swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Co z oddziałem geriatrycznym w Busku-Zdroju?

Dodane: Kasia Data: 2013-03-12 10:47:33 (czytane: 23635)  Wersja do druku

Dyrektor buskiego szpitala Grzegorz Gałuszka wystąpił do świętokrzyskiego oddziału NFZ z oficjalnym wnioskiem o zawieszenie funkcjonowania oddziału geriatrii. Wniosek dotarł dzisiaj, 12 marca. Oddział ma zostać zawieszony od 16 marca do 1 maja.

Jak poinformowała nas rzecznik świętokrzyskiego NFZ Beata Szczepanek, dyrektor argumentuje decyzję o zawieszeniu chwilowym brakiem geriatrów na oddziale. Dwóch specjalistów dojeżdżających z Krakowa zrezygnowało z pracy, ordynator oddziału nadal przebywa na zwolnieniu. Dyrektor Gałuszka zapewnił, że będzie czynił starania, by oddział geriatryczny w Busku-Zdroju znów zaczął funkcjonować. W czasie, kiedy oddział będzie zawieszony, nie będą przesyłane środki z NFZ.

geriatria_busko40.jpg


Z dyrektorem szpitala Grzegorzem Gałuszką jesteśmy umówieni na rozmowę pod koniec tego tygodnia. Podczas rozmowy na pewno zostanie poruszony temat geriatrii. 


 /kr/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (93)
     

- (2013-03-14 00:40:14)

telewizja była , Gałuszka zwiał do swojego domku do Tokarni .Laluś . a Lasak kombinator pod Solcem buduje pensjonat , pewnie za pensję ze Szpitala

- (2013-03-13 22:46:53)

Jest te oficjele ze zdjęcia z otwarcia przyjadą na zamknięcie i też se fote zrobią. Darmozjady pier...le. Ludzie ile jeszcze ten naród wytrzyma, ile?

-nowa piosenka lemingów (2013-03-13 22:37:43)

Szczawiu, szczawiu, szczawiu dajcie
szczawiu, szczawiu, szczawiu dajcie
i mirabelki na zagrychę dorzucie.

-.. (2013-03-13 22:33:27)

panom ze zdjęcia ładniej byłoby w sukmanach i pasiastych portkach. I oczywiście czapka z lakierowanym daszkiem. Garnitury (modo Szczucin) leżą na was fatalnie.Fałdy,zawijki. I te w szpic butki.Pozy oczywiście wymuszone i pokorne-dłonie złożone przed przyrodzeniem.Oj..gromadko wesoła.

-:) (2013-03-13 20:56:50)

pisałem tu wielokrotnie..naraziłem się wielu oficjelom powiatowym i nie tylko..Jednak zawsze potwierdzają się moje prognozy.Sukcesowi geriatrii dawałem dwa miesiące.Te zafajdane,lokalne władze wciąż nie mają pojęcia czym jest szpital.Uczy się jeden z drugim polityk z bożej łaski już którąś z kolei kadencję i wciąż pojęcia nie ma.Partyjniactwo i kolesiostwo w obsadzaniu stanowisk to nie droga do osiągnięcia sukcesu posiadania dobrej lecznicy. Obsadzanie stanowisk kolesiami (obecny dyrektor jest z mianowania,marszałek zdążył, starosta nie musiał ogłaszać konkursu). Zresztą, lokalne konkursy na stanowiska kierownicze w ochronie zdrowia są zwykle z góry politycznie ustawione (przykład obecnego menedżera szpitala we Włoszczowie-tam rządzi PiS). Szpitalami zarządzają ludzie nie znający podstaw ekonomiki w ochronie zdrowia.Wiecie jak wygląd konkurs na menedżera szpitala na Zachodzie i US? na egzaminie dostają test grubości książki telef. i wygrywa najlepszy.No..ale kto w polskich powiacikach opracowałby taki test?:))

-CBA w MGOPS (2013-03-13 20:44:50)

CBA już wzięło Busko pod lupę. Obecnie sprawdza MGOPS.

- (2013-03-13 20:37:08)

Szczawiu i mirabelek pojesc i nie narzekac

-do - lekarze (2013-03-13 20:25:43)

Czy pieniądze za Kaczyńskiego szły właściwą ścieżką?.Sztandarowe [przedsięwzięcia to : budynek obok san Marconi przypominający w/g niektórych prosektorium.Czy budowa bloku operacyjnego- ortobetycznego na Górce, gdy dobrze funkcjonowała ortopedia w szpitalu Powiatowym to nie pomysł zwariowanych jegomości ?.

-busko (2013-03-13 19:39:00)

wiadomo gdzie Lasak tam wielkie g..no
czego on jeszcze nie spieprzył.Poczekajmy
troszkę dowiemy się. Zobaczycie

-Hit (2013-03-13 18:17:46)

A co chcieliśta to mata wyborcy jarubasa przy***sa

-buskowianin (2013-03-13 17:32:12)

Zgadzam się z moim przedmówcą. Za PIS ścigali aferzystów a za PO dali wolna rękę aferzystom. Ten kraj upada tak jak szpital

-LEKARZE (2013-03-13 17:21:59)

sami najbardziej przyczynili sie do przegranej PiSu, a teraz narzekaja. za Kaczynskiego na wszystko pieniadze byly, i wszystko szlo w dobrym kierunku, a teraz mamy szambo!! zlodziejskie firmy okradaja nasz kraj, bo im nikt nie przeszkadza, ilosc milionerow rosnie, a dzieci gloduja!!

-Kabaret, kabaret... (2013-03-13 16:25:50)

..lecz śmiechu w nim mało...

- (2013-03-13 15:57:22)

sobie napychaja kieszenie,a pracownicy na pensjach glodowych!!!gdyby nie bezrobocie w polsce to samo 2 piętro w biurowcu w szpitalu by pracowało!!!!!

-dada (2013-03-13 14:39:51)

Szpital naszą perełką?Wystarczy wejsc na odział dziecięcy...brrrrrrrrrrrrrrrr sodoma i gomora

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry