swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Nieudany Dzień Dziecka

Dodane: Kasia Data: 2013-06-01 13:32:04 (czytane: 19061)  Wersja do druku

Dzień Dziecka niestety nie dla wszystkich był dniem udanym. Uczniowie jednej ze szkół w naszym mieście mieli problem z ruszeniem na wymarzoną wycieczkę do Ustki. Wszystkiemu winni... dorośli.

Dzieci miały jechać na wycieczkę w sobotę o ósmej rano. Od 7.30 wraz z rodzicami czekały na przyjazd autokaru. Okazało się jednak, że policja, sprawdzając autobusy przed wyjazdem, nie zezwoliła na ich odjazd - poinformował nas telefonicznie rozżalony rodzic.

niesprawny_autokar.jpg 

Dzieci wraz z rodzicami, czekały na podstawienie innych, sprawnych autokarów do godziny 12.00, po czym usłyszały, że wyjazd został przełożony na niedzielę.

Organizatorka wycieczki powiedziała nam, że "nic się nie dzieje" i nie chciała rozmawiać.
Szkoda, że dorośli "dali plamę" w tak ważnym dniu.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (45)
     

-trzeba było wynając z PKS -u buskiego (2013-06-01 20:23:51)

mają różne autokary nie które nie dawno kupione jako nowe PKS by was zawiozł bez problemu a nie jakiś tam prywaciarz co dba tylko o swoj portfel a nie o pasażerów

-xxx (2013-06-01 20:03:28)

jakie pretensje do nauczycielki- czytaj" organizatora", a co ona wie jaki autokar podjedzie. ludzie nie jest to jej wina. miejcie pretensje do przewoźnika.

- (2013-06-01 19:49:47)

Ręce opadają, jak właściciel firmy może wysłać niesprawny autokar na wycieczkę ! Ale cóż 100 razy się udało to i 101 powinno... Powinni zabrać licencję i już

-Uriel (2013-06-01 19:35:32)

Szanowni czytelnicy.
Troszkę uzupełnienia do treści tej krótkiej notki. Rodzice nie mają pretensji do Policjanta który nie dopuścił do wyjazdu obu samochodów. Wręcz przeciwnie podszedł on do problemu z dużym zaangażowaniem i podjął słuszną decyzję zgodnie ze swoimi kompetencjami.
Nie bronię nikogo tylko czy organizator ( w domyśle nauczyciel) jest winny?
Jeżeli zlecam wykonanie usługi do biura wycieczkowego i płacę za nią spodziewam się jej wykonania zgodnie z zawartą umową. Teraz wróćmy do sformułowania organizator czy wykonawca zawinił. Według mnie to wykonawca czyli biuro podróży dało pewnej części ciała (tej do której rzadko kiedy dochodzi słońce)nie zawierając klauzuli w umowie z podwykonawcą, czyli właścicielem autokaru, o jego sprawności technicznej.
Teraz troszkę loterii o szukaniu wolnego, sprawnego autokaru w długi majowy weekend. Rzecz raczej niemożliwa w Polskich realiach. Tu już wykonawca usługi szukał czegoś na otarcie łez.
Jeżeli jutro się podstawi sprawny technicznie autobus tylko z zewnątrz trochę podrapany to wyjazd się odbędzie nie ważne jest opakowanie lecz zawartość.
Co do właścicieli autobusów:
1. MZK Kielce,
2. Kita-transport.
Żeby nie było niedomówień jestem jednym z rodziców dziecka z kl II A.

-ciocia (2013-06-01 19:26:19)

brawo dla rodziców za trzeżwość umysłu ,ale gdzie byli nauczyciele i opiekunowie tych dzieci ,przecież oni też wyruszali w tę trasę-oni powinni byli domagać się kontroli autokaru .Jeśli nie pomyśleli o dzieciach to powinni pomyśleć o sobie.

- (2013-06-01 19:08:51)

oba autokary były z Kielc

- (2013-06-01 19:04:11)

najwyższy czas żeby dyrekcja szkoły wyciągnęła konsekwencje od organizatorki, bo to nie pierwsza jej wpadka

- (2013-06-01 18:45:24)

Wygląda to na autokar firmy WOJBUS z Korczyna. Czy to prawda?

-GB (2013-06-01 18:34:52)

Chyba tylko niepelnosprawnemu umyslowo moglo przyjsc do glowy ze rodzic ma pretensje do Policji. Redakcjo piszcie tak, aby mniej rozgarnięci rozumieli.

-oo7 (2013-06-01 17:47:53)

Ja czytam ze zrozumieniem:
"policja...nie zezwoliła na ich odjazd, poinformował nas rozżalony rodzic"
Na kogo rozzalony, na policję?
Czas zacząć mysleć przy pisaniu i pisać tak żeby nie było niedomówień.
A wracając do autokaru, to najlepiej podac tu nazwę przewoźnika, zbliżają sie wakacje, więc ku przestrodze niech inni wiedzą do kogo nie dzwonić:)

--rodzic (2013-06-01 17:34:04)

Rodzice nie mają pretensji do policji, wręcz odwrotnie są wdzięczni że taki "gruchot" nie pojechał w tak długa trasę. Zal niestety do organizatorów. Zobaczymy jutro jaka nas czeka niespodzianka.... Obawiam się, ze będzie ten sam autobus

-MC (2013-06-01 17:33:14)

oo7 - gdzie masz napisane ze do policji ktoś miał pretensje? Czytaj ze zrozumieniem. Chyba logiczne, że za stan techniczny autokarów odpowiedzialny jest przewoźnik i organizator...

-do oo7 (2013-06-01 17:23:49)

jestem jedną z uczniów którzy czekali na przyjazd autokaru. nie były maluchy tylko klasa VI oraz II. Nie mamy pretensji do policji tylko do firmy gdyż nie wywiązała się z umowy. Pierwszy autokar był całkowicie zepsuty nawet z siedzeniami. Drugi również. Więc co to za firma która nie wywiązuje sięz umowy? Wiesz dla 2 klasy to buła pierwsza zielona szkoła więc pomyśl sobie jak one się czuły w Dniu Dziecka kiedy okazalo się że w tym dniu nie wyjadom

-sl (2013-06-01 16:37:45)

jakimi maluchami?? przecież to są duże dzieciaki. Nie jest nigdzie napisane, że rodzice maja żal do policji... myślę, że chodziło o organizatora lub firmę przewozową.

-oo7 (2013-06-01 16:10:27)

Czytam i nie wierzę własnym oczom. Rodzice maja pretensje do policji ze nie zezwoliła na wyjazd autokaru? To lepiej by było żeby autokar z powodu swej niesprawności miał jakis wypadek?
Na szczęście znalazł sie jakiś myślący rodzic który poprosił policję o skontrolowanie autokaru.
A swoją drogą - autokarem do Ustki na wycieczkę z takimi maluchami? Chyba nie do końca przemyślane.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry