Zjazd Absolwentów towarzyszący jubileuszowi 95 lecia buskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki (przed II Wojną im. Józefa Piłsudskiego) już niebawem. Jego uroczyste otwarcie nastąpi już za kilkadziesiąt godzin w plenerowej scenerii - w piątek, 21 czerwca 2013 r., o 18:00, na placu przed nowym budynkiem szkoły.
Piątek 21 czerwca 2013r.
15.00 - Rozgrywki sportowe (prosimy o zabranie strojów sportowych),
18.00 - Uroczyste otwarcie Zjazdu Absolwentów,
19.00 - Występy artystyczne, ognisko, ogródki gastronomiczne.
Po
oficjalnej, rozpocznie się artystyczna część pierwszego wieczoru
Zjazdowego. Zainaugurują ją młodzi absolwenci ogólniaka. Na
profesjonalnej scenie wystąpią soliści i zespoły. Po nich „zabłysną”
gwiazdy - Wolna Grupa Bukowina i Barbara Stępniak-Wilk
Zespół WGB to muzyczna wizytówka buskiego ogólniaka. Jej założycielem i
liderem był uczeń LO, poeta, pieśniarz Wojtek Belon, a vocalem „od
zawsze” urocza a’BZ’LO’wentka Grażyna Kulawik.
Lublinianka z urodzenia, krakowianka z wyboru, Basia Stępniak-Wilk to
zjawiskowa poetka, kompozytorka i wykonawczyni poezji śpiewanej. Jest
laureatką m.in. Grand Prix Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA (1998) i I
miejsca na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1995). Od lat
związana jest z krakowskim kabaretem Loch Camelot, wcześniej występowała
też w Piwnicy pod Baranami.

Trzecią prezentacją
artystyczną piątkowego wieczoru będzie występ Jerzego Wątroby, którego
pasją „od zawsze” jest śpiewanie. Na co dzień, od kilkunastu lat pan
Jerzy Wątroba prezesuje Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.
Wolne chwile poświęca swej pasji. W czasach szkolnych chętnie angażował
się we wszelkiego rodzaju akademie. Działał w Ognisku Muzycznym. W
wojsku należał do zespołu wojskowego, gdzie występował jako solista, w
kwartecie oraz w chórze. Był jednym z założycieli zespołu wokalnego
Wiarusy, działającego przy Lidze Obrony Kraju w Starachowicach. Sam
zresztą do niedawna w nim śpiewał. Swojego ulubionego repertuaru nie ma,
ale przyznaje, że nie lubi piosenek, które nie mają melodii. Chętnie
wykonuje piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Ma na swoim koncie
dwie płyty!
Sponsorami, dzięki którym zagra i zaśpiewa,
kultowa w środowisku absolwentów buskiego ogólniaka, Wolna Grupa
Bukowina są buski czterogwiazdkowy Słoneczny Zdrój Hotel Medical
Spa&Wellness i Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.
Sponsorem recitalu Basi Stępniak-Wilk jest Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju.
/tekst, zdjęcia: Jarosław Kruk/
linki:
- Słoneczny Zdrój **** Hotel Medical Spa&Wellness - http://www.slonecznyzdroj.pl
- Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. - http://www.grupapsb.com.pl
- Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju - http://www.bsbuskozdroj.pl/
- Wolna Grupa Bukowina - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolna_Grupa_Bukowina
- Barbara Stępniak-Wilk - http://pl.wikipedia.org/wiki/Barbara_St%C4%99pniak-Wilk
- Jerzy Wątroba - http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130507/NAJEZYKACH0103/130509264
Sobota 22 czerwca 2013r.
11.00 - Msza Święta w Kościele NMP w Busku-Zdroju,
19.00 - Rozpoczęcie balu zjazdowego.
Niedziela 23 czerwca 2013r.
12.00 - Symboliczne zakończenie Zjazdu Absolwentów.
Istnieje możliwość skorzystania z bazy noclegowej internatu po telefonicznym dokonaniu rezerwacji. Koszt noclegu z całodziennym wyżywieniem - 60 zł., płatne przy zakwaterowaniu.
Serdecznie zapraszamy.
Kontakt:
tel.: 41 378 3653 (sekretariat)
tel.: 41 378 3547 (internat) - rezerwacja noclegu
e-mail: lobusko@poczta.onet.pl
Uwaga!!
Ze względu na dużą liczbę absolwentów, trudności z pozyskiwaniem aktualnych adresów, a także z przyczyn ekonomicznych - organizatorzy rezygnują z wysyłania imiennych zaproszeń.
źródło: www.lobusko.pl