swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Pierwszy flash mob w Busku

Dodane: Kasia Data: 2013-02-21 13:01:22 (czytane: 18774)  Wersja do druku

W Busku powiało świeżością. A to za sprawą młodych ludzi, którzy znudzeni szarością naszego miasta, postanowili rozruszać buskie towarzystwo. W poniedziałek 18 lutego na jednym ze skrzyżowań grupa kilkudziesięciu młodych ludzi wspólnie zatańczyła popularny taniec "Harlem Shake".

Było naprawdę... bardzo fajnie (choć większość i tak użyłaby innego przysłówka, na co jednak nie każdy może sobie pozwolić).

Akcję zorganizowano spontanicznie, w ciągu dosłownie kilkunastu godzin, za pośrednictwem Facebooka. Ktoś miał pomysł, ktoś inny podchwycił, polubił, udostępnił i ...  gotowe.

Filmik nakręcony podczas akcji cieszy się coraz większą popularnością, a oglądających i cmokających z zachwytu wciąż przybywa. To z pewnością nie koniec podobnych inicjatyw w naszym mieście. Bo przecież można robić różne rzeczy, pluć na chodnik, pisać wulgaryzmy na klatkach schodowych i zaczepiać wystraszone staruszki. Na szczęście młodzi buszczanie mają dużo fajniejsze i oryginalniejsze pomysły, za co należą im się ukłony. Jednak zdania, jak zawsze, są podzielone, a pomysł nie wszystkim przypadł do gustu.

Flash mob, czyli sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków, jest popularny na całym świecie. Jak to dobrze, że Busko nie pozostaje w tyle...

Zobacz video: 


/KR/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (44)
     

- (2013-02-22 10:31:04)

Oby częściej takie spędy!!! popieram Was Młodzieży :)

-strazak (2013-02-22 07:52:45)

Gość z gasnicą przeszedł sam siebie:)

--mieszkaniec (2013-02-22 07:50:32)

Naprawdę ŚWIETNE!

-cdm (2013-02-22 07:29:33)

pewnie niech się młodzi bawią. już kiedyś poeta napisał że lepiej być młodym gniewnym niż starym wku...wionym.
jak trafią do dorosłego życia i większość z nich będzie żyła za 1500 złoty to wtedy nie będzie im się chciało urządzać takich ekscesów
pozdrowienia dla gościa z telewizorem

-rrtgrg (2013-02-22 07:20:06)

Wiwlki szacun więcej i częściej a swoją drogą ciekawe kiedy się zaczną nocne aresztowania zakłucających porządek publiczny przecież to nie pasuje do naszych zapyziałych włodarzy

-Marcin (2013-02-22 06:56:43)

Szacun!!! Jesteście zajebiści !!!

-XAVI (2013-02-22 05:12:57)

Zajebisty pomysł. Dobrze jest pokazać iż Busko nie nalezy tylko do starych zdewociałych emerytek!

-Fajne (2013-02-21 23:47:45)

Więcej takich inicjatyw, pokażcie że młodzież nie tylko zajada grzybki na huśtawkach i opie..... całymi dniami. Żałuję że już nie Jestem w Waszym wieku.

-wdl (2013-02-21 23:04:38)

Nie do końca mogę odnaleźć sens tańca na środku skrzyżowania, ale to drobiazg. Cieszy mnie jednak fakt, że buska młodzież potrafi się skrzyknąć i zrobić coś razem dla zabawy i całkiem na trzeźwo :)
Nie trzeba tego krytykować, bo skończymy na krytykowaniu wszystkiego. Nie byłem tam, nie widziałem na własne oczy, ale samo to, że im się chciało robi na mnie wrażenie - pozytywne

-Ulf (2013-02-21 22:07:30)

Na piszanie szczerze, że mi się podobało, a przy okazji zwrócenie subtelnej uwagi, że w Warszawce na UW w czasie "wykładu' Środy nie zrobiono nic innego jak również ów happening w stylu Harlem Shake (można obejrzeć w necie, co ciekawe ten buski wykonany był lepiej, ale o tamtym mówi cała Polska a nie o buskim), nie jest zaraz tekstem politycznym.
Polityczne to jest robienie z młodzieżowych niewinnych wygłupów w postaci Harlem Shake bandyckich napadów i zbrodni, a nie piszanie o nich na jakimś forum.
A buska młodzież niech się uczy, że FunTv jak już robić to nie tylko w dobrym miejscu ale i przed właściwą publiką. To będą mieli wtedy właściwe nagłośnienie, a przez to i wnuką co opowiadać i wspominać za 50 lat. ;P

-Brawo! (2013-02-21 21:04:53)

A jednak można jak są tacy co im się chce
.

-do ohio (2013-02-21 20:45:16)

to nie do Ciebie było tylko do użytkownika wyżej

-do -ohio (2013-02-21 20:34:43)

Jak większość to uczniowie szkół średnich to kogo ty chcesz do roboty gonić. Twój komentarz to jakiś prowokacja do wywołania sztucznego sporu.
Mimo, że dosłownie nienawidzę ostatniego trendu na Harlem Shak'i i ten wykonany w busku nie powala niczym. To bardzo chętnie wspomogę kolegów i poprę każdą dobrą inicjatywę w tym kierunku.
Busko nie oferuję nic dla młodzieży, kto tu będzie mieszkał za 5-7 lat gdy widoczni na filmiku skończą studia?
Wiadomo, że do jakiejś akcji potrzebne jest zainteresowanie samej młodzieży z tym, że w busku takich ludzi nie brakuje. Brakuje za to chyba dobrej woli ze strony władzy i to już od dobrych kilku lat. Sprowadzanie problemu na dalszy plan nic nie zmieni a pogorszy sytuację. Mam 19 lat i nie mam pomysłu jak po studiach wiązać przyszłość ze swoim miejscem zamieszkania.
To, że starsi się oburzyli i wiele ludzi miało mieszane uczucia to nic nadzwyczajnego - nie rozumieją takich akcji. Ciekawe czy rozwinie się to w jakimś kierunku czy zbagatelizuje się ten problem jako bandę rozwrzeszczanych baranów.
Trzeba zając czas młodzieży a nie bedzie w przyszłości tylu alkoholików, narkomanów i nierobów. Trzeba to zrobić teraz gdy młodzież szuka zajęć.

-Rihanna (2013-02-21 20:27:58)

Czyżby to był buski pochód karnawałowy? Młode Busko chyba nie zakminiło, że Karnawał2013 trwał do 12.02 a nie 18.02!
Miało być Rio de Janeiro a wyszło Ryjo de Żenadeiro ;)
Życzę wcześniejszego przebudzenia za rok, może być ciekawie :) Pzdr!

-Damian (2013-02-21 20:04:38)

Gość z gaśnicą najlepszy:D
Pozdro

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry