swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Oddział geriatryczny w Busku-Zdroju do zamknięcia

Dodane: admin Data: 2013-06-14 17:56:06 (czytane: 15721)  Wersja do druku

Oddział geriatryczny w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju 17 czerwca zostanie zamknięty. Dyrektor Grzegorz Gałuszka złożył w Narodowym Funduszu Zdrowia wniosek o rozwiązanie umowy na udzielanie świadczeń.

Dyrektor  zapewnia, że chodzi mu o bezpieczeństwo pacjentów. Na decyzje wpłynęły problemy ze skompletowaniem obsady specjalistów geriatrów.

Za rozwiązanie umowy z przyczyn obiektywnych szpitalowi nie grożą kary.

 

/MC/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (75)
     

- (2013-06-16 12:35:05)

Ktoś pisze o nauce historii... A co to ma współnego z dzisiejszym czasami? Mam na myśli wspózależności i różnego rodzaju wspólne biznesy między narodami. Dziś Polak handluje z Niemcem, choć być może dziadek tamtego mu babkę zgwałcił i zabił dziadka... Historia, historią a żyć trzeba.

-do: zresocjalizowanego złodzieja (2013-06-16 11:53:23)

Kto tu pisze o odtrącaniu zresocjalizowanych złodziei?! może przeczytaj jeszcze raz?

Choć... to może być przykład sprytnej relatywizacji - rozmycia tematu, rozmycia odpowiedzialności.

Zamiast rozwadniać temat i dorzucać niepotrzebne wątki - spamowować, chętnie przeczytam czy opiekę nad własnym majątkiem powierzysz uczciwemu znajomemu czy zresocjalizowanemu złodziejowi? Czy swoje dzieci oddasz pod opiekę niani czy zresocjalizowanego pedofila?

Czy to że nie powinno się odtrącać nawet byłego zresocjalizowanego złodzieja, znaczy że należy zapominać i mieć to na względzie to czego się dopuścili? Czy to znaczy, że należy im kolejny raz dawać im klucz do domu?

-Prusów, Jaćwigów (2013-06-16 11:52:07)

wytępili rycerze Zakonu Krzyżackiego szerzący miłość dla bliźniego, trochę przy naszej pomocy

-do: Szabla, koń, wino i na czołgi - Dzięki temu, że tacy byliśmy to jeszcze jesteśmy (2013-06-16 11:24:28)

Dzięki temu, że tacy byliśmy to jeszcze jesteśmy. Dzięki temu właśnie nie jesteśmy Republiką Kraju Rad i nie podzieliliśmy losu Wieletów, Jaćwingów czy Prusów.
Historia pokazuje, że ci co się poddawali, zwłaszcza tyranom i despotom, ci ginęli.

Na koniec dobra rada: zamiast polegać bezkrytycznie na 'dziełach' wykreowanych na 'autorytety' mistrzóf kina zainwestuj w siebie i w swój rozum - zacznij czytać ze zrozumieniem historię i uczyć się jej.

--Czy dziwne to że złodziej kradnie? cd. (2013-06-16 11:09:39)

Jeśli właściciel sam wpuści do swojego domu złodzieja, licząc na to, że ten będzie okradał innych, a z nim będzie się dzielił łupami - to gdy ten gość-złodziej okradnie i jego, to czy właściciel będzie czysty i bez winy?

-ja (2013-06-16 11:03:31)

Pies szczeka i szczekał będzie- nie jest to dziwne. Ale złodziej dziś kradnie ale jutro może przestać, bo go na przykład sumienie ruszyło. Po to jest resocjalizacja. Nie wolno nikogo odtrącać, nawet byłego złodzieja.

- (2013-06-16 11:00:09)

A można było poddać się podczas II wojny światowej .... żartowałem. Myślę że tu u nas w Polsce nigdy dobrze nie będzie. Taka specyfika i mentalnośc narodu. Szabla, koń, wino i na czołgi... Nie potrafimy wyciągać wniosków z historii, znów nam zrobią dożynki, parę imprez plenerowych przyjedzie Siekierski, Jarubas poklepią się po ramionach naobiecują cudów i znów będzie jak jest. Proponuję nowe hasło na kampanie wyborczą dla PSL: hasło brzmi BĘDZIE WSZYSTKO i mała gwiazdka. Wyjaśnienie gwiazdki: dla swoich.

-Czy dziwne to że złodziej kradnie? (2013-06-16 10:51:30)

Czy to, że pies szczeka a złodziej kradnie jest dziwne? czy jest tajemnicą?

Jeśli właściciel sam wpuszcza do swojego domu złodzieja, to czy jest bez winy gdy ten 'gość' go okradnie?

Podobnie, gdy właściciel sam wpuszcza do swojego domu nieznajomego i oddaje mu klucze. Jeśli i ten 'gosć' go okradnie to czy właściciel jest bez winy? Czy to, że nie sprawdził nieznajomego i że uwierzył w to co ten mówił o sobie zwalnia gospodarza od winy?

Czy Polska to nie nasz dom, czy urna wyborcza to nie klucz do niego?

-Kto za to odpowiada? (2013-06-16 10:35:47)

Rujnowanie szpitala to pikuś wobec tego co dzieje się w Busku i w Polsce. Magiczna rewitalizacja autorstwa Ziemi Buskiej jak pokazuje póki co rzeczywistość to Dunajec na Mickiewicza, Wigry na Partyzantów i zatapianie Zdroju. Gałuszka otworzył Geriatryczny bez obsady lekarskiej? A kto dociągnął siarkę z Lasu Winiarskiego bez zrobienia instalacji odpływowej i specjalnej odrębnej oczyszczalni tych wód? itd.
Polska 'zielona wyspa' robi się stopniowo wyspą bezludną. Zniszczono przemysł i gospodarkę. Młodzi nie mają pracy, mieszkania, przyszłości więc uciekają za granicę. Kto do tego doprowadził? Kto za to odpowiada? - Odpowiedzialny jest Każdy kto przy urnie wyborczej dał władzę tym którzy tak rządzą.
To nie pojedyncze osoby są winne, to ogół. Hitler się sam nie wybrał. Został wybrany przez większość, tą samą która później bezkrytycznie realizowała jego wizje. Jest więc odpowiedzialna na równi z Adolfem.

-Marcelin (2013-06-16 09:23:01)

Szpital Buski to była wielka sława to był wzór do naśladowania.Ludzie na salach się nie mieścili. Obłożenie obłożenie potężne na operacje przyjeżdżali pacjenci z całego województwa.Dziś pacjenci jeżdżą po całym województwie a nawet kraju.

-Nasz szital umiera (2013-06-16 08:19:09)

Wszystkie oddziały w tym szpitalu sypią się od dwóch lat, od czasu jak dyrektorem jest pan GG. Nie wiem, czy te działania to tylko jego inicjatywa, czy naprawdę tym szpitalem kieruje Starosta. Ale wiem jedno, że za poprzedniego dyrektora, który nie był orłem zarządzania, taki stan rzeczy był nie do pomyślenia. Szpital funkcjonował, obsada personalna na wszystkich oddziałach była wystarczająca i wreszcie to co najważniejsze: w ciągu swoich około 12-tu lat dyrektorowania zlikwidował około 20-to milionowe zadłużenie.
Z perspektywy ostatnich dwóch lat, nie bardzo rozumiem powód, dla którego Starosta go usunął. Pragnę przypomnieć, że Starosta usuwał Skrzypka przez około 4 - 5 lat. Facet miał swoje zdanie, nie liczył się z pomysłami Starosty i dlatego musiał odejść.
Co dalej z naszym szpitalem? Czarno to widzę. Dwa ostatnie lata zmarnowane. Ile czasu trzeba na odbudowanie tych ostatnich dwóch lat? 2... 4 ? ? ? ? Skąd dobrego menadżera, a nie oszołoma wziąć?
Na dzień dzisiejszy nie ma w tym szpitalu oddziału, który miałby niezagrożoną kondycję. Ani jednego.
Pacjenci przestali chcieć się leczyć w Busku. Zasilają szpitale w Chmielniku, Pińczowie, Kazimierzy. To one, te szpitale, przeżywają w związku z zaistniałą sytuacją renesans. Nasz umiera.

- (2013-06-16 07:55:51)

przestańcie pisać bo wszyscy pójdziecie do dziupli

-Grube nici, grube kraty (2013-06-16 02:19:29)

Czy odpowiednie służby mogłyby prześwietlić tę sprawę, zarówno w szpitalu jak i w NFZ? Mogą być to nawet służby na emeryturze Panie agencie Tomku.
Trochę się to nie klei. Jak GG mógł (zakładając bez pomocy kogoś w NFZ) otworzyć (jakże uroczyście) (pozdrawiam Bożentynę Pałkę-Korubę i wielkiego przyjaciela G Grzegorza Pana Adama Jarubasa) oddział geriatrii nie mając zatrudnionych lekarzy specjalistów geriatrów. Musiał (według mojej wiedzy) okazać się umowami o pracę. No i może takowe ktoś usłużny z grzeczności mu podpisał. Ale. No właśnie ALE ten ktoś jest pewnie lekarzem z niemałym już stażem i obowiązuje go trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Skąd więc po otwarciu zamknięcie? No skąd?
Prosty chłop jestem, ale to mi się nijak nie klei.

-jonek (2013-06-15 22:44:18)

Ale jaja, ale jaja! I tak się wszystko rozejdzie po kościach. Może by tak jeszcze o paru innych dziwnych rzeczach tu napisać? Np o tym jak to szefowa związków oddała fundusz socjalny na rzecz szpitala... itp itd. Miejsc w Pińczewie by zabrakło dla rezydentów. Ale jaja, ale jaja!

-busko (2013-06-15 22:31:28)

czy nie widzicie że gdzie się Grześ dołoży
tam wszystko położy przecież ten nieudacznik jest też z psl, chodzi mi o nieudacznika lasaka

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry