swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Oddział geriatryczny w Busku-Zdroju do zamknięcia

Dodane: admin Data: 2013-06-14 17:56:06 (czytane: 15723)  Wersja do druku

Oddział geriatryczny w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju 17 czerwca zostanie zamknięty. Dyrektor Grzegorz Gałuszka złożył w Narodowym Funduszu Zdrowia wniosek o rozwiązanie umowy na udzielanie świadczeń.

Dyrektor  zapewnia, że chodzi mu o bezpieczeństwo pacjentów. Na decyzje wpłynęły problemy ze skompletowaniem obsady specjalistów geriatrów.

Za rozwiązanie umowy z przyczyn obiektywnych szpitalowi nie grożą kary.

 

/MC/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (75)
     

-mieszkaniec (2013-06-15 22:04:01)

A może trzeba przeprosić Pana Jacka S. za to że pisał w liście otwartym prawdę a pan starosta jednak twierdził że nie ma racji. Wystarczy panie starosto małe przepraszam ale do takiego słowa trzeba mieć honor!

- (2013-06-15 21:18:20)

Skrzypek był zły a okazuje się że był dobry....wydaje mi się że winny jest PSL..ludzi za nic mają,ludzie za grosze pracują..zmian potrzeba,Lewicy lub PIS-u,bądz kogo..każdy inny będzie lepszy...

-% (2013-06-15 17:34:56)

oj tam, oj tam . Przyjedzie Czesiek europoseł. zrobi wam grila i będziecie się slinic, ogonami merdać, przymilać się. Coś wam obieca i będzie jak zwykleA swoją drogą Bożentyna w jajo została zrobiona z ta swoja chęcią do otwierania. Wstyd

-JotKa (2013-06-15 17:11:58)

Geriatria? Kaplica i latający księżulo nie wystarczy?

- (2013-06-15 15:01:25)

I bardzo dobrze,jak glosujecie na PSL to teraz nie skomlec

-POli (2013-06-15 14:40:29)

Słoń w porcelanie tak nazwałbym działania kadrowe tym razem zielonej braci.Nie mając odpowiednich kadr porwali się na władzę.Nie mam tu na myśli P.Gałuszki lecz część otaczających go doradców i wykonawców,dodanych mu nie z jego woli.

-zielono mi (2013-06-15 14:09:41)

Chcieliście władzy,wyborca uwierzył-władzę dał. Mieliście władzę i złoty róg. Jóź więcej w powiecie buskim władzy nie dostaniecie.Czy jesteście tego świadomi.To juz koniec-rozwód.

- (2013-06-15 13:45:09)

Jaka ziemia? Co to jest? Tu wszyscy widzą co się dzieje. Tylko, że jak przychodzą wybory to z automatu głosuje się na tych samych. Proszę mieć pretensje sami do siebie

- (2013-06-15 12:46:00)

czyżby Ziemia Buska miała racje?

- (2013-06-15 12:27:55)

Zniszczono buski szpital, nie ma właściwej kadry lekarskiej. w Oddziale płucnym i wewnętrznym nie ma lekarzy do leczenia pacjentów. Możecie sobie pisać ile chcecie, zastanawiać się, za kilka dni temat na tym forum zgaśnie jak poprzednie wy wasi najbliżsi nadal będziecie mieć taką opiekę szpitalna jaka wam władza funduje. I nic i nikt tego nie zmieni, a przed wyborami znów obiecają gruszki na wierzbie. Wy tu nie macie nic do gadania szkoda waszego pisania.

-Ygor (2013-06-15 11:46:14)

Chciałbym wiedzieć jak udało mu się podpisać umowę z NFZ nie mając zatrudnionego personelu? Kto w NFZ mu pomagał to przepchnąć? Może jednak nikt mu nie pomagał, tylko sfałszował dokumenty?
Chciałbym również wiedzieć, czy szpital został przez NFZ ukarany za niewdrożenie podpisanej umowy. Jaka to była kwota?
Chciałbym również wiedzieć jakie były koszty wdrożenia niewdrożonego, owego oddziału geriatrycznego i kto za to poniesie konsekwencje?
Chciałbym również wiedzieć ...nie, ja to wiem. Chciałbym, aby mieszkańcy naszego powiatu dowiedzieli się jakie przygotowanie zawodowe i doświadczenie miał pan dyrektor do kierowania naszym szpitalem? Chciałbym się również dowiedzieć gdzie i kiedy zrobił studia podyplomowe zarządzania placówkami służby zdrowia? Która to była uczelnia? Ilu kolegów i koleżanek go pamięta z pobytu na zajęciach i czy na pewno pamiętają?

- (2013-06-15 11:37:36)

kara za to powinna być!

-haha (2013-06-15 11:36:14)

na otwrciu się lansowaliście pryncypały z PSL teraz też może zorganizujcie UROCZYSTE ZAMKNIĘCIE oddziału wyremontowanego za ogromną kasiorę....SKANDAL!!!!

- (2013-06-15 10:21:14)

PSL i wszystko jasne hehehe

-Jak to (2013-06-15 09:22:30)

Jak to ? Nie będzie konferencji prasowych ?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry