swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Nieudany Dzień Dziecka

Dodane: Kasia Data: 2013-06-01 13:32:04 (czytane: 19062)  Wersja do druku

Dzień Dziecka niestety nie dla wszystkich był dniem udanym. Uczniowie jednej ze szkół w naszym mieście mieli problem z ruszeniem na wymarzoną wycieczkę do Ustki. Wszystkiemu winni... dorośli.

Dzieci miały jechać na wycieczkę w sobotę o ósmej rano. Od 7.30 wraz z rodzicami czekały na przyjazd autokaru. Okazało się jednak, że policja, sprawdzając autobusy przed wyjazdem, nie zezwoliła na ich odjazd - poinformował nas telefonicznie rozżalony rodzic.

niesprawny_autokar.jpg 

Dzieci wraz z rodzicami, czekały na podstawienie innych, sprawnych autokarów do godziny 12.00, po czym usłyszały, że wyjazd został przełożony na niedzielę.

Organizatorka wycieczki powiedziała nam, że "nic się nie dzieje" i nie chciała rozmawiać.
Szkoda, że dorośli "dali plamę" w tak ważnym dniu.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (45)
     

- (2013-06-04 18:51:22)

A gdzie byli rodzice opuszczonej dziewczynki Sądzę że gdyby interesował Ich los swojego dziecka to powinni poczekać na odjazd autobusu jak zrobiła to reszta rodziców i nie był by problemu przecież była sobota gdzie większość na wolne WYOBRAŹ SOBIE ŻE NIEKTÓRZY W SOBOTĘ PRACUJĄ WYJAZD MIAŁ BYĆ O 8.00 WIĘC MOŻE POSZLI DO PRACY

-Biznes nic wiecej (2013-06-03 22:21:51)

przyglądałem się dzisiaj busom na Poprzecznej, na co trzecim nie ma napisu ile ma miejsc siedzących i stojących, brak bocznych tablic kierunkowych, na niektórych korozja, czy ktoś ich jeszcze kontroluje?

- (2013-06-03 21:39:58)

A gdzie byli rodzice opuszczonej dziewczynki Sądzę że gdyby interesował Ich los swojego dziecka to powinni poczekać na odjazd autobusu jak zrobiła to reszta rodziców i nie był by problemu przecież była sobota gdzie większość na wolne

-Wiem z autopsji... (2013-06-03 20:52:45)

że wybiera się na wycieczkę przewoźnika, który jest czyimś znajomym i kończy się jak w tym przypadku. Najbardziej szkoda w tym wszystkim dzieci. Policjanci zrobili to co do nich należy. Jeżeli stwierdzili nieprawidłowości gołym okiem to podstawiono po prostu rzęchy.

-Uriel (2013-06-03 16:18:07)

Bo ja akurat tego dziecka nie widziałem.

- (2013-06-03 14:57:55)

TY JAKO UCZENNICA NIE POWINNAŚ W
OGÓLE ZABIERAĆ TU GŁOS.JESTEŚ W TAKIM WIEKU ŻE MOŻE CI SI NIC NIE PODOBAĆ I MY TO ROZUMIEMY
pewnie niech głosu nie zabiera ważne żeby pieniądze zapłaciła

- (2013-06-03 14:56:46)

do uriel skoro jak piszesz jesteś rodzicem drugoklasisty to dlaczego nie zająłeś się opuszczonym dzieciakiem?

-DO AGATKI (2013-06-03 13:04:14)

TY JAKO UCZENNICA NIE POWINNAŚ W
OGÓLE ZABIERAĆ TU GŁOS.JESTEŚ W TAKIM WIEKU ŻE MOŻE CI SI NIC NIE PODOBAĆ I MY TO ROZUMIEMY

-koniQ (2013-06-03 10:05:21)

Przewoźnik do bani i to wszystko, co tu sie dużo rozpisywać. Lepiej ze wyjazd cofnięto ni miałby sie zdarzyć wypadek, abo autokar rozkraczył na środku trasy- wtedy dopiero byłby problem. A 1 dzien z wyjazdu stracony niech teraz pokryje właściciel niesprawnych autokarów, z którym zapewne była podpisana umowa

-Uriel (2013-06-02 21:53:58)

Autokar zastępczy (Kita-transport) miał niesprawne (zużyte) hamulce i on już na wstępie był odrzucony też ok 12.00.
Autobus główny (MZK- Kielce) miał problem ze sprężarką i po naprawie oraz badaniach diagnostycznych wrócił pod szkołę ok 12.00-bez dowodu rejestracyjnego który był na komendzie policji.
Moja kalkulacja była oparta przy założeniu, że autokar pojedzie z MZK którym dziś wyjechali.

- (2013-06-02 21:45:24)

Do Uriel
Autobus zastępczy posiadł dowód rejestracyjny w momencie przyjazdu
Został jednak zabrany przez Buskich Policjantów którzy dopatrzyli się niesprawnego układu pneumatycznego/ Sprężarka powietrz miła za małą wydajność/
pozdrawiam

- (2013-06-02 21:33:56)

Ale dzisiaj finał był szczęśliwy dla wszystkich godz.7.15 autobus odjechał z dzieciakami// ok.4rana sprawdziła go kielecka Policja a o 6,35 Buscy policjanci

-xyz (2013-06-02 21:32:14)

a co takiego ciekawego w tej Ustce, że organizuje się przejazd przez cały kraj aby toto cudo zobaczyć? Przejazd pewnie z 12 godzinny?

-Uriel (2013-06-02 19:07:37)

małe uaktualnienie:
pkt 1. autobus podstawił się ok.12.00 dnia 01.06.
PS
Jeżeli widziałaś dziewczynkę z bagażem to dlaczego nie zaproponowałaś jej pomocy z dostaniem się do domu?

-Uriel (2013-06-02 19:04:59)

Szanowna Agato
Decyzja o zmianie terminu wyjazdu była decyzją wspólną rodziców i nauczycieli, piszę to bo wiem co piszę jako rodzic jednego z drugoklasistów.
Dla Twojej informacji mała kalkulacja czasowa i po jej odczytaniu proszę się zastanowić co się pisze:
1. autobus się podstawił ok. 12.00 dnia 06.06 - bez dowodu rejestracyjnego który trzeba było odebrać z komendy policji,
2.załatwienie formalności przed wyjazdem przeładunek bagażu i pasażerów wyjazd ok.14.00,
3. trasa ok. 12.00 godzin trzeba zapewnić przystanki po drodze i czas na zjedzenie czegoś dzieciakom,
4. dojazd Ustki ok 02.00 dnia 02.06,
5. rozkwaterowanie i odebranie bagażu z autobusu pomiędzy 02.00 - 03.30 (tyle czasu bo wszyscy zaspani i wymęczeni. 6. cały dzień 02.06. do bani bo po takiej podróży i wcześniejszych przeżyciach wszyscy zaspani i rozdrażnieni.
Tyle z grubsza o kalkulacjach wszystko jest podane przy założeniu, że nic dziwnego po drodze się nie wydarzy. Proszę wziąć sobie jeszcze pod uwagę, że wszyscy są głodni przed ruszeniem autokaru bo oczekiwanie było w szkole.
Pozdrawiam

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry