swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Oddział geriatryczny w Busku-Zdroju do zamknięcia

Dodane: admin Data: 2013-06-14 17:56:06 (czytane: 15720)  Wersja do druku

Oddział geriatryczny w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju 17 czerwca zostanie zamknięty. Dyrektor Grzegorz Gałuszka złożył w Narodowym Funduszu Zdrowia wniosek o rozwiązanie umowy na udzielanie świadczeń.

Dyrektor  zapewnia, że chodzi mu o bezpieczeństwo pacjentów. Na decyzje wpłynęły problemy ze skompletowaniem obsady specjalistów geriatrów.

Za rozwiązanie umowy z przyczyn obiektywnych szpitalowi nie grożą kary.

 

/MC/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (75)
     

-Pacjent (2013-06-17 09:37:47)

Jacek Strzelecki miał rację publikując jakiś czas temu list otwarty na temat służby zdrowia w powiecie buskim. Wtedy miałem wątpliwości. Dzisiaj ich nie mam.
Co można w tej sytuacji zrobić? Nic, poza pisaniem prawdy na takich forach jak to.
Panie Jacku Strzelecki, może jeszcze jeden wysiłek w tej sprawie? Dla dobra naszego szpitala.

--- (2013-06-17 07:52:30)

czy to prawda,ze remontowane niedawno laboratorium zostało zalane przy ulewach?

-Do Busczanina (2013-06-17 06:35:39)

Trzeba uczciwie powiedzieć, że to PSL odpowiada, bo na stanowisko takiej placówki nie przeprowadzono konkursu, potem tylko działania pod publikę przy błysku fleszy: kardiochirurgia, geriatria i kompromitacja.

- Buszczanin (2013-06-16 20:58:17)

Nie uważam by oskarżanie czy też obciążanie całego PSL było na miejscu, to że jak to piszecie "brygada GG" nie podołała zadaniu to nie powinno dawać podstaw do traktowania tego w wymiarze odpowiedzialności całego PSL. Natomiast im powinno dawać to do myślenia, kto ja gdzie się sprawdza i do czego się nie nadaje.

- (2013-06-16 20:39:50)

Ryszard wykopał dołek, Grzegorz robi kopczyk..

- (2013-06-16 16:18:37)

ÓW nowy szef szpitala podobno więcej jest po za miejscem pracy czyli buskim szpitalem. Zawsze w delegacji. Tak to jest jak się kilka srok za ogon trzyma tzn: dyrektorowanie w szpitalu, dziekanowanie w wyższej szkole w Kielcach, zasiadanie w zarządzie województwa i kto wie co jeszcze. Gość lekko licząc zarabia ze 30 tys PLN i ma w nosie co się o nim mówi lub wypisuje. Tylko patrzeć jak na posła bedzie startował

-gosc (2013-06-16 16:08:37)

taki Skrzypek był zły mhhhh tylko jego szpital we Włoszczowie zaczyna prężnie działać a Buski cóż idzie na dno jak wrak. Ale przecież sami pracownicy tej placówki buskiej chcieli zmiany dyrektora. I jaki z tego morał wylądujecie na bruk hehehehe
p.s jest takie przysłowie chwalcie szefa swego bo możecie mieć gorszego.

- (2013-06-16 15:58:32)

Po wpisach widac ze ludzie otwieraja powoli oczy i zaczynaja myslec .Tak trzymac,wszyscy tylko nie PSL

- (2013-06-16 15:25:10)

PSL=DNO

- (2013-06-16 15:06:28)

I jeszcze mamy oddział kardiologiczny - oczywiście bez kontraktu. Takie sukcesy zagwarantował nam nowy dyrektor przywieziony w teczce przez Jarubasa do Kolarza
Zapraszamy wszystkich któzy uroczyście przecinali wstęgi podczas otwarć oddziałó w szpitalu które splajtowały do uroczystego zamknięcia. Przyjedzie ktoś? Panie Kolarz, Jarubas, Żoładek, pani Pałka Koruba i wiele wiele innych krawaciarzy

-Ygor (2013-06-16 14:47:32)

Nie było żadnego uzasadnionego powodu, dla którego oddział geriatryczny w Busku należało organizować. Od samego początku. Więc dlaczego? Według mnie powód był jeden, a właściwie kilka. Jak pamiętacie zaczęły walić się wszystkie oddziały. Poza interną. Starosta i dyrektor na gwałt potrzebowali jakiegoś sukcesu. Nieważne jakiego. Wszystko jedno. I wymyślili. Otworzymy Oddział geriatryczny. Pamiętacie z jaką pompą ten oddział był otwierany? Pamiętacie przyjęcie, przemowy, media? Potem było jeszcze jedno przyjecie, ale niestety zamknięte dla mniej wtajemniczonych, na które zaproszono tylko nielicznych - bardziej wtajemniczonych. .......
Odtrąbiono sukces. Zapomnieliśmy (albo im się tak wydawało) o wszystkich niepowodzeniach w zarządzaniu szpitalem. Oddział geriatryczny potem uruchamiano jeszcze kilka razy. Na początku średnio co dwa tygodnie. I nic...
Na dzień dzisiejszy efekt jest taki, że nic nie zrobiono z niepowodzeniami, które chciano przykryć otwarciem geriatrii, to jeszcze zniszczono dość dobrze prosperujacą internę.

- (2013-06-16 13:31:52)

Za rok wybory trzeba ta bande oderwac od koryta bo to miasto jak i caly region upada

- (2013-06-16 13:06:48)

Upartyjnienie instytucji państowych i zależnych od nich sięgnęło chyba zenitu. Nie liczą się kompetencje lecz plecy. Czyli Tu ma ciotkę, tam mam wuja - znajomości mam od ....
Aha jeszcze trzeba dodać: dziś należę do PSL jutro do PO a i może kiedyś wstąpię do PISu

- (2013-06-16 12:45:40)

Myślę że lęki ZATROSKANEGO są zasadne. Ale dno już jest blisko, więc może kiedyś się odbijemy od niego, no chyba że na dnie będzie bagno lub gówno to będziemy tak przyssani do końca życia....

-Zatroskany (2013-06-16 12:39:01)

Faktycznie totalna porażka. A teraz przez tą brygadę GG bedzie obiązony caly PSL. Z lekiem patrzę w przysłośc jak pomyślę co by to bylo jakby osoby z takimi talentami administracyjno-orgnizacyjnymi zostały burmistrzami lub wiceburmistrzami ect.
Chyba, że moje lęki o to są bezzasadne i myślicie inaczej, że swietnie by się własnie na tych stanowiskach sprawdziłi to wyprowdzcie mnie z błedu i tych wówczas bezsasadnych lęków.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry