swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Mamy w Busku Mickiewkę!

Dodane: Kasia Data: 2013-06-26 14:54:48 (czytane: 21081)  Wersja do druku

We wtorek 25 czerwca ulica Mickiewicza w Busku-Zdroju została oficjalnie otwarta. Przecięcia wstęgi podczas uroczystości dokonali m.in. marszałek województwa Adam Jarubas, pani wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, a także władze naszego miasta i powiatu.

Otwarcie buskiego deptaka to z pewnością wyjątkowa chwila w historii naszego miasta. Burmistrz Waldemar Sikora oficjalnie ogłosił, że mamy w Busku Mickiewkę, na podobieństwo kieleckiej Sienkiewki.

 otwarcie_mickiewicza.jpg

Historię przebiegu inwestycji przypomniał wszystkim wiceburmistrz Tomasz Mierzwa. Marszałek Adam Jarubas wyraził nadzieję, że nowo wyremontowany deptak wpłynie na zwiększenie atrakcyjności miasta. Wojewoda życzyła sobie, a także władzom i mieszkańcom miasta, aby buski deptak zawsze tętnił życiem. Kiedy uroczystości dobiegły końca wszyscy mogli skosztować przejażdżki wózkami Słonecznego Ekspresu.

 otwarcie_mickiewicza1.jpg


Remont ulicy Mickiewicza zrealizowano w ramach projektu „Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej miasta Busko-Zdrój – etap I”. Prace rozpoczęły się w 2011 roku. Ulica nabrała nowoczesnego, estetycznego wyglądu. Zniszczone nawierzchnie asfaltowe zastąpiono nawierzchniami granitowymi i nawierzchniami z kostki betonowej.

 otwarcie_mickiewicza2.jpg

Dla rowerzystów wyznaczono specjalny pas wzdłuż ulicy. Ulicę zdobią nowe trawniki, a także krzewy i byliny. Nie brakuje tu także elementów małej architektury, murków oporowych, granitowych schodów, siedzisk, kamiennych kul, ławek i innych.

 otwarcie_mickiewicza3.jpg

Ulica jest oświetlona. Dzięki oświetleniu w posadzkach eksponowane są m.in. przepiękne drzewa rosnące przy ulicy. Rozbudowano lub wymieniono infrastrukturę podziemną. Koszt zadania to ok. 25,8 mln zł brutto.

Wkrótce video.

/kr/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (59)
     

-xxx (2013-06-26 19:15:35)

jaką Mickiewkę?? ALEJA MICKIEWICZA!!! średnio wygląda po remoncie haha

- (2013-06-26 18:54:41)

Dlaczego na tym asfalcie dla rowerzystow nie namalowano symbolu rooweru?????? Wlasnie tamtedy wszyscy chodza a na rowerze trzeba ich mijac slalomem?? Tak ciezko oznaczyc ta sciezke???

-ciekawy (2013-06-26 18:36:44)

a ile odzyskano za kostkę brukową z alej to był przecież naturalny granit wiem że w Niemczech taka kostka to majątek . WARTO BY POINFORMOWAĆ NAS CO I JAK PRAWDA???

-czy na pewno??? (2013-06-26 17:39:20)

... tam jest ścieżka rowerowa?
Bo moim zdaniem to nie, i nie powinno jej tam być.
Deptak winien być dla pieszych, matek z wózkami, dzieci na rowerkach, spacerujących kuracjuszy i wózków niepełnosprawnych.
Jeżeli w takie towarzystwo wrzucimy rowerzystów, to ... ... aż mi ciarki przeszły po plecach.

-liberator (2013-06-26 17:34:14)

jak znikną zbędne urzędy, to ulica będzie ok.

-To ta aleja juz jest skonczona ? (2013-06-26 17:12:34)

ahahha ale kpina z ludzi !!!!

- (2013-06-26 16:54:42)

byle co zrobią a cieszą się jak murzyn bateryjką .... ale otwarcie jest a po otwarciu wiadome że impreza za czyje się ma rozumieć pieniądze??????

-"Dla rowerzystów wyznaczono specjalny pas wzdłuż ulicy." (2013-06-26 16:25:14)

Jest tylko jeden problem. Ludzie najczęściej chodzą właśnie tym pasem przeznaczonym dla rowerzystów.

-znowu (2013-06-26 16:10:41)

co za debil zmienił nazwę ulicy z Mickiewicza na jakąś mickiewkę co to znaczy czyżby w Busku jak w Wilnie likwidowano nazwy POLSKIE na jakieś tam.chociaż Mickiewicz Polakiem nie był ale ulica podobno ma nazwę ul.MICKIEWICZA

-adaljama (2013-06-26 16:02:53)

A ta pani obok burmistrza Mierzwy to z jakiego zespołu folklorystycznego?

-piotr&andrzej Sp. z o.o. (2013-06-26 15:43:02)

To już jest skończone, bo według mnie-NIE!

-zgredek (2013-06-26 15:33:50)

Skład uroczyście otwierających prawie taki sam jak na otwarciu osławionej BUSKIEJ GERIATRII. Nie wiem czy to jest dobry znak. ;)

-buskowianka (2013-06-26 15:22:12)

Matko!!! 8 osób do przecinania wstęgi? Więcej ich nie było?

-to (2013-06-26 15:19:17)

po co to otwarcie ?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry