swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - retransmija w Ponidzie.TV

Dodane: Kasia Data: 2013-03-29 09:29:27 (czytane: 20204)  Wersja do druku

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia retransmisji debaty społecznej poświęconej szeroko rozumianemu bezpieczeństwu publicznemu w powiecie buskim, która odbyła się w 28 marca 2013r. w sali konferencyjnej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Retransmisja debaty w dniu 29.03.2013, godz. 12.00, 14.00, 18.00, 20.00

Wszystkich zebranych powitał starosta buski Jerzy Kolarz, który podkreślał, że wnioski wyciągnięte z dotąd organizowanych debat służą poprawieniu bezpieczeństwa w powiecie.

debata_busko1.jpg


Debatę rozpoczęli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą nieszczęśliwych wypadków na drogach. Szczególną uwagę zwrócono na wypadki z udziałem pieszych. Zaprezentowano również spoty z udziałem czołówki polskich aktorów. Zastanawiano się m.in. w jaki sposób można wpłynąć na zachowanie kierowców i sprawić, żeby na naszych drogach było bezpieczniej.

debata_busko2.jpg 

O wypadkach na drogach w powiecie buskim mówił Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju podinsp. Roman Sobczak, który poruszył również problem przestępstw na szkodę osób starszych. Komendant zachęcał do współpracy wszystkich mieszkańców, obiecał umieszczać szereg komunikatów dotyczących bezpieczeństwa w mediach, by były dostępne dla każdego. Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju mł. bryg. Kazimierz Ścibiło poruszył temat zagrożenia pożarowego spowodowanego wypalaniem traw oraz zagrożeń związanych z wydzielaniem się tlenku węgla.

Na temat zagrożeń wypadkowych w transporcie rolniczym mówił Stanisław Golmento inspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach. Kierownik KRUS w Busku-Zdroju przybliżył, kto jest upoważniony do korzystania z rehabilitacji rolniczej. Na końcu wystąpił Mariusz Porębski z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, który mówił o tworzeniu i rozwoju mikroprzedsiębiorstw.

debata_busko3.jpg 

Niestety, uczestnicy debaty nie wzięli udziału w planowanej dyskusji.
Spotkanie podsumował zastępca starosty Stanisław Klimczak, który, korzystając z okazji, złożył wszystkim świąteczne życzenia. 

 

Debata społeczna retransmitowana będzie w naszej Telewizji Internetowej:

 

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

Godziny retransmisji:

29.03.2013 - godz. 12.00, 14.00, 18.00, 20.00


Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 

 

 starostwo_logo_podpis.jpg

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (33)
     

- (2013-03-15 10:39:55)

A dlaczego brakuje punktu "Bezpieczeństwo pacjentów z powiatu buskiego w obliczu likwidacji i zagrożeń oddziałów szpitalnych" ?

- (2013-03-15 09:07:10)

nie rozumiem waszego oburzenia. przecież dyskusja uczestników debaty ( tak wynika z tekstu) czyli starosty, komendanta policji , komendanta straży, pracownika inspekcji pracy i kierownika KRUS nie będzie trwała dłużej niż 25 minut.
o co wam chodzi?

-Może inna godzina i inny termin np. weekend (2013-03-15 08:33:32)

Czy są jakieś przepisy wymuszające przeprowadzenie/odbycie takiej debaty instytucja których przedstawiciele organizują ją/biorą udział?
Bo godzina i aż [b]25 min[/b] na dyskusje, pytania obywateli jest porostu zabójcze.

-independent cd (2013-03-15 06:52:51)

Więc ekipa się przenosi pod pobliskie domki i w tedy to na nich nie mam mocnych. Może NAsi Włodarze sami by zamieszkali w pobliżu takie dobrodziejstwa????

-independent (2013-03-15 06:43:13)

Temat bezpieczeństwa w Naszym mieście to szczał w dziesiątkę!!! Proponuję się przyjżeć i ZASTANOWIĆ przed i po zanim się wydaje zgody na prowadzenie całodobowych sklepów z alkocholem w domach prywatnych i w bezpośrednim sąsiedztwie innych prywatnych posesji, często i gęsto w niedalekiej odległości od szkół ( "dwójka i trójka")nic dodać nic ująć kapitalny przykład dla wychowanków tych szkół. Scenariusz jest zawsze taki sam - gdy na imprezie braknie wódeczki - gdzie idziemy - do NOCNEGO - gdzie pijemy ? - w sklepie i pod sklepem NIE - BO NIEWOLNO

-Ile kosztowało... (2013-03-14 23:49:20)

...zamieszanie z geriatrią. Otwarcie, przygotowania, poczęstunek pewnie był, przygotowanie oddziału, wyposażenie, remonty, zatrudnienie personelu i jego zwolnienie, wszystko to są koszty.
Ile to kosztowało, o ile powiększył się dług szpitala?

-Panie Starosto (2013-03-14 21:18:09)

Zorganizuj pan debatę o buskim szpitalu. Społeczeństwo ma wiele pytań.

- (2013-03-14 21:15:14)

jo mom tylko mature i kursa nie ktore i moglem se cosik pomylic pomiec juz nie tako bozem juz stary

-Frekwencja... (2013-03-14 21:10:40)

pisze się przez w

- (2013-03-14 18:33:28)

taka debate zobywatelami powinno sie z organizowac np.po godzinach pracy o 16 lub 17 albo w niedziele po mszy najlepiej w kasciele idealne warunki akustyczne i frekfencja murowana

- (2013-03-14 16:49:58)

Komendant Policji i Straży pożarnej raczej mają nienormowany czas pracy, więc nic nie stoi na przeszkodzie by spotkanie odbyło się wieczorem.

- (2013-03-14 16:47:24)

I tak mają kiepsko nasze gminne władze, gdyż nasz POmazaniec wyborców nie dysponuje takim budżetem, że jakby nawet chciał to by nie dał sobie i kolegom premii rodem z spółki PL.2012. Z naszych podatków.

Kto zagłosuje na PO w następnych wyborach. Jestem za jawną ordynacją wyborczą i żeby Ci co głosowali na PO płacili podwoje podatki na premie dla swoich POpilków a reszta normalnych i zdrowych obywateli była zwolniona z podatku.
My żyjemy za grosze, płacimy podatki, wzrasta życie, ceny żywności, wody, prądu, śmieci a te elementy dają sobie z [b]naszych podatków-naszych pieniędzy[/b] ponad milionowe premie na osobę!! Nie mówiąc o pensjach!!! i to za co!!!
PSL jak chce zachować honor i wyborców powinno jak najszybciej kopnąć PO w dupę i doprowadzić do przedterminowych wyborów!! Inaczej to się na nich zemści negatywnie, a jak pójdzie sejm, to zobaczą jak szybko pójdą samorządy.

-Sprawiedliwy (2013-03-14 16:41:04)

W zamierzeniu debata jak najbardziej trafiona... Przecież o to chodziło, aby ograniczyć ewentualną krytykę ze strony mieszkańców! Przecież w naszym społeczeństwie tylko tak rozmawia się z narodem. Żenada i wstyd dla władzy. Jeżeli macie choć odrobinę odwagi to przesuńcie godzinę rozpoczęcia debaty na 16:00

-To wykład (2013-03-14 16:34:49)

Rzeczywiście program przypomina wykład, nie debatę, godzina nietrafiona bo zainteresowani w większości pracują, a kworum zapewnią uczniowie szkół średnich.Debata powinna dotyczyć problemów z jakimi borykają się przede wszystkim mieszkańcy Buska Zdroju, dlatego pomysł z wypadkami w rolnictwie i wystąpienie kierownika KRUS-u jest nietrafiony, bo rolnicy raczej nie dopiszą. Moim zdaniem w debacie powinien wziąć udział burmistrz, którego nie widzę, przynajmniej wśród zabierających głos.

-Formę (2013-03-14 14:48:08)

A po debacie burmistrz ze swoją świtą dawaj do restauracji i chlajta za nasze podatki aż pawie POlecą

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry