swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Co z oddziałem geriatrycznym w Busku-Zdroju?

Dodane: Kasia Data: 2013-03-12 10:47:33 (czytane: 23639)  Wersja do druku

Dyrektor buskiego szpitala Grzegorz Gałuszka wystąpił do świętokrzyskiego oddziału NFZ z oficjalnym wnioskiem o zawieszenie funkcjonowania oddziału geriatrii. Wniosek dotarł dzisiaj, 12 marca. Oddział ma zostać zawieszony od 16 marca do 1 maja.

Jak poinformowała nas rzecznik świętokrzyskiego NFZ Beata Szczepanek, dyrektor argumentuje decyzję o zawieszeniu chwilowym brakiem geriatrów na oddziale. Dwóch specjalistów dojeżdżających z Krakowa zrezygnowało z pracy, ordynator oddziału nadal przebywa na zwolnieniu. Dyrektor Gałuszka zapewnił, że będzie czynił starania, by oddział geriatryczny w Busku-Zdroju znów zaczął funkcjonować. W czasie, kiedy oddział będzie zawieszony, nie będą przesyłane środki z NFZ.

geriatria_busko40.jpg


Z dyrektorem szpitala Grzegorzem Gałuszką jesteśmy umówieni na rozmowę pod koniec tego tygodnia. Podczas rozmowy na pewno zostanie poruszony temat geriatrii. 


 /kr/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (93)
     

-Pod koniec tygodnia? (2013-03-12 11:18:15)

Czyli to prawda, że dyrektora więcej nie ma jak jest?
To jest człowiek honoru, więc nagrodę zapewne odda i poda się do dymisji.
Portal nasz coś późno opublikował newsa o geriatrii. Na stronach echodnia.eu już od wczoraj trwa dyskusja na ten temat. Zawsze cytowali artykuły a teraz coś cisza. Czyżby jakieś konsultacje cenzorskie trwały?
Zapytajcie dyrektora ile kierownik chirurgii zarabia.

-oburzony (2013-03-12 11:12:52)


A gdzie jest elita naszych władz otwierająca niedawno tak hucznie ten oddział, kosztem zresztą oddziału internistycznego? Pomysł z oddziałem w Buskim szpitalu trafiony jak zawsze w dziesiątkę....jakoś placówki w innych miastach nie rwały się do otwierania nowych oddziałów tego typu. Gdzie jest odpowiedzialność decydentów. Skandal!!!

-pacjent (2013-03-12 11:08:43)

Droga redakcjo jak będziecie już robić wywiad z panem Dyr. Galuszką to mam kilka pytań które może rozjaśnią mętną sytuację buskiej lecznicy.
1. Czy to prawda że kierownik oddz. chirurgicznego złożył wymówienie?
2. Czy na oddz. płucnym jest pełna obsada lekarzy specjalistów?
3. Czy na miejsce lekarzy oddz. wewnętrznego którzy odeszli są już następcy ?
4. Czy moralne jest przyjęcie nagrody od starosty za "wspaniałe" utworzenie oddz. geriatrycznego ?
5. Czy jeżeli nie uda się wznowić pracy na oddziałach to przewiduje Pan dymisję ?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry