Zjazd Absolwentów buskiego I LO – piątkowy wieczór z Wolną Grupą Bukowina i Basią Stępniak-Wilk
2013-06-20 18:50:05

Zjazd Absolwentów towarzyszący jubileuszowi 95 lecia buskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki (przed II Wojną im. Józefa Piłsudskiego) już niebawem. Jego uroczyste otwarcie nastąpi już za kilkadziesiąt godzin w plenerowej scenerii - w piątek, 21 czerwca 2013 r., o 18:00, na placu przed nowym budynkiem szkoły.


 

Piątek 21 czerwca 2013r.


15.00 - Rozgrywki sportowe (prosimy o zabranie strojów sportowych),


18.00 - Uroczyste otwarcie Zjazdu Absolwentów,


19.00 - Występy artystyczne, ognisko, ogródki gastronomiczne.

 

Po
oficjalnej, rozpocznie się artystyczna część pierwszego wieczoru
Zjazdowego. Zainaugurują ją młodzi absolwenci ogólniaka. Na
profesjonalnej scenie  wystąpią soliści i zespoły. Po nich „zabłysną”
gwiazdy -  Wolna Grupa Bukowina i Barbara Stępniak-Wilk


Zespół WGB to muzyczna wizytówka buskiego ogólniaka. Jej założycielem i
liderem był uczeń LO, poeta, pieśniarz Wojtek Belon, a vocalem „od
zawsze” urocza a’BZ’LO’wentka Grażyna Kulawik.

wgb_jkruk.jpg


 
Lublinianka z urodzenia, krakowianka z wyboru,  Basia Stępniak-Wilk  to
zjawiskowa poetka, kompozytorka i wykonawczyni poezji śpiewanej. Jest
laureatką m.in. Grand Prix Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA (1998) i I
miejsca na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1995). Od lat
związana jest z krakowskim kabaretem Loch Camelot, wcześniej występowała
też w Piwnicy pod Baranami.

stepniak_wilk_jkruk.jpg


Trzecią prezentacją
artystyczną piątkowego wieczoru będzie występ Jerzego Wątroby, którego
pasją „od zawsze” jest śpiewanie. Na co dzień, od kilkunastu lat  pan
Jerzy Wątroba prezesuje Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.
Wolne chwile poświęca swej pasji. W czasach szkolnych chętnie angażował
się we wszelkiego rodzaju akademie. Działał w Ognisku Muzycznym. W
wojsku należał do zespołu wojskowego, gdzie występował jako solista, w
kwartecie oraz w chórze. Był jednym z założycieli zespołu wokalnego
Wiarusy, działającego przy Lidze Obrony Kraju w Starachowicach. Sam
zresztą do niedawna w nim śpiewał. Swojego ulubionego repertuaru nie ma,
ale przyznaje, że nie lubi piosenek, które nie mają melodii. Chętnie
wykonuje piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Ma na swoim koncie
dwie płyty!
 

Sponsorami, dzięki którym zagra i zaśpiewa,
kultowa w środowisku absolwentów buskiego ogólniaka, Wolna Grupa
Bukowina są buski czterogwiazdkowy Słoneczny Zdrój Hotel Medical
Spa&Wellness
i Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.
Sponsorem recitalu Basi Stępniak-Wilk jest  Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju.


/tekst, zdjęcia: Jarosław Kruk/
 
linki:
- Słoneczny Zdrój **** Hotel Medical Spa&Wellness - http://www.slonecznyzdroj.pl
- Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. - http://www.grupapsb.com.pl
- Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju - http://www.bsbuskozdroj.pl/
- Wolna Grupa Bukowina - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolna_Grupa_Bukowina
- Barbara Stępniak-Wilk - http://pl.wikipedia.org/wiki/Barbara_St%C4%99pniak-Wilk
- Jerzy Wątroba - http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130507/NAJEZYKACH0103/130509264

 


Sobota 22 czerwca 2013r.

11.00 - Msza Święta w Kościele NMP w Busku-Zdroju,


19.00 - Rozpoczęcie balu zjazdowego.


Niedziela 23 czerwca 2013r.


12.00 - Symboliczne zakończenie Zjazdu Absolwentów.

 

Istnieje możliwość skorzystania z bazy noclegowej internatu po telefonicznym dokonaniu rezerwacji. Koszt noclegu z całodziennym wyżywieniem - 60 zł., płatne przy zakwaterowaniu.

Serdecznie zapraszamy.

Kontakt:
tel.: 41 378 3653 (sekretariat)
tel.: 41 378 3547 (internat) - rezerwacja noclegu
e-mail: lobusko@poczta.onet.pl

Uwaga!!
Ze względu na dużą liczbę absolwentów, trudności z pozyskiwaniem aktualnych adresów, a także z przyczyn ekonomicznych - organizatorzy rezygnują z wysyłania imiennych zaproszeń.

źródło: www.lobusko.pl




















https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13610