swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Zjazd Absolwentów buskiego I LO – piątkowy wieczór z Wolną Grupą Bukowina i Basią Stępniak-Wilk

Dodane: Kasia Data: 2013-06-20 18:50:05 (czytane: 56695)  Wersja do druku

Zjazd Absolwentów towarzyszący jubileuszowi 95 lecia buskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki (przed II Wojną im. Józefa Piłsudskiego) już niebawem. Jego uroczyste otwarcie nastąpi już za kilkadziesiąt godzin w plenerowej scenerii - w piątek, 21 czerwca 2013 r., o 18:00, na placu przed nowym budynkiem szkoły.

 

Piątek 21 czerwca 2013r.

15.00 - Rozgrywki sportowe (prosimy o zabranie strojów sportowych),

18.00 - Uroczyste otwarcie Zjazdu Absolwentów,

19.00 - Występy artystyczne, ognisko, ogródki gastronomiczne.

 

Po oficjalnej, rozpocznie się artystyczna część pierwszego wieczoru Zjazdowego. Zainaugurują ją młodzi absolwenci ogólniaka. Na profesjonalnej scenie  wystąpią soliści i zespoły. Po nich „zabłysną” gwiazdy -  Wolna Grupa Bukowina i Barbara Stępniak-Wilk

Zespół WGB to muzyczna wizytówka buskiego ogólniaka. Jej założycielem i liderem był uczeń LO, poeta, pieśniarz Wojtek Belon, a vocalem „od zawsze” urocza a’BZ’LO’wentka Grażyna Kulawik.

wgb_jkruk.jpg


 
Lublinianka z urodzenia, krakowianka z wyboru,  Basia Stępniak-Wilk  to zjawiskowa poetka, kompozytorka i wykonawczyni poezji śpiewanej. Jest laureatką m.in. Grand Prix Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA (1998) i I miejsca na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1995). Od lat związana jest z krakowskim kabaretem Loch Camelot, wcześniej występowała też w Piwnicy pod Baranami.

stepniak_wilk_jkruk.jpg


Trzecią prezentacją artystyczną piątkowego wieczoru będzie występ Jerzego Wątroby, którego pasją „od zawsze” jest śpiewanie. Na co dzień, od kilkunastu lat  pan Jerzy Wątroba prezesuje Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Wolne chwile poświęca swej pasji. W czasach szkolnych chętnie angażował się we wszelkiego rodzaju akademie. Działał w Ognisku Muzycznym. W wojsku należał do zespołu wojskowego, gdzie występował jako solista, w kwartecie oraz w chórze. Był jednym z założycieli zespołu wokalnego Wiarusy, działającego przy Lidze Obrony Kraju w Starachowicach. Sam zresztą do niedawna w nim śpiewał. Swojego ulubionego repertuaru nie ma, ale przyznaje, że nie lubi piosenek, które nie mają melodii. Chętnie wykonuje piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Ma na swoim koncie dwie płyty!
 

Sponsorami, dzięki którym zagra i zaśpiewa, kultowa w środowisku absolwentów buskiego ogólniaka, Wolna Grupa Bukowina są buski czterogwiazdkowy Słoneczny Zdrój Hotel Medical Spa&Wellness i Grupa Polskie Składy Budowlane S.A.
Sponsorem recitalu Basi Stępniak-Wilk jest  Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju.


/tekst, zdjęcia: Jarosław Kruk/
 
linki:
- Słoneczny Zdrój **** Hotel Medical Spa&Wellness - http://www.slonecznyzdroj.pl
- Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. - http://www.grupapsb.com.pl
- Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju - http://www.bsbuskozdroj.pl/
- Wolna Grupa Bukowina - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolna_Grupa_Bukowina
- Barbara Stępniak-Wilk - http://pl.wikipedia.org/wiki/Barbara_St%C4%99pniak-Wilk
- Jerzy Wątroba - http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130507/NAJEZYKACH0103/130509264

 


Sobota 22 czerwca 2013r.

11.00 - Msza Święta w Kościele NMP w Busku-Zdroju,

19.00 - Rozpoczęcie balu zjazdowego.

Niedziela 23 czerwca 2013r.

12.00 - Symboliczne zakończenie Zjazdu Absolwentów.

 

Istnieje możliwość skorzystania z bazy noclegowej internatu po telefonicznym dokonaniu rezerwacji. Koszt noclegu z całodziennym wyżywieniem - 60 zł., płatne przy zakwaterowaniu.

Serdecznie zapraszamy.

Kontakt:
tel.: 41 378 3653 (sekretariat)
tel.: 41 378 3547 (internat) - rezerwacja noclegu
e-mail: lobusko@poczta.onet.pl

Uwaga!!
Ze względu na dużą liczbę absolwentów, trudności z pozyskiwaniem aktualnych adresów, a także z przyczyn ekonomicznych - organizatorzy rezygnują z wysyłania imiennych zaproszeń.

źródło: www.lobusko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (53)
     

- (2013-06-20 15:39:40)

Zmarł kolega Z LO Grzegorz Dytkowski. Dzisiaj pogrzeb

-DO PONIŻEJ (2013-06-20 12:23:21)

to tylko drobiazgi. Cała ta szkoła funkcjonowała na dziwnych prawach. Dyrektor gbur powszechny sprawami uczniów nie zajmował się. Towarzyszący mu jak adiutant ,, Jasio,, to obraz smutnu i niestety niedopuszczalny. Ponoć na starośc złagodniał. Odpytywania uczniów na poczcie to,,specjalnośc,, innego pedagoga. A wykładanie programu przedmiotu na poklejonym i zatłuszczonym pergaminie, co zajmowało połowę lekcji, to jeszcze inna postać. Staraliśmy sie dostrzec u tych ludzi pozytywne cechy ale nawet z upływem lat takowych nie widzę. Ryk chemika mam ciągle w uszach. Zresztą lekcje odbywały się rzadko bo chodził do budynku obok czyli kumitetu.Mniejszy chemik rwał się z łapami do co wiekszych kolegów. Coś seplenił, zapluwał się. I taka była ta nasza kadraDziś napewno nikt nie byłby obojetny gdyby jego latorośc znalazła się w podobnej szkolee

- (2013-06-20 09:24:55)

wystarczyło schować jednemu panu"profesorowi" zeszyt i już lekcji chemii nie było.
wystarczyło że jeden "profesor" cwaniaczek pomylił się w wyprowadzaniu wzoru z fizyki i na przerwie musiał iść na korepetycje do drugiego który mu napisał na kartce jak to ma wyglądać,
trzeba było pamietać że pani "profesor" pije herbatę, kawę z wody pobranej w bibliotece bo ta z WC była z bakteriami.
i wiele innych opowieści można by tu przytaczać
czy osoby z takimi odchyłami winni uczyć dzieci?

-Tadeusz (2013-06-19 22:47:50)

Zapraszam moich przyjaciół; / [url]www.hotelura.eu[/url] /

- (2013-06-18 15:34:40)

a wybiera się ktoś z klasy humanistycznej P.B.Król matura 1997?

-xyz (2013-06-10 12:03:46)

dwaj pierwsi z wymienionych poniżej rzeczywiście ,,wspaniali,,. Jacy delikatni, wrażliwi, umiejący nawiązywać dialog z uczniem, intelektualnie rozwinięci, partnerzy dla ucznia w trudniejszych chwilach.

--Krystyna (2013-06-08 18:05:28)

Łezka się w oku kreci gdy wspominam.Byli kiedyś wspaniali dyrektorzy Godzwon,Orłowski,Moćko.

-absolwentka (2013-06-08 17:17:29)

Szczerze zazdroszczę tym, którzy miło wspominają LO i którym chce się brać udział w takich spotkaniach. Dla mnie ta szkoła to jedno wielkie nieporozumienie, trzeba jednak przyznać, że jest to miejsce, które uczy życia, przez 3 lata widziałam tyle, że już mnie nic nie zdziwi..

-perła (2013-06-08 15:42:13)

Moim zdaniem nasze LO z roku na rok przegrywa z Ekonomikiem. Smutno mi,że tak jest.

-!!! (2013-06-07 12:32:59)

mam pytanie do szanownego grona L O.czy drzwi do szkoły powinny być w trakcie zajęć ZAMKNIĘTE czy OTWARTE?(zamknięte od środka na klucz)Zapytanie dla straży pożarnej, policji, starosty,i wszystkich tych do których należy dbanie o bezpieczeństwo młodych ludzi i nie tylko.

-JKruk: fotogalerie z poprzednich Zjazdów (2013-06-07 12:27:34)

Dodam jeszcze, że pod adresem www.busko.net dostępne są linki do kilku moich fotogalerii z poprzednich Zjazdów i innych LO' wydarzeń.
życzę miłego oglądania i cofania się wstecz pamięcią :)

-JKruk: LO Busko' Nasza Klasa - @baza absolwentów szkoły (2013-06-07 12:22:31)

Nieprzerwanie od Zjazdu LO w 2003 r. w internecie, pod adresem www.busko.net/lo działa mój program - LO Buska'Nasza Klasa - pierwowzór wrocławskiej Naszej Klasy. Ta dolnośląska, w moim uznaniu, na starcie żywcem ją skopiowała, zarówno jej zamysł, cel jak i strukturę. Nawet splagiatowane zostało jej motto - wiersz ''Nasza Klasa'' Jacka Kaczmarskiego, które zdobi stronę główną od oficjalnego początku w 2003 r.

By wejść do serwisu LO jako gość należy wpisać:
login: 4b
hasło: biel
W bazie programu jest dziś ok. 2500 absolwentów naszego ogólniaka ( w momencie gdy bodaj w 2007 startowała wrocławska NK i rozreklamowały jej media, w jej rejestrze było kilkanaście nazwisk z LO Busko - w buskiej NK było wtedy ok 1500 absolwentów: ich imiona, nazwiska, ksywka, rok matury, klasa, profil, wychowawca, dane kontaktowe, info o absolwencie. Był przypominacz o imieninach i urodzinach, który wrocławska NK uruchomiła chyba w 2008)

2500 osób w skali wszystkich absolwentów to może niedużo, ale tych 2500 to głównie Ci, którzy utrzymują kontakt ze szkołą, Buskiem, przybywają na Zjazdy LO. Jest więc duża szansa, że zaglądając na www.busko.net i klikając link do LO Kroniki absolwentów spotkacie tam tych, których szukacie :)

do zobaczenia na Zjeździe!

-do poniżej (2013-06-07 11:09:45)

lał równiez w pysk uczniów.Pewnie wiedział co robi. Wytaczał się często z Jubilatki. Też wiedział co robi. Busko to mała mieścina i nie dało sie ukryć tego.

-moje (2013-06-07 09:44:22)

No cóż. Dla niektórych cała historia Polski jest obrazem histerii.
A jeśli śp Dyrektor Godzwon mówił " bydło wam pasać", to może i wiedział co mowi.

-xyz (2013-06-07 00:45:56)

lekcje patriotyzmy prof. Cz? Toż to był obraz histerii. Oto wkurzony nauczyciel, po wykrzyczeniu obelg w kierunku uczniów, przerywa lekcję, wyciaga skrzypce i fałszując niemiłosierni gra na skrzypcach poloneza Ogińskiego. Upajał się w tym niemożebnie aż pozyczka włosów spadała na jedno ramię. Wszyscy siedzieli jak trusie aż sie Jasio uspokoi. Czy dzis to do pomyslenia?
Czy do pomyslenia jest siłowe egzekwowanie swojej pozycji w stadzie przez sepleniącego nauczyciela chemii?
To była fatalna szkoła. Ale mielismy po 15 -18 lat i nie dostrzegaliśmy tych mankamentów. A potem matura i wyjazd z Buska.Nikt, dosłownie nikt nie zapadł mi w pamięci jako wychowawca. Były wyraziste osoby np mnauczyciel niemieckiego. Ciekawa postać, marny nauczyciel. Albo Tiuti. To zupełnie inny temat. Oryginał, pasjonat a przy tym człowiek znerwicowany, mocno zaburzony.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry