swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Co z oddziałem geriatrycznym w Busku-Zdroju?

Dodane: Kasia Data: 2013-03-12 10:47:33 (czytane: 23633)  Wersja do druku

Dyrektor buskiego szpitala Grzegorz Gałuszka wystąpił do świętokrzyskiego oddziału NFZ z oficjalnym wnioskiem o zawieszenie funkcjonowania oddziału geriatrii. Wniosek dotarł dzisiaj, 12 marca. Oddział ma zostać zawieszony od 16 marca do 1 maja.

Jak poinformowała nas rzecznik świętokrzyskiego NFZ Beata Szczepanek, dyrektor argumentuje decyzję o zawieszeniu chwilowym brakiem geriatrów na oddziale. Dwóch specjalistów dojeżdżających z Krakowa zrezygnowało z pracy, ordynator oddziału nadal przebywa na zwolnieniu. Dyrektor Gałuszka zapewnił, że będzie czynił starania, by oddział geriatryczny w Busku-Zdroju znów zaczął funkcjonować. W czasie, kiedy oddział będzie zawieszony, nie będą przesyłane środki z NFZ.

geriatria_busko40.jpg


Z dyrektorem szpitala Grzegorzem Gałuszką jesteśmy umówieni na rozmowę pod koniec tego tygodnia. Podczas rozmowy na pewno zostanie poruszony temat geriatrii. 


 /kr/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (93)
     

- (2013-03-15 09:03:51)

- (2013-03-14 08:40:12)

Nie czepiaj się G. L. bo to jedyny człowiek w szpitalu który próbuje coś poprawić.



------------swój budżet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-Do "Byłam, widziałam, tak jest" (2013-03-15 06:43:15)

Autorce tego wpisu życzę, z całego serca, aby do końca życia pracowała na stanowisku pielęgniarki dowolnego oddziału szpitala buskiego. Dyrektor ci będzie płacił za to tylko, że siedzisz jako "łania", nic nie robisz, a na koniec miesiąca za nicnierobienie podpisujesz listę płacy. Marzysz o tym? Ja jeszcze raz z całego serca ci tego życzę. Naprawdę ci tego życzę.

-Przewidujący? (2013-03-15 06:37:13)

Statosta wyrzucił ze stanowiska dyrektora Skrzypka i od dwóch lat mamy "dyrektora-dziwaka-cwaniaka-nieudacznika". Powiat traci, szpital traci, pacjenci tracą ... a tymczasem, Skrzypek, poprzedni dyrektor jest obecnie dyrektorem szpitala w Włoszczowie i pomalutku stopniowo likwiduje po poprzednikach zadłużenie. Historia może zatoczyć krąg i może się okazać, że będziemy musieli prosić Skrzypka o pomoc.

-do piszącego fachowca (2013-03-14 22:11:47)

zapewne jesteś jednym z Bandy Czworga rządzącej szpitalem.

-Mieszkaniec (2013-03-14 22:10:33)

A co Wojewoda może, widzę, że ręka rękę myję - swego czasu wysłane było do Wojewody pismo z prośbą o interwencję w w pewnej sprawie i nic - Wojewoda ręce umyła. Musimy wziąć sprawy w swoje ręce i domagać się posznowania prawa w Starostwie Powiatowym, bo nawet tam nie mają, nie znają pewnych standardów i nie szanują prawa. Czas z tym skończyć.

- (2013-03-14 21:36:57)

Żeby się przyznać do błedu, to trzeba mieć jaja.

-pacjent (2013-03-14 20:17:38)

Popełnił błąd z chirurgią zatrudniając człowieka z przeszłością jako ordynatora chirurgii, płacił mu kokosy za nic nierobienie, wiedział o tym starosta i radni, popełnił błąd z kardiologią- otwierał ją z wielką pompą i był to niewypał, po roku otwierał geriatrię nie mając na stałe lekarza geriatry do pracy, od czasu kiedy jest dyrektorem pozwala na to aby w oddziale płucnym był tylko jeden płucnik, aby z interny odeszli wszyscy lekarze, aby urologia nic nie robiła. Tyle jest dobrego za jego rządów, pielęgniarki i salowe maja głodowe pensje. Co jeszcze ma się zdarzyć, żeby ludzie przejrzeli na oczy. Czy mają zacząć umierać chorzy żeby władza sie opamiętała. Czy starosta się opamięta- musiał by przyznać sie do tego że zatrudnił człowieka bez kompetencji, wcześniej przez wiele lat zatrudniał na stanowisku dyrektora rówież mało kompetentnego człowieka.

-byłam ,widziałam tak jest (2013-03-14 15:54:23)

W szpitalu jest przerost personelu ktory chce pracować.Siedzą łanie w gabinetach i patrza żeby ktoś z rodziny pacjenta przytachał im wór prezentów to może przy rodzinie jak jest w szpitalu to coś grzebną przy chorym a tak to chory nie ma szans żeby kolo niego personel coś zrobił!

-oli (2013-03-14 15:01:15)

wojewoda powinna im pogrozić jako kobiecie powinno jej być wstyd za to szambo

-do fachowca (2013-03-14 14:38:06)

wielka sztuka jet juz to, ze w tym szambie POpapranym nie zdychamy z glodu. gdybys przecietnego niemca, czy anglika zostawil w naszym kraju, umarlby za tydzien z glodu. my POLACY wszedzie dajemy rade i dlatego nas tak tepia ruscy i niemcy, a nasz premier i prezydent pomagaja im w tym!!!

-oli (2013-03-14 09:56:45)

ja chcę Pisu to by trochę jegomości pozamykał dla przykładu a tak chcieliśta to mota was psl

-znamy te próby... (2013-03-14 09:10:15)

.. za podjazd pod drzwi szpitala 3 zł.

- (2013-03-14 08:40:12)

Nie czepiaj się G. L. bo to jedyny człowiek w szpitalu który próbuje coś poprawić.

-piszący fachowcy (2013-03-14 07:43:33)

Wszyscy piszący i komentujący to zapewne świetni fachowcy, wszystko wiedzący, wprost najlepsi. Prawda jest taka,że sami zapewne nic w życiu nie zrobiliście ani nie osiągnęliście. Banda z was zakompleksionych miernotów i nieudaczników, którym zazdrość i zawiść przesłoniły wszystko. Łatwo oceniać i krytykować poprzez klawiaturę komputera. To oznaka tchórzostwa.

-Rolnik (2013-03-14 06:36:14)

Żaden rolnik z naszego powiatu (nawet ten z podstawowym wykształceniem) nie popełniłby takiej zbrodni na swoim gospodarstwie, jaką popełnił dyrektor buskiego szpitala na naszym szpitalu. NASZYM SZPITALU

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry