Dodane: Kasia Data: 2013-06-20 18:50:05 (czytane: 56695) 
Zjazd Absolwentów towarzyszący jubileuszowi 95 lecia buskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki (przed II Wojną im. Józefa Piłsudskiego) już niebawem. Jego uroczyste otwarcie nastąpi już za kilkadziesiąt godzin w plenerowej scenerii - w piątek, 21 czerwca 2013 r., o 18:00, na placu przed nowym budynkiem szkoły.
Piątek 21 czerwca 2013r.
15.00 - Rozgrywki sportowe (prosimy o zabranie strojów sportowych),
18.00 - Uroczyste otwarcie Zjazdu Absolwentów,
19.00 - Występy artystyczne, ognisko, ogródki gastronomiczne.
Po oficjalnej, rozpocznie się artystyczna część pierwszego wieczoru Zjazdowego. Zainaugurują ją młodzi absolwenci ogólniaka. Na profesjonalnej scenie wystąpią soliści i zespoły. Po nich „zabłysną” gwiazdy - Wolna Grupa Bukowina i Barbara Stępniak-Wilk
Zespół WGB to muzyczna wizytówka buskiego ogólniaka. Jej założycielem i liderem był uczeń LO, poeta, pieśniarz Wojtek Belon, a vocalem „od zawsze” urocza a’BZ’LO’wentka Grażyna Kulawik.

Lublinianka z urodzenia, krakowianka z wyboru, Basia Stępniak-Wilk to
zjawiskowa poetka, kompozytorka i wykonawczyni poezji śpiewanej. Jest
laureatką m.in. Grand Prix Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA (1998) i I
miejsca na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1995). Od lat
związana jest z krakowskim kabaretem Loch Camelot, wcześniej występowała
też w Piwnicy pod Baranami.

Trzecią prezentacją
artystyczną piątkowego wieczoru będzie występ Jerzego Wątroby, którego
pasją „od zawsze” jest śpiewanie. Na co dzień, od kilkunastu lat pan
Jerzy Wątroba prezesuje Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.
Wolne chwile poświęca swej pasji. W czasach szkolnych chętnie angażował
się we wszelkiego rodzaju akademie. Działał w Ognisku Muzycznym. W
wojsku należał do zespołu wojskowego, gdzie występował jako solista, w
kwartecie oraz w chórze. Był jednym z założycieli zespołu wokalnego
Wiarusy, działającego przy Lidze Obrony Kraju w Starachowicach. Sam
zresztą do niedawna w nim śpiewał. Swojego ulubionego repertuaru nie ma,
ale przyznaje, że nie lubi piosenek, które nie mają melodii. Chętnie
wykonuje piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Ma na swoim koncie
dwie płyty!
Sponsorami, dzięki którym zagra i zaśpiewa,
kultowa w środowisku absolwentów buskiego ogólniaka, Wolna Grupa
Bukowina są buski czterogwiazdkowy Słoneczny Zdrój Hotel Medical
Spa&Wellness i Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.
Sponsorem recitalu Basi Stępniak-Wilk jest Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju.
11.00 - Msza Święta w Kościele NMP w Busku-Zdroju,
19.00 - Rozpoczęcie balu zjazdowego.
Niedziela 23 czerwca 2013r.
12.00 - Symboliczne zakończenie Zjazdu Absolwentów.
Istnieje możliwość skorzystania z bazy noclegowej internatu po telefonicznym dokonaniu rezerwacji. Koszt noclegu z całodziennym wyżywieniem - 60 zł., płatne przy zakwaterowaniu.
Serdecznie zapraszamy.
Kontakt:
tel.: 41 378 3653 (sekretariat)
tel.: 41 378 3547 (internat) - rezerwacja noclegu
e-mail: lobusko@poczta.onet.pl
Uwaga!!
Ze względu na dużą liczbę absolwentów, trudności z pozyskiwaniem aktualnych adresów, a także z przyczyn ekonomicznych - organizatorzy rezygnują z wysyłania imiennych zaproszeń.
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (53) |
- (2013-06-20 15:39:40)
Zmarł kolega Z LO Grzegorz Dytkowski. Dzisiaj pogrzeb
-DO PONIŻEJ (2013-06-20 12:23:21)
to tylko drobiazgi. Cała ta szkoła funkcjonowała na dziwnych prawach. Dyrektor gbur powszechny sprawami uczniów nie zajmował się. Towarzyszący mu jak adiutant ,, Jasio,, to obraz smutnu i niestety niedopuszczalny. Ponoć na starośc złagodniał. Odpytywania uczniów na poczcie to,,specjalnośc,, innego pedagoga. A wykładanie programu przedmiotu na poklejonym i zatłuszczonym pergaminie, co zajmowało połowę lekcji, to jeszcze inna postać. Staraliśmy sie dostrzec u tych ludzi pozytywne cechy ale nawet z upływem lat takowych nie widzę. Ryk chemika mam ciągle w uszach. Zresztą lekcje odbywały się rzadko bo chodził do budynku obok czyli kumitetu.Mniejszy chemik rwał się z łapami do co wiekszych kolegów. Coś seplenił, zapluwał się. I taka była ta nasza kadraDziś napewno nikt nie byłby obojetny gdyby jego latorośc znalazła się w podobnej szkolee
- (2013-06-20 09:24:55)
wystarczyło schować jednemu panu"profesorowi" zeszyt i już lekcji chemii nie było.
wystarczyło że jeden "profesor" cwaniaczek pomylił się w wyprowadzaniu wzoru z fizyki i na przerwie musiał iść na korepetycje do drugiego który mu napisał na kartce jak to ma wyglądać,
trzeba było pamietać że pani "profesor" pije herbatę, kawę z wody pobranej w bibliotece bo ta z WC była z bakteriami.
i wiele innych opowieści można by tu przytaczać
czy osoby z takimi odchyłami winni uczyć dzieci?
-Tadeusz (2013-06-19 22:47:50)
Zapraszam moich przyjaciół; / [url]www.hotelura.eu[/url] /
- (2013-06-18 15:34:40)
a wybiera się ktoś z klasy humanistycznej P.B.Król matura 1997?
-xyz (2013-06-10 12:03:46)
dwaj pierwsi z wymienionych poniżej rzeczywiście ,,wspaniali,,. Jacy delikatni, wrażliwi, umiejący nawiązywać dialog z uczniem, intelektualnie rozwinięci, partnerzy dla ucznia w trudniejszych chwilach.
--Krystyna (2013-06-08 18:05:28)
Łezka się w oku kreci gdy wspominam.Byli kiedyś wspaniali dyrektorzy Godzwon,Orłowski,Moćko.
-absolwentka (2013-06-08 17:17:29)
Szczerze zazdroszczę tym, którzy miło wspominają LO i którym chce się brać udział w takich spotkaniach. Dla mnie ta szkoła to jedno wielkie nieporozumienie, trzeba jednak przyznać, że jest to miejsce, które uczy życia, przez 3 lata widziałam tyle, że już mnie nic nie zdziwi..
-perła (2013-06-08 15:42:13)
Moim zdaniem nasze LO z roku na rok przegrywa z Ekonomikiem. Smutno mi,że tak jest.
-!!! (2013-06-07 12:32:59)
mam pytanie do szanownego grona L O.czy drzwi do szkoły powinny być w trakcie zajęć ZAMKNIĘTE czy OTWARTE?(zamknięte od środka na klucz)Zapytanie dla straży pożarnej, policji, starosty,i wszystkich tych do których należy dbanie o bezpieczeństwo młodych ludzi i nie tylko.
-JKruk: fotogalerie z poprzednich Zjazdów (2013-06-07 12:27:34)
Dodam jeszcze, że pod adresem www.busko.net dostępne są linki do kilku moich fotogalerii z poprzednich Zjazdów i innych LO' wydarzeń.
życzę miłego oglądania i cofania się wstecz pamięcią :)
-JKruk: LO Busko' Nasza Klasa - @baza absolwentów szkoły (2013-06-07 12:22:31)
Nieprzerwanie od Zjazdu LO w 2003 r. w internecie, pod adresem www.busko.net/lo działa mój program - LO Buska'Nasza Klasa - pierwowzór wrocławskiej Naszej Klasy. Ta dolnośląska, w moim uznaniu, na starcie żywcem ją skopiowała, zarówno jej zamysł, cel jak i strukturę. Nawet splagiatowane zostało jej motto - wiersz ''Nasza Klasa'' Jacka Kaczmarskiego, które zdobi stronę główną od oficjalnego początku w 2003 r.
By wejść do serwisu LO jako gość należy wpisać:
login: 4b
hasło: biel
W bazie programu jest dziś ok. 2500 absolwentów naszego ogólniaka ( w momencie gdy bodaj w 2007 startowała wrocławska NK i rozreklamowały jej media, w jej rejestrze było kilkanaście nazwisk z LO Busko - w buskiej NK było wtedy ok 1500 absolwentów: ich imiona, nazwiska, ksywka, rok matury, klasa, profil, wychowawca, dane kontaktowe, info o absolwencie. Był przypominacz o imieninach i urodzinach, który wrocławska NK uruchomiła chyba w 2008)
2500 osób w skali wszystkich absolwentów to może niedużo, ale tych 2500 to głównie Ci, którzy utrzymują kontakt ze szkołą, Buskiem, przybywają na Zjazdy LO. Jest więc duża szansa, że zaglądając na www.busko.net i klikając link do LO Kroniki absolwentów spotkacie tam tych, których szukacie :)
do zobaczenia na Zjeździe!
-do poniżej (2013-06-07 11:09:45)
lał równiez w pysk uczniów.Pewnie wiedział co robi. Wytaczał się często z Jubilatki. Też wiedział co robi. Busko to mała mieścina i nie dało sie ukryć tego.
-moje (2013-06-07 09:44:22)
No cóż. Dla niektórych cała historia Polski jest obrazem histerii.
A jeśli śp Dyrektor Godzwon mówił " bydło wam pasać", to może i wiedział co mowi.
-xyz (2013-06-07 00:45:56)
lekcje patriotyzmy prof. Cz? Toż to był obraz histerii. Oto wkurzony nauczyciel, po wykrzyczeniu obelg w kierunku uczniów, przerywa lekcję, wyciaga skrzypce i fałszując niemiłosierni gra na skrzypcach poloneza Ogińskiego. Upajał się w tym niemożebnie aż pozyczka włosów spadała na jedno ramię. Wszyscy siedzieli jak trusie aż sie Jasio uspokoi. Czy dzis to do pomyslenia?
Czy do pomyslenia jest siłowe egzekwowanie swojej pozycji w stadzie przez sepleniącego nauczyciela chemii?
To była fatalna szkoła. Ale mielismy po 15 -18 lat i nie dostrzegaliśmy tych mankamentów. A potem matura i wyjazd z Buska.Nikt, dosłownie nikt nie zapadł mi w pamięci jako wychowawca. Były wyraziste osoby np mnauczyciel niemieckiego. Ciekawa postać, marny nauczyciel. Albo Tiuti. To zupełnie inny temat. Oryginał, pasjonat a przy tym człowiek znerwicowany, mocno zaburzony.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.