swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Oddział geriatryczny w Busku-Zdroju do zamknięcia

Dodane: admin Data: 2013-06-14 17:56:06 (czytane: 15722)  Wersja do druku

Oddział geriatryczny w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju 17 czerwca zostanie zamknięty. Dyrektor Grzegorz Gałuszka złożył w Narodowym Funduszu Zdrowia wniosek o rozwiązanie umowy na udzielanie świadczeń.

Dyrektor  zapewnia, że chodzi mu o bezpieczeństwo pacjentów. Na decyzje wpłynęły problemy ze skompletowaniem obsady specjalistów geriatrów.

Za rozwiązanie umowy z przyczyn obiektywnych szpitalowi nie grożą kary.

 

/MC/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (75)
     

-;) do Realisty (2013-06-20 00:13:49)

kropla drąży skałę. N-ty mail (każdy niestety inny, lecz prawdziwy) wysłany pod adres:
kontakt@kprm.gov.pl
przyniesie odpowiedni skutek...dobranoc Juruś

-;) do Realisty (2013-06-20 00:06:30)

odsunęli wiadomość w dal.. jeżeli możesz, to dowalaj Jurusiowi z całej siły.No powiedz sam..jak taka ledwo strugana sztacheta może rządzić powiatem? to jest nienormalny kraj!! Pozdrowienia Ci Juruś-naturalnie przeczytasz ten tekst. Wiesz co, Juruś? ;) wejdę sobie na fora ogólnopolskie- to tylko parę linków. No co? niech ma naród uciechę!!! :)

- (2013-06-18 22:36:57)

i trzeba było tak się unosić, temat już w archiwum, a pacjenci mają sie dobrze szczególnie Ci w Szpitalu w Chmielniku, Pińczowie i Kaziemierzy, pozdrawiamy pana dyrektora

-Tak na marginesie do Realista (2013-06-18 15:15:07)

Podam kilka synonimów słowa "lebiega": oferma, neptek, niedorajda, niedojda, gamoń, niedołęga, niezguła, fajtłapa, ofiara losu, ciamajda, ciapa, fujara: Wszystkie te określenia pasują jak ulał do speców spod koniczynki. Po wojnie były RRCh (Rada Robotniczo-Chłopska) teraz mamy PSL.

- (2013-06-18 12:24:48)

Tak na marginesie ciekawe czy starosta potrafi czytać/przeglądać internet? Moży by jakoś się ustosunkował na tej stronie do zarzutów lub niech starostwo sworzy stronę gdzie mieszkańcy będą mogli zadawać pytania i uzyskiwac odpowiedzi. Bo najlepiej jest schować się w klimatyzowanym gabinecie gdzie wypije się kawę z kolegą Gałuszką, a w niedziele lub sobotę wyskoczyć na wiejski festyn w stroju strażaka, wręczyć medalik, poklepać sołtysa po ramieniu, baknąć pod nosem kilka mało rozbudwanych i zrozumiałych zdań i jakoś leci za ponad 10 tys miesięcznie. To jest fucha....

-Realista do ;) (2013-06-18 09:50:15)

Właśnie ;) dał panu staroście receptę jak znaleźć i wyłonić nowego dyrektora. Niby takie proste, ale oni wola swojego przywieźć w teczce. Oni wyznają filozofię: "lepsza lebiega swoja niż fachowiec nie nasz". Lebiega zatrudni dodatkowo, kogo trzeba (też swój i też lebiega), przeprowadzi i rozstrzygnie przetarg według naszych (lebiegów) założeń, zwolni z hukiem każdego, kto nie tak popatrzył na jakiegoś naszego lebiegę (i nie ma znaczenia, że dobry fachowiec).

-;) (2013-06-17 22:57:38)

gdy pan starosta ogłosi konkurs n dyrektora szpitala wg poprawnych kryteriów, wówczas znajdzie się ktoś,kto zaprowadzi ład..czyściciele są na czasie.

-;) (2013-06-17 22:44:39)

Jak poprawnie przeprowadzić nowy konkurs..rad kilka dla pana starosty.

1. Wymagania konieczne: wymagania zgodnie z art. 46 ust. 2 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. Nr 112, poz. 654 z późn. zm.), tj.: wykształcenie wyższe, posiadanie co najmniej pięcioletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy , brak prawomocnego skazania za przestępstwo popełnione umyślnie , posiadana wiedza i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków, znajomość przepisów prawa dotyczących funkcjonowania podmiotów leczniczych,
2. Wymagania pożądane: ukończone studia podyplomowe o kierunku zarządzanie w służbie zdrowia, znajomość zasad gospodarki finansowej w podmiotach leczniczych, wiedza o pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania, w tym pozyskiwanie środków finansowych z programów Unii Europejskiej, umiejętność sprawnej organizacji pracy i zarządzania dużym zespołem, kreatywność, samodzielność, komunikatywność, zdolności menedżerskie.
3.Wymagania dodatkowe: przedstawienie projektu planu finansowego Szpitala SPZOZ w Busku-Zdroju na rok 2014, przedstawienie koncepcji działalności Szpitala SPZOZ w Busku-Zdroju na lata 2014 – 2017; znajomość zagadnień dotyczących działalności podmiotów leczniczych, przedstawienie koncepcji Programu Naprawczego dla Szpitala SPZOZ w Busku-Zdroju

Warunek niezbędny- brak jakichkolwiek powiązań kandydata z partią PSL

-;) (2013-06-17 22:40:58)

czy pan starosta jest nadal przewodniczącym rady społecznej szpitala? zatem, panie starosto jako przewodniczący rady społecznej złóż wniosek do zarządu powiatu, dymisjonuj dyrektorka i ogłaszaj konkurs na stanowisko.

- (2013-06-17 19:05:23)

Starosta już dawno nadawał się do odwołania, ale kto to robi jak to taki chłopek roztropek co się kolesiami chłopkami obstawił i dzięki temu siedzi. Ponadto do starostwa powinny jakieś służby zawitać i sprawdzić dlaczego i kto jest do pracy przyjmowany oraz dlaczego prawie cała jak nie cała załoga należy do PSL. Przecież to działa jak mafia

-Apel do Jacka Strzeleckiego ... do poniżej (2013-06-17 18:18:15)

Ale co ja mam zrobić. Nawet radnym nie jestem. Jeżeli jednak zorganizujecie odwołanie tych nieudaczników, zaangażuję się całym sobą we wszystkie działania. Gotów jestem oddać 5 - 6 godzin dziennie mojego prywatnego czasu. Jeszcze jedna prośba. Jak już coś organizujecie, to zróbcie to dobrze (nie tak jak banda tych nieudaczników spod znaku koniczynki) i wtedy na mnie możecie liczyć. Podejrzewam, że na wielu innych też.

-do poniżej (2013-06-17 16:51:28)

weż Pan coś i zrób. Niezłe. Leży wam obojętnie sytuacja szpitala, popiskujecie jak myszy i wzywacie na pomoc Strzeleckiego. Przecież było wiadomo, że tak będzxie. A może jednak warto rozpocząć akcję odwołania starosty= promotora tych nieszczęść? Ale chyba braknie wam odwagi

-do poniżej (2013-06-17 16:48:30)

weż Pan coś i zrób. Niezłe. Leży wam obojętnie sytuacja szpitala, popiskujecie jak myszy i wzywacie na pomoc Strzeleckiego. Przecież było wiadomo, że tak będzxie. A może jednak warto rozpocząć akcję odwołania starosty= promotora tych nieszczęść? Ale chyba braknie wam odwagi

-Apel do Jacka Strzeleckiego (2013-06-17 14:14:20)

Panie Jacku Strzelecki. Liczymy już tylko na Pana. Zrób Pan coś z tym problemem.

- (2013-06-17 12:25:15)

Starosta do dymisji!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry