul, ławek i innych.

Ulica jest oświetlona. Dzięki oświetleniu w posadzkach eksponowane są m.in. przepiękne drzewa rosnące przy ulicy. Rozbudowano lub wymieniono infrastrukturę podziemną. Koszt zadania to ok. 25,8 mln zł brutto.
Wkrótce video.
/kr/