Dodane: Kasia Data: 2013-03-12 10:47:33 (czytane: 23637) 
Dyrektor buskiego szpitala Grzegorz Gałuszka wystąpił do świętokrzyskiego oddziału NFZ z oficjalnym wnioskiem o zawieszenie funkcjonowania oddziału geriatrii. Wniosek dotarł dzisiaj, 12 marca. Oddział ma zostać zawieszony od 16 marca do 1 maja.
Jak poinformowała nas rzecznik świętokrzyskiego NFZ Beata Szczepanek, dyrektor argumentuje decyzję o zawieszeniu chwilowym brakiem geriatrów na oddziale. Dwóch specjalistów dojeżdżających z Krakowa zrezygnowało z pracy, ordynator oddziału nadal przebywa na zwolnieniu. Dyrektor Gałuszka zapewnił, że będzie czynił starania, by oddział geriatryczny w Busku-Zdroju znów zaczął funkcjonować. W czasie, kiedy oddział będzie zawieszony, nie będą przesyłane środki z NFZ.

Z dyrektorem szpitala Grzegorzem Gałuszką jesteśmy umówieni na rozmowę pod koniec tego tygodnia. Podczas rozmowy na pewno zostanie poruszony temat geriatrii.
/kr/
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (93) |
-XXX (2013-03-12 21:00:50)
Żyjemy w skrajnym komuniżmie podpartym chorym kapitalizmem
-To ja (2013-03-12 20:43:58)
A ja wam obiecuje do końca marca macie w Busku ABW i koniec z tym folwarkiem zwanym PSL
- (2013-03-12 20:40:03)
Brawo PSL
-radny (2013-03-12 20:16:51)
jako radny,choć z grupy mniejszościowej przyznam, że jest mi wstyd, co jeszcze musi się wydarzyć ?
-pacjent (2013-03-12 20:13:32)
Droga redakcjo Szefie Marku !!
apeluje i trzymam Cię za slowo że dotrzymasz danego słowa i zorganizujesz wywiad (najlepiej na żywo) z dyrektorem Gałuszką jak sam widzisz material w postaci pytań masz gotowy.
A sam dyrektor ma chyba na tyle odwagi cywilnej i odpowie. Może pan starosta mu pomoże.?
-Bul (2013-03-12 19:32:42)
Wydaje mi się ,że gdzieś czytałem ,że marszałek w podległych sobie szpitalach zlikwidował ostatni w województwie oddział geriatrii.
-Bul (2013-03-12 19:32:35)
Wydaje mi się ,że gdzieś czytałem ,że marszałek w podległych sobie szpitalach zlikwidował ostatni w województwie oddział geriatrii.
-zenek (2013-03-12 18:24:07)
Dajcie spokój chłopu, dziś są jego imieniny, cała paka ze zdjęcia popijają gdzieś w lokalu i mają wszystko głęboko w .......
-Mirage (2013-03-12 18:15:10)
Pacjentowi pomogę i dodam parę pytań do Starosty i Dyrektora od siebie:
1. Czy prawdą jest, że koszty amortyzacyjne za 2012 rok zaksięgowano na innym koncie i w związku z tym sztucznie zlikwidowano znaczną część zadłużenia szpitalnego?
2. Dlaczego przez prawie dwa lata ordynatorem oddziału był człowiek (nie wiem czy chirurg), który nie operował? Nie znam drugiego takiego przypadku. Czy prawdą jest, że był w tym okresie najlepiej zarabiającym ordynatorem? Za co to wynagrodzenie? Jak oddział chirurgiczny wychodził finansowo, skoro operowano tam tylko mało ważne przypadki?
3. Dlaczego utworzono geriatrię, skoro zarówno z wyliczeń, analiz, jak i dobrze pojętego interesu pacjenta naszego powiatu to się nie opłaciło? DLACZEGOOOOO? ? ? ? ?
4. Dlaczego szpital nie ma programu rozwoju? Przepraszam, zadam to pytanie inaczej. Dlaczego program rozwoju szpitala buskiego ma tylko we własnej głowie jego dyrektor - człowiek dość słabo związany z naszym powiatem?
5. Dlaczego Starosta nie widzi tego, co się z tym szpitalem robi? Przecież nie ma on aż tak wielu obowiązków?
6. Czy prawdą jest, że starosta razem z dyrektorem szpitala buskiego byli na nartach? Być może ten fakt wyjaśnia wiele spraw?
-Mirage (2013-03-12 18:01:18)
Szpital buski jest niezwykle ważną instytucją na terenie powiatu i zarządzaną przez Starostę. Chciałbym przypomnieć, że w czasach kiedy budowano ten szpital wielu mieszkańców powiatu bardzo aktywnie uczestniczyło w jego budowie. Wiedzieli, że lecznica im będzie potrzebna. Na tej budowie zostawili wiele własnego zdrowia dla przyszłych pokoleń.
Następny przypadek z czasów, kiedy dyrektorem był dr Ryszard Skrzypek - na początku jego dyrektorowania. Szpital wtedy (z późniejszymi długami spowodowanym przez ustawę tzw. "203")miał około 20 milionów długu. W okresie kiedy stanowisko obejmował Skrzypek, ok. 12 - 13 lat temu był to potężny dług.Skrzypkowi wtedy też z pomocą przyszli mieszkańcy powiatu, głownie mieszkańcy wsi, którzy do szpitala przywozili bezpłatnie płody rolne, aby szpital ich nie musiał kupować. Wieli z nas te akcje pamięta. Skrzypek przez ok. 10 lat wyprowadził ten szpital z długów. Wyszedł nie tylko na zero, ale nawet na niewielki plus. Dysponuję pracą magisterską z tamtego okresu, której recenzentem był prof. Fatalski (doskonały znawca finansów publicznych z naszego woj.).
Wtedy to wymyślono, aby wyrzucić Skrzypka (bezpartyjnego) i zastąpić go działaczem partyjnym PSL. Na efekty długo nie musieliśmy czekać. Od dwóch lat nowemu dyrektorowi nic się nie udało, poza zabraniem pielęgniarkom zupek: padła urologia, padła kardiologia zanim ją otworzył, padła teraz geriatria (choć jej otwieranie było poronionym pomysłem, Pada interna, pada chirurgia, pada pediatria, pada ginekologia. Nawet szlaban postawiony na wjeździe padł po 2 - 3 dniach.
Facet, ty się nadajesz do nieczczenia, a nie budowania.
A swoją drogą to o co tu chodzi, bo dla mnie w tych działaniach za grosz nie ma logiki
- (2013-03-12 17:47:52)
widze komendanta strazy pozarnej a czy on widzi jak sie otwieraja drwi na klatce schodowej szpitala w ktorym kierunku.innych latwo scigac wymagac a tu cicho.nie daj bog panie komendancie by wybuch pozar bo tylko pozostanie pinczow
-pacjent 2 (2013-03-12 16:49:20)
Czy to prawda że na otwarcie geriatrii uparł się pan dyrektor pomimo sprzeciwu najbliższych osób z kierownictwa ?
Czy to prawda że ordynator wewnętrznego i koledzy z kierownictwa tłumaczyli dyrektorowi że geriatria jest złym pomysłem ?
Proszę o odpowiedź, bo takie pogłoski chodzą po szpitalu.
-pacjent (2013-03-12 16:32:42)
6. Czy to prawda, ze nagroda lider w ochoronie zdrowia dla pana dyrektora kosztowała budżet szpitala w Busku Zdroju 8 tyś złotych, czy może troszke mniej?
7. Czy nowo zatrudniony trzeci już człowiek na stanowisku informatyka w buskim ZOZie o nazwisku i fizjonomii dyrektora od spraw finanasowych nauczył się już gdzie włącza się komputer?
8. Czy w Izbie Przyjęć buskiego szpitala zawsze musi dochodzić do dantejskich scen a pacjenci muszą czekać po kilka godzin w oczekiwaniu na lekarza?
9. Czy ktokolwiek operuje teraz w Oddziale Chirurgii, po tym jak nie przedłużono kontrkatu dwum chirurgom z Krakowa, za to że nie operowali chorych a zarabiali duuuużo pieniążków, dlaczego ukrywano tą informację do samego końca a nie pozbyto sie tych specjalistów dużo wcześniej?
10. Co z pielęgniarkami, salowymi i resztą osób zatrudnionych na geriatrii? Co oni teraz zrobią, czy zostaną zwolnieni?
-Ziom (2013-03-12 15:20:47)
Jak szybko atfarli tak szbko zamkli hehehe:)))
-do Dragona (2013-03-12 15:11:06)
No co idioto. Zazdrość d..pę ściska, że jesteś internetowym nieudacznikiem. Zrób coś w życiu to pogadamy. Na razie umiesz komentować. Spójrz w lustro, zrób rachunek sumienia, a być może uświadomisz sobie kim jesteś. Oby autorefleksja przyszła na czas.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.