swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Co z oddziałem geriatrycznym w Busku-Zdroju?

Dodane: Kasia Data: 2013-03-12 10:47:33 (czytane: 23638)  Wersja do druku

Dyrektor buskiego szpitala Grzegorz Gałuszka wystąpił do świętokrzyskiego oddziału NFZ z oficjalnym wnioskiem o zawieszenie funkcjonowania oddziału geriatrii. Wniosek dotarł dzisiaj, 12 marca. Oddział ma zostać zawieszony od 16 marca do 1 maja.

Jak poinformowała nas rzecznik świętokrzyskiego NFZ Beata Szczepanek, dyrektor argumentuje decyzję o zawieszeniu chwilowym brakiem geriatrów na oddziale. Dwóch specjalistów dojeżdżających z Krakowa zrezygnowało z pracy, ordynator oddziału nadal przebywa na zwolnieniu. Dyrektor Gałuszka zapewnił, że będzie czynił starania, by oddział geriatryczny w Busku-Zdroju znów zaczął funkcjonować. W czasie, kiedy oddział będzie zawieszony, nie będą przesyłane środki z NFZ.

geriatria_busko40.jpg


Z dyrektorem szpitala Grzegorzem Gałuszką jesteśmy umówieni na rozmowę pod koniec tego tygodnia. Podczas rozmowy na pewno zostanie poruszony temat geriatrii. 


 /kr/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (93)
     

- (2013-03-12 15:05:04)

Wszystkich tych dygnitarzy powinno się w d...pe kopnąć. Zobaczymy czy przyjadą zamykać oddział w komplecie, w takim jak byli na otwarciu !!!

- (2013-03-12 14:54:41)

bardzo celna uwaga. uzdrowisko będzie właśnie tak wyglądać pod rządami PSL-u.

-ob (2013-03-12 14:02:29)

Następne będzie Uzdrowisko... ale sama zaloga chciała. Teraz zobaczy jak zarządza imć pan Adam J. i jego kamanda z PSL-u

-i o to chodzi!!! (2013-03-12 13:56:50)

lodziarze juz czekaja!!
tylko AGENT TOMEK moze nareszcie rozgoni to towarzystwo do roboty!!

-Jan (2013-03-12 13:39:12)

Czyzby prywatyzacja się zbliżała?

- (2013-03-12 13:23:00)

trzeba się panie starosto nie nosic dumny jak paw,tylko spojrzec prawdzie w oczy i powolac na dyrektora z powrotem dr.Skrzypka,bo inaczej szpital padnie i zainteresowac sie ile ludzie zarabiają!!!!!!!!!!ja bym sie wstydzil zeby podlegli mi pracownicy zarabiali ponizej najnizszej krajowej!!!

-DRAGON (2013-03-12 13:06:21)

Zapamiętajcie ludzie tych wypasionych pasożytów na publicznym wikcie bez jaj i w krótkich gaciach. To są ludzie skompromitowani i bez honoru chorzy na władzę. Bajka o mrówce jest tu na czasie.

-:) (2013-03-12 13:04:56)

Historyjka o mrówce przefajna, lekka i przyjemna, acz życiowa. :)
Czyżby inspiracja była "nowa" biurokratyczna wizja UE realizowana przez dzieci pokolenia libertyńsko-pomarkstowskiej "rewolucji" 1968.

-do ??? (2013-03-12 12:56:42)

Odpowiedź na zagadkę.
Wojewoda - jest z PO. :)

p.s. jaka jest przewidziana nagroda, za poprawną odpowiedź?

-- do bajkopisarza (2013-03-12 12:41:19)

sprawa przedstawiona bardzo trafnie

-do gościa poniżej (2013-03-12 12:39:06)

trafiłeś idealnie w sedno sprawy

-do ??? (2013-03-12 12:28:02)

Jak to kto ten w doniczce mimo że zielony

-do bajkopisarza (2013-03-12 12:22:41)

Bajka jak przystało na ten gatunek literacki i ładna i mądra.
Jednak ostatnia konkluzja fałszywa - ten ktoś nie przeskoczył płotu, tylko został podwieziony motorówką. A miliony owszem pociągnął tylko, że z dobrej drogi wywiódł je na manowce. Takiego 'skoczka' oszczędź już nam Panie!

- (2013-03-12 11:53:46)

ludzie a czego po chłopkach się spodziewaliście, zamiast najpierw szukać specjalistów w danej dziedzinie to przyjeli na pół eteu lekarzy o konkretnej specjalizacji tylko to było rozwiązanie chwilowe.
kolega w NFZ-cie rzucił hasło mamy kasę na oddziały geriatryczne , no to chuzia zakładamy geriatrie, ale po jej utworzeniu zapatrzeni w lustro i będący w samouwielbieniu decydenci zapomnieli że przecież ktoś tych staruszków musi leczyć i tu klops krakusy się wypieły na tych pięknych i mądrych zarządców szpitala
w tym miejscu przypomina mi się tradycyjna polska bajka o mrówce

"Codziennie, wcześnie rano, mała mrówka rozpoczynała swoją pracę.
Produkowała dużo i była szczęśliwa.
Szef lew był zdumiony, widząc, że mrówka pracuje bez nadzoru.
Pomyślał, że jeśli mrówka może wytwarzać tak dużo bez nadzoru, to czyż nie wytwarzałaby jeszcze więcej, gdyby miała nadzorcę? Zatrudnił więc karalucha, który posiadał szerokie doświadczenie jako nadzorca i znany był z pisania znakomitych raportów. Pierwszą decyzją karalucha było wprowadzenie systemu kart zegarowych.
Potrzebował też sekretarki, by pomagała mu pisać raporty oraz zatrudnił pająka do zarządzania archiwami i monitorowania wszystkich rozmów telefonicznych. Lew był zachwycony raportami karalucha i poprosił go o sporządzenie wykresów w celu opisania tempa produkcji i analizowania trendów tak, by mógł je wykorzystać do prezentacji na zebraniach zarządu. Tak więc karaluch musiał kupić nowy komputer z nowym oprzyrządowaniem, laserową drukarkę i... zatrudnił muchę do prowadzenia działu informatyki. Mrówka, kiedyś tak produktywna i zrelaksowana, nienawidziła nadmiaru nowej, papierkowej roboty i spotkań produkcyjnych, które zabierały jej większość czasu. Tymczasem lew doszedł do wniosku, że nadszedł czas mianowania osoby kierującej działem, w którym pracowała mrówka. Mianował na to stanowisko cykadę, której pierwszą decyzją był zakup do biura eleganckiego dywanu i ergonomicznego krzesła. Nowy kierowniczka cykada też potrzebowała komputera i osobistego asystenta, którego wzięła ze sobą z poprzedniego miejsca pracy po to, by pomagał jej przygotować Strategiczny Plan Optymalizacji Kontroli Pracy i Budżetu.
Dział, w którym pracuje mrówka, jest teraz smutnym miejscem, gdzie nikt się nie śmieje, za to wszyscy stali się nerwowi... W tym czasie cykada przekonała szefa lwa co do absolutnej konieczności przeprowadzenia badania klimatycznego środowiska.
Przy przeglądzie kosztów funkcjonowania działu mrówki lew stwierdził, że produkcja uległa znacznemu zmniejszeniu. Lew zatrudnił więc tzw. mystery shoppers – tajemniczych klientów, którzy nic nie kupowali, a jedynie na podstawie rozmowy z biedną mrówką oceniali jej zaangażowanie w pracy. Dostawali za to pieniądze, choć nie byli związani z mrówczyną profesją. Ot, kapusie za pieniądze. Gdy lew spojrzał ponownie na koszty funkcjonowania działu mrówki, zatrudnił sowę, prestiżową i znaną konsultantkę, by ta przeprowadziła audyt i zaproponowała nowe rozwiązania. Sowa spędziła w dziale mrówki trzy miesiące i przygotowała ogromny, wielotomowy raport, kończący się następującym wnioskiem: W dziale mrówki jest przerost zatrudnienia...
Zgadnijcie, kogo lew zwolnił jako pierwszego?
Oczywiście mrówkę, gdyż wykazywała "brak motywacji i negatywną postawę względem rozporządzeń kierownictwa".

I tak elity z Platformy , Pis , PSL Palikota i innych dziadowskich stowarzyszeń bawią się za nasze pieniądze.
Ale niech pamiętają że już raz ktoś przeskoczył płot teraz może znaleść się inny wariat który pociągnie ludzi ale wtedy to na polskiej ziemi będzie armagedon.

-??? (2013-03-12 11:48:27)

Zagadka za MILION ??
Kto na zdjęciu nie jest z PSL-u ???

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry