swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Zjazd Absolwentów buskiego I LO – piątkowy wieczór z Wolną Grupą Bukowina i Basią Stępniak-Wilk

Dodane: Kasia Data: 2013-06-20 18:50:05 (czytane: 56698)  Wersja do druku

Zjazd Absolwentów towarzyszący jubileuszowi 95 lecia buskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki (przed II Wojną im. Józefa Piłsudskiego) już niebawem. Jego uroczyste otwarcie nastąpi już za kilkadziesiąt godzin w plenerowej scenerii - w piątek, 21 czerwca 2013 r., o 18:00, na placu przed nowym budynkiem szkoły.

 

Piątek 21 czerwca 2013r.

15.00 - Rozgrywki sportowe (prosimy o zabranie strojów sportowych),

18.00 - Uroczyste otwarcie Zjazdu Absolwentów,

19.00 - Występy artystyczne, ognisko, ogródki gastronomiczne.

 

Po oficjalnej, rozpocznie się artystyczna część pierwszego wieczoru Zjazdowego. Zainaugurują ją młodzi absolwenci ogólniaka. Na profesjonalnej scenie  wystąpią soliści i zespoły. Po nich „zabłysną” gwiazdy -  Wolna Grupa Bukowina i Barbara Stępniak-Wilk

Zespół WGB to muzyczna wizytówka buskiego ogólniaka. Jej założycielem i liderem był uczeń LO, poeta, pieśniarz Wojtek Belon, a vocalem „od zawsze” urocza a’BZ’LO’wentka Grażyna Kulawik.

wgb_jkruk.jpg


 
Lublinianka z urodzenia, krakowianka z wyboru,  Basia Stępniak-Wilk  to zjawiskowa poetka, kompozytorka i wykonawczyni poezji śpiewanej. Jest laureatką m.in. Grand Prix Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA (1998) i I miejsca na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1995). Od lat związana jest z krakowskim kabaretem Loch Camelot, wcześniej występowała też w Piwnicy pod Baranami.

stepniak_wilk_jkruk.jpg


Trzecią prezentacją artystyczną piątkowego wieczoru będzie występ Jerzego Wątroby, którego pasją „od zawsze” jest śpiewanie. Na co dzień, od kilkunastu lat  pan Jerzy Wątroba prezesuje Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Wolne chwile poświęca swej pasji. W czasach szkolnych chętnie angażował się we wszelkiego rodzaju akademie. Działał w Ognisku Muzycznym. W wojsku należał do zespołu wojskowego, gdzie występował jako solista, w kwartecie oraz w chórze. Był jednym z założycieli zespołu wokalnego Wiarusy, działającego przy Lidze Obrony Kraju w Starachowicach. Sam zresztą do niedawna w nim śpiewał. Swojego ulubionego repertuaru nie ma, ale przyznaje, że nie lubi piosenek, które nie mają melodii. Chętnie wykonuje piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Ma na swoim koncie dwie płyty!
 

Sponsorami, dzięki którym zagra i zaśpiewa, kultowa w środowisku absolwentów buskiego ogólniaka, Wolna Grupa Bukowina są buski czterogwiazdkowy Słoneczny Zdrój Hotel Medical Spa&Wellness i Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.
Sponsorem recitalu Basi Stępniak-Wilk jest  Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju.


/tekst, zdjęcia: Jarosław Kruk/
 
linki:
- Słoneczny Zdrój **** Hotel Medical Spa&Wellness - http://www.slonecznyzdroj.pl
- Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. - http://www.grupapsb.com.pl
- Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju - http://www.bsbuskozdroj.pl/
- Wolna Grupa Bukowina - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolna_Grupa_Bukowina
- Barbara Stępniak-Wilk - http://pl.wikipedia.org/wiki/Barbara_St%C4%99pniak-Wilk
- Jerzy Wątroba - http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130507/NAJEZYKACH0103/130509264

 


Sobota 22 czerwca 2013r.

11.00 - Msza Święta w Kościele NMP w Busku-Zdroju,

19.00 - Rozpoczęcie balu zjazdowego.

Niedziela 23 czerwca 2013r.

12.00 - Symboliczne zakończenie Zjazdu Absolwentów.

 

Istnieje możliwość skorzystania z bazy noclegowej internatu po telefonicznym dokonaniu rezerwacji. Koszt noclegu z całodziennym wyżywieniem - 60 zł., płatne przy zakwaterowaniu.

Serdecznie zapraszamy.

Kontakt:
tel.: 41 378 3653 (sekretariat)
tel.: 41 378 3547 (internat) - rezerwacja noclegu
e-mail: lobusko@poczta.onet.pl

Uwaga!!
Ze względu na dużą liczbę absolwentów, trudności z pozyskiwaniem aktualnych adresów, a także z przyczyn ekonomicznych - organizatorzy rezygnują z wysyłania imiennych zaproszeń.

źródło: www.lobusko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (53)
     

-Ania (2013-05-06 17:47:09)

nie idę, nie zdążę schudnąć 20 kg do zjazdu, a w szkole byłam laska, co to byłby za wstyd! No i nie mam się czym chwalić, mąż alkoholik, dzieci mają mnie w.... .I studiów nie skończyłam, a się dobrze zapowiadało.

-do poniżej (2013-03-28 11:31:32)

Za czasów dyr.Moćko jeszcze nie było najgorzej.

-IGA (2013-03-27 22:53:14)

Dotychczasowymi zjazdami naszej szkoły mogłam się chwalić wśród znajomych z całej Polski. Ilość uczestników (zwłaszcza tych starszych absolwentów)była imponująca. Szkoła posiada olbrzymią bazę danych osobowych z poprzednich spotkań. Czy naprawdę nie znalazł by się sponsor, który pomógł by w wysłaniu zwykłej kartki z informacją. Obawiam się, że wielu absolwentów nie zajrzy na stronę szkoły i nie przeczyta ogłoszenia. A co z portalami społecznościowymi. Na naszej klasie nie ma o zjeździe ani słowa. Organizatorzy pomyślcie jak dotrzeć do "naszych ludzi"!

-_ (2013-03-27 13:31:45)

Łeee, czekałem 10 lat na zjazd, chciałem być. Nie ma mnie w Polsce w tym terminie :/

-* gwiazdeczka (2013-03-26 23:13:16)

Małolaty, co to za stwierdzenia.. " super pomysł...wspaniały pomysł" ?
Na zjazdach absolwentów Tej Szkoły spotykamy się już od 1968 roku. Skąd więc takie zdziwienie Dzieciaki. Proszę zameldować się obowiązkowo i to w komplecie !!!!
Uwaga do Organizatorów.....
" Jeszcze tego nie bywało, żeby na Zjeździe w Buskim Ogólniaku miejsca dla absolwentów brakowało."
Zapytajcie Państwo poprzedników jak to się robi bo jedynie w Ogólniaku odbywają się zjazdy, więc nie zmarnujcie tej tradycji i nie odstraszajcie nas od Naszej Szkoły...do której chce nam się przyjechać po tylu...tylu latach i zaśpiewać, że...." W Busku - Zdroju przy Mickiewicza gmach Naszej Szkoły do dzisiaj jest,
Od frontonu Kościuszko nas wita, a mu Tej Szkole oddajemy cześć.
Bo my jesteśmy szkoła Godzwona, szkoła Godzwona, to właśnie my. Jesteśmy dumni bo tylko Ona wszystkich uczelni otwarła nam drzwi........"
Do zobaczenia na Zjeździe !!!!

-bus (2013-03-26 19:02:31)

wspanialy pomysl ,ciekaw jestem ile nas jest jeszcze z rocznika 67,68-matura ,milo powspominać oczywiście bez alkoholu.

-1993 (2013-03-26 18:15:45)

Zapraszam wszystkich z kl. biol-chem. matura 93 wych. prof. B.Król.To już 20 lat od matury !!!!

- (2013-03-26 17:48:17)

suuper pomysł, gratuluję

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry