swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - retransmija w Ponidzie.TV

Dodane: Kasia Data: 2013-03-29 09:29:27 (czytane: 20205)  Wersja do druku

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia retransmisji debaty społecznej poświęconej szeroko rozumianemu bezpieczeństwu publicznemu w powiecie buskim, która odbyła się w 28 marca 2013r. w sali konferencyjnej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Retransmisja debaty w dniu 29.03.2013, godz. 12.00, 14.00, 18.00, 20.00

Wszystkich zebranych powitał starosta buski Jerzy Kolarz, który podkreślał, że wnioski wyciągnięte z dotąd organizowanych debat służą poprawieniu bezpieczeństwa w powiecie.

debata_busko1.jpg


Debatę rozpoczęli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą nieszczęśliwych wypadków na drogach. Szczególną uwagę zwrócono na wypadki z udziałem pieszych. Zaprezentowano również spoty z udziałem czołówki polskich aktorów. Zastanawiano się m.in. w jaki sposób można wpłynąć na zachowanie kierowców i sprawić, żeby na naszych drogach było bezpieczniej.

debata_busko2.jpg 

O wypadkach na drogach w powiecie buskim mówił Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju podinsp. Roman Sobczak, który poruszył również problem przestępstw na szkodę osób starszych. Komendant zachęcał do współpracy wszystkich mieszkańców, obiecał umieszczać szereg komunikatów dotyczących bezpieczeństwa w mediach, by były dostępne dla każdego. Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju mł. bryg. Kazimierz Ścibiło poruszył temat zagrożenia pożarowego spowodowanego wypalaniem traw oraz zagrożeń związanych z wydzielaniem się tlenku węgla.

Na temat zagrożeń wypadkowych w transporcie rolniczym mówił Stanisław Golmento inspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach. Kierownik KRUS w Busku-Zdroju przybliżył, kto jest upoważniony do korzystania z rehabilitacji rolniczej. Na końcu wystąpił Mariusz Porębski z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, który mówił o tworzeniu i rozwoju mikroprzedsiębiorstw.

debata_busko3.jpg 

Niestety, uczestnicy debaty nie wzięli udziału w planowanej dyskusji.
Spotkanie podsumował zastępca starosty Stanisław Klimczak, który, korzystając z okazji, złożył wszystkim świąteczne życzenia. 

 

Debata społeczna retransmitowana będzie w naszej Telewizji Internetowej:

 

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

Godziny retransmisji:

29.03.2013 - godz. 12.00, 14.00, 18.00, 20.00


Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 

 

 starostwo_logo_podpis.jpg

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (33)
     

-oo7 (2013-03-14 14:10:21)

No fakt, godzina wybrana taka zeby jak najmniej ludzi przyszło. Poza tym organizatorzy pracują do 15, więc jaka inna godzina może być :)I te 25 minut, mają gdzieś zwykłego obywatela, a debata chyba tylko po to żeby dodać sobie wątpliwaego spledoru.
A gdyby tak burmistrz zaprosił do dyskusji mieszkańców? Tym bardziej że ostatnio sporo się w mieście dzieje.Niech przyjdzie na spotkanie, powie co juz zrobione w mieście, co jeszcze ma zamiar zrobić.I przede wszystkim niech posłucha co mieszkańcy mają do powiedzenia. Ale znając obecnego burmistrza jest to nierealne, jest zbyt tchórzliwy aby stanąć twarzą w twarz z mieszkańcami i ich wysłuchać. Woli przecinać kolejne wstęgi i odsłaniać tablice.

-olo (2013-03-14 12:10:49)

Należałoby taką inicjatywę pochwalić i już się do tego zabierałem gdyby nie moja podejrzliwość wrodzona. Podejrzliwość mówiąca mi ,ze nikomu tak naprawdę z buskich władz nie zalezy na społecznych debatach. Ze buska władza chce mieć święty spokój a nie jakies tłumaczenie się że to, że tamto, że owo. Debata o której mowa nie jest przygotowana. Bo dlaczego ma być to akt jednorazowy? Dlaczego nie ma też do tej debaty. Dlaczego nie zamieszczono choćby na tym portalu materiału ocennego?

O tym,że to raczej bezwartościowe w sensie społecznym przedsięwzięcie wskazuje wyrażnie zaproponowany porządek. Oto chce się szeroki temat,, załatwić,, w dwie godziny z tym że odpowiedzialni za stan bezpieczeństwa zajmą w debacie 1, 5 godziny. Na dyskusję, czyli istote tego spotkania przewidziano 25 minut. Darujcie sobie Panowie takie spotkania we własnym gronie. Musicie zrobić sprawozdanie o tym jak to społecznie konsultujecie ważne sprawy?

Namawiam wybierających się na to dziwne spotkanie do bojkotu czegoś co ma udawac społeczną debatę. Nie dajcie sobie wciskać ciemnoty że taka narada coś zmieni bądż wyjaśni.Zauważcie ponadto,że tematy tej narady to kwasi sprawozdania odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Domagajacie się porządnego przygotowania takiej debaty w różnych aspektach. Domagajcie się obiektywny ocen stanu czyli jak jest. Domagajacie się badań i analiz poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Nie dajcie sobie wciskać 25 dyskusji którą ktoś nazywa społeczną debatą. Zdaje się,że to Pan Starosta takie protezy proponuje.

-Adr (2013-03-14 12:04:30)

Super, z chęcią bym przyszedł na taką debatę... ale ona jest w godzinach pracy normalnego przeciętnego zjadacza chleba.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry