swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Nieudany Dzień Dziecka

Dodane: Kasia Data: 2013-06-01 13:32:04 (czytane: 19060)  Wersja do druku

Dzień Dziecka niestety nie dla wszystkich był dniem udanym. Uczniowie jednej ze szkół w naszym mieście mieli problem z ruszeniem na wymarzoną wycieczkę do Ustki. Wszystkiemu winni... dorośli.

Dzieci miały jechać na wycieczkę w sobotę o ósmej rano. Od 7.30 wraz z rodzicami czekały na przyjazd autokaru. Okazało się jednak, że policja, sprawdzając autobusy przed wyjazdem, nie zezwoliła na ich odjazd - poinformował nas telefonicznie rozżalony rodzic.

niesprawny_autokar.jpg 

Dzieci wraz z rodzicami, czekały na podstawienie innych, sprawnych autokarów do godziny 12.00, po czym usłyszały, że wyjazd został przełożony na niedzielę.

Organizatorka wycieczki powiedziała nam, że "nic się nie dzieje" i nie chciała rozmawiać.
Szkoda, że dorośli "dali plamę" w tak ważnym dniu.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (45)
     

- (2013-06-02 18:48:21)

Przy obecnych możliwościach komunikacji można we własnym zakresie i o wiele taniej zorganizować "zieloną szkołę".
Wystarczy porozmawiać z innymi nauczycielami.Firma organizująca dała plamę czy jeszcze ktoś będzie z niej korzystał? A co na to urzędy mające piecze nad szkołami?

- (2013-06-02 13:27:57)

DO "AGATA'
DZIECKO JAK NIE MASZ POJĘCIA O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE TO SIĘ NIE WYPOWIADAJ . DECYZJA O PRZEŁOŻENIU WYCIECZKI --- TO BARDZO DOBRA DECYZJA !!!!

- (2013-06-02 12:44:18)

PANI ORGANIZATORKA POWINNA POKAZAĆ TROCHĘ SKRUCHY A NIE CWANIAKOWAĆ PRZY WSZYSTKICH RODZICACH I MÓWIĆ ŻE NIC SIĘ NIE STAŁO !!!

-ja tez tak mysle (2013-06-02 10:32:39)

ze firma ktora organizowala wyjazd jest calkowicie nie odpowiedzialna popsula dzieciom wyjazd a rodzicom humor ale tak to jest jak sie wybiera bo jakas tam ciotka klotka ma wuja stryja co ma firemke transportowa a nie wybiera profesionalistow sprawdzonych

-Agata (2013-06-02 09:15:42)

Ja jedną z osób które miały na wycieczkę jechać. I wydaje mi się że wina jest po części po stronie przewoźnika ale trzeba też nadmienić że o 12 autobus podjechał. To nauczycielki podjęły bezsensowna decyzję o przełożeniu. Ją znalazłam się w takiej sytuacji że moi rodzice przebywali w Łodzi gdy odwołano wycieczkę i musiałam notować u koleżanki. Widziałam też dziewczynkę z dwoma torbami która nie miała jak dostać się do domu w Mikoluwicach. Powiem wprost. Zero odpowiedzialności. ;/

- (2013-06-02 07:51:24)

paranoja

- (2013-06-01 22:52:34)

czego tu zabrakło?

- (2013-06-01 22:45:57)

Aby organizować wycieczkę dla dzieci trzeba mieć na uwadze wiele rzeczy;transport,lokum,program pobytu,a wszystko to sprawdzone,oparte na własnym doświadczeniu lub osób,które już z takich usług korzystały.Ciekawa jestem czy firma zwróci koszty opłaconego dnia w Ustce.

- (2013-06-01 22:02:24)

jedyną nieprzemyślaną rzeczą tu to są wypowiedzi 007

-do 007 (2013-06-01 21:54:50)

to jest zielona szkoła a nie wycieczka.
czy ty jesteś rodzicem?

-do yogi (2013-06-01 21:46:57)

jakos nie widzialem aby podczas kontroli jakiego kolwiek autobusu pks byly zastrzezenia a w przypadku prywaciarzy niemal bez przerwy sa jakies uchybienia a nawet zabrany dowod i to bardzo czesto wiec sie odpiepsz od pksow

-yogi (2013-06-01 20:39:43)

w PKS to nawet opony silikonem kleją i pastują pastą kiwi, żeby ładnie wyglądały przy kontroli. Ludzie ta firma w tej chwili to porażka.

-xnx (2013-06-01 20:38:28)

Zgadzam się z przedmówcą. Po co szukać przewozników z Kielc jak mamy sprawdzone biura miejscowe.

-abe (2013-06-01 20:31:08)

tak to już jest, ze nie wynajmuje się autokarów od miejscowych przewoźników tylko szuka się gdzie indziej. Zazdrość czy inne powody?. A nauczka jest, tylko szkoda, że na tym wszystkim cierpią dzieci.

- (2013-06-01 20:27:25)

do przedmówcy MASZ RZCJĘ

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry