Dyrektor buskiego szpitala Grzegorz Gałuszka wystąpił do świętokrzyskiego oddziału NFZ z oficjalnym wnioskiem o zawieszenie funkcjonowania oddziału geriatrii. Wniosek dotarł dzisiaj, 12 marca. Oddział ma zostać zawieszony od 16 marca do 1 maja.
Jak poinformowała nas rzecznik świętokrzyskiego NFZ Beata Szczepanek, dyrektor argumentuje decyzję o zawieszeniu chwilowym brakiem geriatrów na oddziale. Dwóch specjalistów dojeżdżających z Krakowa zrezygnowało z pracy, ordynator oddziału nadal przebywa na zwolnieniu. Dyrektor Gałuszka zapewnił, że będzie czynił starania, by oddział geriatryczny w Busku-Zdroju znów zaczął funkcjonować. W czasie, kiedy oddział będzie zawieszony, nie będą przesyłane środki z NFZ.
Z dyrektorem szpitala Grzegorzem Gałuszką jesteśmy umówieni na rozmowę pod koniec tego tygodnia. Podczas rozmowy na pewno zostanie poruszony temat geriatrii.
/kr/