swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Co z oddziałem geriatrycznym w Busku-Zdroju?

Dodane: Kasia Data: 2013-03-12 10:47:33 (czytane: 23636)  Wersja do druku

Dyrektor buskiego szpitala Grzegorz Gałuszka wystąpił do świętokrzyskiego oddziału NFZ z oficjalnym wnioskiem o zawieszenie funkcjonowania oddziału geriatrii. Wniosek dotarł dzisiaj, 12 marca. Oddział ma zostać zawieszony od 16 marca do 1 maja.

Jak poinformowała nas rzecznik świętokrzyskiego NFZ Beata Szczepanek, dyrektor argumentuje decyzję o zawieszeniu chwilowym brakiem geriatrów na oddziale. Dwóch specjalistów dojeżdżających z Krakowa zrezygnowało z pracy, ordynator oddziału nadal przebywa na zwolnieniu. Dyrektor Gałuszka zapewnił, że będzie czynił starania, by oddział geriatryczny w Busku-Zdroju znów zaczął funkcjonować. W czasie, kiedy oddział będzie zawieszony, nie będą przesyłane środki z NFZ.

geriatria_busko40.jpg


Z dyrektorem szpitala Grzegorzem Gałuszką jesteśmy umówieni na rozmowę pod koniec tego tygodnia. Podczas rozmowy na pewno zostanie poruszony temat geriatrii. 


 /kr/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (93)
     

-czy (2013-03-13 13:45:45)

A czy ktoś zna inną uczelnię która ma takiego "super" dziekana??

- (2013-03-13 13:29:31)

czy ktos zna dziekana wydziału który zrezygnował z kariery naukowej dla bycia dyrektorem ?

- (2013-03-13 13:22:41)

Czy jeżeli ktoś prowadził działalność gospodarczą i ją zlikwidował, to umie zarządzać ?

-KTO ZNA ODPOWIEDŻ ? (2013-03-13 13:18:46)

Gdzie jest zatrudniony dyrektor szpitala ?

-A KTO (2013-03-13 12:11:35)

tak glosno krzyczal, ze jest zle, kiedy bylo dobrze??

-czyja wina..?? (2013-03-13 10:57:20)

Wina za ten stan leży po stronie ZARZĄDU POWIATU (PSL) ze STAROSTĄ na czele który jest UBEZWŁASNOWOLNIONY prze MARSZAŁKA.
Panowie bali się o swoje stołki i dlatego poświęcili Nasze Społeczeństwo w zamian zgadzając się na zatrudnienie pana dyrektora G.

-Mirage (2013-03-13 10:53:29)

Zarządzanie placówką służby zdrowia nie jest tak łatwe, jak wielu się wydaje. To nie tylko sekretarka i parzenie kawy dyrektorowi. To przede wszystkim ogromna wiedza, umiejętność przewidywania i umiejętność współpracy nie tylko ze Starostą i marszałkiem ale również, a może przede wszystkim z podległym personelem. Aby nie zanudzać państwa tym, czym jest zarządzanie placówkami służby zdrowia, napiszę, czym nie jest. Będzie krócej. Otóż, zarządzanie placówką służby zdrowia na pewno nie jest:
1. Dawaniem kurczakom trzeciego życia (w zależności od tego, czy bardziej czy mniej "zalatuje" to go uwędzić albo upiec) i sprzedawać na wzgórzu Apacza w budce w Kielcach,
2. Noszeniem nieboszczyków w trumnie "na prawym ramieniu z tyłu"
3. Sprzedawanie na bazarze kieleckim dresów firmy "ABIBAS" (nie mylić z Addidas)

-Karol (2013-03-13 10:33:12)

Jak już wcześniej ktoś napisał, "geriatria w Busku, to poroniony pomysł". Zgadzam się, ale dlaczego zainwestowano tyle energii i sił, aby zlikwidować ten oddział zanim powstał? Dlaczego nasz Starosta na to pozwolił? Czy on nie ma nic do powiedzenia? Trudno też niezgodzić się z Moralisem, że wszystko, czego tknął się nowy dyrektor niewypaliło, poza zabraniem zupek pielęgniarkom.

-wyborca (2013-03-13 09:42:23)

Ciekawe jak buskoludki są pamiętliwe i ilu z nich znów zagłosuje w wyborach na osoby widoczne na zdjęciu?

-mieszkaniec Buska (2013-03-13 08:01:07)

Z buskim szpitalem jest tak jak buskim PKS, w jednym jak i w drugim przypadku jedno śmierdzielstwo. Kpina PSL-u i PO.

-dziś Grzegorza (2013-03-12 23:20:00)

Życzę nowej. lepszej pracy obu Grzegorzom

-pacjentka (2013-03-12 22:08:16)

Buski szpital powinien być perełką w powiecie, służyć mieszkańcom oraz pacjentom z całej Polski i zagranicy - takich mamy kuracjuszy, PŁATNIKÓW NASZYCH PENSJI oni często tam trafiają.
Obudźmy się wreszcie

-pacjentka (2013-03-12 22:05:19)

Buski szpital powinien być perełką w powiecie, służyć mieszkańcom oraz pacjentom z całej Polski i zagranicy - takich mamy kuracjuszy, PŁATNIKÓW NASZYCH PENSJI oni często tam trafiają.
Obudźmy się wreszcie

-Góry (2013-03-12 21:32:32)

I jak żwykle jarubas dał dup....już taka natura tych gnid z PSLu

-Panowie (2013-03-12 21:30:56)

Zdjęcie z otwarcia czy zamknięcia?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry