swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Zjazd Absolwentów buskiego I LO – piątkowy wieczór z Wolną Grupą Bukowina i Basią Stępniak-Wilk

Dodane: Kasia Data: 2013-06-20 18:50:05 (czytane: 56697)  Wersja do druku

Zjazd Absolwentów towarzyszący jubileuszowi 95 lecia buskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki (przed II Wojną im. Józefa Piłsudskiego) już niebawem. Jego uroczyste otwarcie nastąpi już za kilkadziesiąt godzin w plenerowej scenerii - w piątek, 21 czerwca 2013 r., o 18:00, na placu przed nowym budynkiem szkoły.

 

Piątek 21 czerwca 2013r.

15.00 - Rozgrywki sportowe (prosimy o zabranie strojów sportowych),

18.00 - Uroczyste otwarcie Zjazdu Absolwentów,

19.00 - Występy artystyczne, ognisko, ogródki gastronomiczne.

 

Po oficjalnej, rozpocznie się artystyczna część pierwszego wieczoru Zjazdowego. Zainaugurują ją młodzi absolwenci ogólniaka. Na profesjonalnej scenie  wystąpią soliści i zespoły. Po nich „zabłysną” gwiazdy -  Wolna Grupa Bukowina i Barbara Stępniak-Wilk

Zespół WGB to muzyczna wizytówka buskiego ogólniaka. Jej założycielem i liderem był uczeń LO, poeta, pieśniarz Wojtek Belon, a vocalem „od zawsze” urocza a’BZ’LO’wentka Grażyna Kulawik.

wgb_jkruk.jpg


 
Lublinianka z urodzenia, krakowianka z wyboru,  Basia Stępniak-Wilk  to zjawiskowa poetka, kompozytorka i wykonawczyni poezji śpiewanej. Jest laureatką m.in. Grand Prix Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA (1998) i I miejsca na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1995). Od lat związana jest z krakowskim kabaretem Loch Camelot, wcześniej występowała też w Piwnicy pod Baranami.

stepniak_wilk_jkruk.jpg


Trzecią prezentacją artystyczną piątkowego wieczoru będzie występ Jerzego Wątroby, którego pasją „od zawsze” jest śpiewanie. Na co dzień, od kilkunastu lat  pan Jerzy Wątroba prezesuje Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Wolne chwile poświęca swej pasji. W czasach szkolnych chętnie angażował się we wszelkiego rodzaju akademie. Działał w Ognisku Muzycznym. W wojsku należał do zespołu wojskowego, gdzie występował jako solista, w kwartecie oraz w chórze. Był jednym z założycieli zespołu wokalnego Wiarusy, działającego przy Lidze Obrony Kraju w Starachowicach. Sam zresztą do niedawna w nim śpiewał. Swojego ulubionego repertuaru nie ma, ale przyznaje, że nie lubi piosenek, które nie mają melodii. Chętnie wykonuje piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Ma na swoim koncie dwie płyty!
 

Sponsorami, dzięki którym zagra i zaśpiewa, kultowa w środowisku absolwentów buskiego ogólniaka, Wolna Grupa Bukowina są buski czterogwiazdkowy Słoneczny Zdrój Hotel Medical Spa&Wellness i Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.
Sponsorem recitalu Basi Stępniak-Wilk jest  Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju.


/tekst, zdjęcia: Jarosław Kruk/
 
linki:
- Słoneczny Zdrój **** Hotel Medical Spa&Wellness - http://www.slonecznyzdroj.pl
- Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. - http://www.grupapsb.com.pl
- Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju - http://www.bsbuskozdroj.pl/
- Wolna Grupa Bukowina - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolna_Grupa_Bukowina
- Barbara Stępniak-Wilk - http://pl.wikipedia.org/wiki/Barbara_St%C4%99pniak-Wilk
- Jerzy Wątroba - http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130507/NAJEZYKACH0103/130509264

 


Sobota 22 czerwca 2013r.

11.00 - Msza Święta w Kościele NMP w Busku-Zdroju,

19.00 - Rozpoczęcie balu zjazdowego.

Niedziela 23 czerwca 2013r.

12.00 - Symboliczne zakończenie Zjazdu Absolwentów.

 

Istnieje możliwość skorzystania z bazy noclegowej internatu po telefonicznym dokonaniu rezerwacji. Koszt noclegu z całodziennym wyżywieniem - 60 zł., płatne przy zakwaterowaniu.

Serdecznie zapraszamy.

Kontakt:
tel.: 41 378 3653 (sekretariat)
tel.: 41 378 3547 (internat) - rezerwacja noclegu
e-mail: lobusko@poczta.onet.pl

Uwaga!!
Ze względu na dużą liczbę absolwentów, trudności z pozyskiwaniem aktualnych adresów, a także z przyczyn ekonomicznych - organizatorzy rezygnują z wysyłania imiennych zaproszeń.

źródło: www.lobusko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (53)
     

-aaaaaaaaa (2013-06-06 23:56:55)

A ja pozdrawiam klasę IIIb mat- fiz. rocznik 2012:) tęsknię za tymi czasami ...

-tulka (2013-06-06 22:56:27)

pozdrawiam klase mat-fiz rocznik 2007 !!!! :)

-Do Tadeusz (2013-06-06 22:37:08)

A którą klasę w LO skończyłeś ?

-absolwent (2013-06-06 22:29:59)

ja mam dobre wspomnienia z lo a ci co narzekają to byli widocznie cienkimi bolkami

-DRAGON (2013-06-06 18:58:03)

Nasza gwiazdeczka żyje w wirtualnym świecie wobec tego wyjaśniam, że szkoła Godzwona to była inna bajka w której było miejsce dla każdego a obecna szkółka jest tylko ostoją dla wybrańców i radzę sobie tę uwagę wziąć do serca. To co kiedyś było osiągnięciem prof. Godzwona, mentora kształtowania wizerunku szkoły i postaw społecznych młodych ludzi zostało już dawno zniweczone i poszło w niepamięć. Obecnie szkółka ta nie ma żadnych osiągnięć a bycie jej uczniem to droga do nikąd. Od dawna ce***e ją bylejakość, jest pełna samozwańczych profesorów którzy ośmieszają, terroryzują nie tylko młodzież ale i siebie nawzajem. Brak jest tam nauczycieli z pasją i autorytetem, którzy mogliby być dla młodzieży życiowym drogowskazem. W cenie są pozalekcyjne chałtury oraz uściski dłoni z możnymi i coś mogącymi buskimi ELYTAMI i to jest brutalna prawda o LO czyli GALANTE GÓWNO.

-moje (2013-06-06 17:58:47)

"Wiele mnie w tym ogólniaku nie nauczyli". No cóż.... to nie musiała być wyłącznie wina "ogólniaka".Historia akurat była tam na bardzo wysokim poziomie, a to głównie za sprawą śp.Pani Profesor Czarneckiej. Nie było mi dane chodzić na Jej lekcje, ale i tak udało mi się studiować i ukończyć historię na UJ, a potem nawet zaistnieć w tym zawodzie."Srakwy", owszem były, ale nikomu nie zaszkodziły. Teraz też przydałaby się zasada Profesora Czernikiewicza " lepsze bite niż zdechłe", zamiast obecnego " róbta co chceta" A te Jego lekcje patriotyzmu na godzinach wychowawczych i nie tylko! Jeśli też niczego nie nauczyły to już nie wiem co powiedzieć.Chodzenie parami było rzeczywiście głupie. A moze nie aż tak...

-xyz (2013-06-06 15:55:20)

wiele mnie w tym ogólniaku nie nauczyli. Akurat przedmioty z których zdawałem na studia były w buskim LO na
szczególnie niskim poziomie.A przyszło mi zdawać mi z geografii,historii, rosyjskiego.Pamiętam zajęcia z prac ręcznych czyli przekładanie sterty cegieł z jednego kata placu w drugi.Pamiętam też wychowawcę, który przez cztery lata nauki jakos nie widział powodu aby ze mna porozmawiać.Z nikim zdaje się nie rozmawiał, bo najprawdopodobniej nie potrafił. Uaktywniał się jak cos było nie tak. Wowcza przemawiał.Pmiętam tez wycieczkę do teatru w Kielcach. Co temu dyrektorowi wówczas odbiło by wziąć orkiestrę szkolna. do dziś nie wiem.
Szliśmy do teatru w rytmie marsza ku ucieszke kielczan i naszym zawstydzeniu.Nie chciałbym aby do takiego ogólniaka trafił ktoś , komu dobrze zyczę. Ale pocieszam się ,że nie ma takich ,,uczelni,, gdzie nauczyciel w twarz bije ucznia, szarpie go, ubliża. Gdzie krzy i ryk nayczycieka to jedyna forma oddziaływania wychowawczego.

-Tadeusz (2013-06-06 14:05:47)

Zapraszam moich przyjaciół z naszej klasy w moje gościnne progi. / [url]www.hotelura.eu[/url] /

-Do xyz (2013-06-06 14:04:43)

To mogłeś zmienić szkołę i iść do LZ-tu albo na przeciwko do LE. Polecałbym klasę Z- wielozawodową. Tylko czy nauczyli by Ciebie tam pisać?

-xyz (2013-06-06 11:50:51)

pisze gwiazdeczka ,, bo my jesteśmy szkoła Godzwona, to właśnie my,, Czy to powód do dumy i chwały? Ten antypedagogiczny dyrektor zwracający się do uczniów w stylu ,, bydło pasać na łowiskach,, drący gębę niesamowicie, bywalec buskiej gastronomi dziś raczej nie miałby najmniejszych szans na stanowisko pedagoga. Podobnie jak inni buscy nauczyciele. Prezentowali niestety
chamstwo / słynne ,, srakwo pana od fizyki/ czy podobne pana od chemii. Słowem bylismy młodzi i rczej tamte lata wspominamy niz marną szkołę w której panowała ślepa dyscyplina / to chodzenie parami na przerwach/ brak jakiegokolwiek programu wychowawczego
/ słynne godziny wychowawcze czyli robcie co chcecie, aby było cicho/ itp

-td (2013-06-06 10:12:05)

DLACZEGO

-Krzysztof_M72 (2013-05-26 20:13:04)

Kiedyś był spis absolwentów buskiego LO. Ostatnio chciałem poszukać parę nazwisk ale już nie mogłem znaleźć linku.

-jurek (2013-05-08 22:45:23)

A ja uważam, że absolwenci klasy mat.-fiz. Pani Agnieszki Książek skutecznie realizowali swoja karierę zawodową, i nie przeszkodziły w tym doświadczenia ze skuwaniem betonu pod masztem przy "nowym" budynku - za "brzydki" zeszyt z fizyki (u S. Biela) ani wielokrotne przerzucanie koksu za palenie papierosów - w ramach pedagogicznych wytycznych 'starego" Franka. To były piękne czasy. Do zobaczenia na zjeździe!

-yogi (2013-05-07 14:15:14)

Pozdrowienia dla maturzystów rocznik 1981

-panna na wydaniu (2013-05-06 22:38:40)

Będzie ktoś z mat.-fiz. od Paradowskiej? Matura rok 2000?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry