Dodane: Kasia Data: 2013-03-29 09:29:27 (czytane: 20206) 
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia retransmisji debaty społecznej poświęconej szeroko rozumianemu bezpieczeństwu publicznemu w powiecie buskim, która odbyła się w 28 marca 2013r. w sali konferencyjnej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Retransmisja debaty w dniu 29.03.2013, godz. 12.00, 14.00, 18.00, 20.00
Wszystkich zebranych powitał starosta buski Jerzy Kolarz, który podkreślał, że wnioski wyciągnięte z dotąd organizowanych debat służą poprawieniu bezpieczeństwa w powiecie.

Debatę rozpoczęli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą nieszczęśliwych wypadków na drogach. Szczególną uwagę zwrócono na wypadki z udziałem pieszych. Zaprezentowano również spoty z udziałem czołówki polskich aktorów. Zastanawiano się m.in. w jaki sposób można wpłynąć na zachowanie kierowców i sprawić, żeby na naszych drogach było bezpieczniej.
O wypadkach na drogach w powiecie buskim mówił Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju podinsp. Roman Sobczak, który poruszył również problem przestępstw na szkodę osób starszych. Komendant zachęcał do współpracy wszystkich mieszkańców, obiecał umieszczać szereg komunikatów dotyczących bezpieczeństwa w mediach, by były dostępne dla każdego. Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju mł. bryg. Kazimierz Ścibiło poruszył temat zagrożenia pożarowego spowodowanego wypalaniem traw oraz zagrożeń związanych z wydzielaniem się tlenku węgla.
Na temat zagrożeń wypadkowych w transporcie rolniczym mówił Stanisław Golmento inspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach. Kierownik KRUS w Busku-Zdroju przybliżył, kto jest upoważniony do korzystania z rehabilitacji rolniczej. Na końcu wystąpił Mariusz Porębski z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, który mówił o tworzeniu i rozwoju mikroprzedsiębiorstw.
Niestety, uczestnicy debaty nie wzięli udziału w planowanej dyskusji.
Spotkanie podsumował zastępca starosty Stanisław Klimczak, który, korzystając z okazji, złożył wszystkim świąteczne życzenia.
Debata społeczna retransmitowana będzie w naszej Telewizji Internetowej:
Godziny retransmisji:
29.03.2013 - godz. 12.00, 14.00, 18.00, 20.00
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (33) |
- (2013-03-30 15:16:29)
ty byłaś a dlaczego mieszkańcom którzy chcieli tam być mówiono w szatni że to jest spotkanie robocze policjantów.czyżby się już nie mieścili w budynku policji i zrobili spotkanie między swymi niebieskimi i za czyje pieniądze w Domu Kultury.więc czy ktoś zapłaci za wynajem sali panie starosto i panie komendancie przecież tam nie było nawet jednej osoby cywilnej oprócz starosty(chyba że nie jest takim cywilem)
-www.strona.pl (2013-03-30 15:05:12)
przecież to miało być spotkanie z mieszkańcami.wiecie co ktoś powiedział że wiosna jeszcze nie nadeszła, ale jak tam zajrzałem bo miało być spotkanie z mieszkańcami i chciałem tam być zobaczyłem że wiosna jest w pełni było aż fioletowo od tych fiołków i co jest ta wiosna czy to było spotkanie panów którzy chwilowo nie mieli co robić.A jakie sobie teraz komentarze piszą tutaj..
- (2013-03-29 21:54:39)
Panowie z PSL obudźcie się. Lepszych starostów w powiecie buskim jest dużo.
- (2013-03-29 21:46:59)
myślę że policja się zmienia na lepsze chcę coś osiągnąć wspólnymi siłami ale wsparcie było widoczne na debacie starosta olał wszystko i wszystkich jak również wójtowie i sołtysi ręce opadają. To jest całe Busko.
-uczestnik (2013-03-29 21:31:27)
debata jak najbardziej potrzebna bo społeczeństwo trzeba ostrzegać i uświadamiać aby osiągnąć cel aby ginęło jak najmniej ludzi bo każde życie jest bardzo ważne. Wszyscy się dostosowali oprócz starosty, który po przywitaniu wyszedł olewając wszystkich i wszystko to nic dziwnego jest panem na swoich włościach wstyd panie STAROSTO tak traktować wyborców myślę że to pana ostatnia kadencja są naprawdę lepsi.
- (2013-03-28 19:02:45)
Ludzie tuż przed świętami to raczej mało czasu mają na takie posiadówki i pogawędki. Ale góra kazała to spotkanie się odbyło....
-mieszkanka (2013-03-28 17:59:52)
trzeba być na debacie żeby o niej dyskutować. Mnie się podobało.
-olo (2013-03-28 15:16:53)
już pisałem. Temat nie na pogaduszki z patrzeniem na zegarek. Temat ważny, wymagający intelektualnego zaangażowania Tylko sk ąd go brać? Kto w BZ wie jak się za to zabrać? Pan Komendant / serdecznie pozdrawiam / jest do zarządzania komendą a nie analizowania stanu albo poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Burmistrz? Z człym szcunkiem ale nie powinien się za to zabierać , bo nie wie jak. Starosta jest w mojej ocenie osobą której należałoby nie dopuszczać do podobnych tematów bo ,, załatwi je,, jak ta cała narada. Nikt , kto szanuje siebie i swój czas nie powinien w tym czymś uczestniczyć. Co oczywiście administracji na rękę.
-* (2013-03-27 22:12:07)
Temat powazny, a pora nie odpowiednia na takie spotkanie. Publiki z młodzieży nie zrobia bo szkoły mają wolne.
Jak widać spotkanie- debata zorganizowana jak to najprościej określić....sztuka dla sztuki.. czyli.odbyło się...albo odwaliło się robotę. Jest tyle bałagany , że możni naszego miasta i powiatu wolą nie spotykać się ze społecznością lokalną, żeby nie wysłuchać o sobie prawdy.
-Gdzie Burmistrz (2013-03-27 16:56:53)
kilka lat temu w Busku zainstalowano monitoring, od tej pory nie zrobiono nic aby rozbudować sieć kamer na osiedla mieszkaniowe, place zabaw, okolice monopoli nocnych gdzie latem dzieją się dantejskie sceny, na dzikie śmietniska w centrum i koło Stawu Niemieckiego, a ogrodzenie przedszkola przy stawie pamięta czasy chyba Gomułki.
-to odgórne polecenie (2013-03-18 16:14:52)
Takie nibynarady to najprawdopodobniej polecenie odgórne. Skoro kazali to się zrobi występ trzecz czy czterech tenorów. W godzinach pracy, bez planu, bez wskazania problemów. No i największy kiks to, że samo odpowiedzialni będą się chwalić ile się narobili a ludziska takie głupie przepisów nie przestrzegają. Jesteście drodzy mieszkańcy robieni w / tu wpisać sobie co kto tam woli/
- (2013-03-17 22:56:13)
to rondo to jest porażka powinno być większe i trzeba wymusić ruch okrężny ustawiając wysepke na środku bo większość ludzi ścina to jak skrzyżowanie i przez to jest niebezpiecznie
- (2013-03-17 11:22:02)
Kto wydał zgody na obecną organizację ronda przy szpitalu? Czy nie można na środku zrobić jakiejś wysepki by wymusić ruch okrężny? Ludzie jeżdżą jak chcą, na pałę i wyczucie. Miejscowi już się nauczyli ale ludzie na obcych blachach zupełnie nie wiedzą o co tu chodzi...
- (2013-03-17 11:20:15)
Niech szanowny komendant Policji zwróci uwagę, iż przystanek na ulicy Batorego przed Gimnazjum nr 1 zlokalizowany jest przystanek autobusowy gdzie jest zakaz zatrzymywania i postoju oraz podwójna ciągła, brak jest również zatoki dla autobusu. Gdy zatrzyma się autobus lub bus ruch jest sparaliżowany, krzyżówka zablokowana. Zaznaczam że jest tam również przejście dla pieszych. Jest istny burdel szczególnie w godzinach szczytu
-vxv (2013-03-15 14:40:35)
a czy będzie też najbardziej rozrywkowa
pani z woj świętokrzyskiego.Jakoś Jej nie widziałem w Busku chyba cały tydzień, już tak tęsknię za je pojawieniem się na jakiejś imprezie.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.