Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - retransmija w Ponidzie.TV
2013-03-29 09:29:27

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia retransmisji debaty społecznej poświęconej szeroko rozumianemu bezpieczeństwu publicznemu w powiecie buskim, która odbyła się w 28 marca 2013r. w sali konferencyjnej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Retransmisja debaty w dniu 29.03.2013, godz. 12.00, 14.00, 18.00, 20.00


Wszystkich zebranych powitał starosta buski Jerzy Kolarz, który podkreślał, że wnioski wyciągnięte z dotąd organizowanych debat służą poprawieniu bezpieczeństwa w powiecie.

debata_busko1.jpg


Debatę rozpoczęli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą nieszczęśliwych wypadków na drogach. Szczególną uwagę zwrócono na wypadki z udziałem pieszych. Zaprezentowano również spoty z udziałem czołówki polskich aktorów. Zastanawiano się m.in. w jaki sposób można wpłynąć na zachowanie kierowców i sprawić, żeby na naszych drogach było bezpieczniej.

debata_busko2.jpg 

O wypadkach na drogach w powiecie buskim mówił Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju podinsp. Roman Sobczak, który poruszył również problem przestępstw na szkodę osób starszych. Komendant zachęcał do współpracy wszystkich mieszkańców, obiecał umieszczać szereg komunikatów dotyczących bezpieczeństwa w mediach, by były dostępne dla każdego. Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju mł. bryg. Kazimierz Ścibiło poruszył temat zagrożenia pożarowego spowodowanego wypalaniem traw oraz zagrożeń związanych z wydzielaniem się tlenku węgla.

Na temat zagrożeń wypadkowych w transporcie rolniczym mówił Stanisław Golmento inspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach. Kierownik KRUS w Busku-Zdroju przybliżył, kto jest upoważniony do korzystania z rehabilitacji rolniczej. Na końcu wystąpił Mariusz Porębski z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, który mówił o tworzeniu i rozwoju mikroprzedsiębiorstw.

debata_busko3.jpg 

Niestety, uczestnicy debaty nie wzięli udziału w planowanej dyskusji.
Spotkanie podsumował zastępca starosty Stanisław Klimczak, który, korzystając z okazji, złożył wszystkim świąteczne życzenia. 

 

Debata społeczna retransmitowana będzie w naszej Telewizji Internetowej:

 

Godziny retransmisji:

29.03.2013 - godz. 12.00, 14.00, 18.00, 20.00


Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 

 

 starostwo_logo_podpis.jpg



















https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13515