swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Pierwszy flash mob w Busku

Dodane: Kasia Data: 2013-02-21 13:01:22 (czytane: 18776)  Wersja do druku

W Busku powiało świeżością. A to za sprawą młodych ludzi, którzy znudzeni szarością naszego miasta, postanowili rozruszać buskie towarzystwo. W poniedziałek 18 lutego na jednym ze skrzyżowań grupa kilkudziesięciu młodych ludzi wspólnie zatańczyła popularny taniec "Harlem Shake".

Było naprawdę... bardzo fajnie (choć większość i tak użyłaby innego przysłówka, na co jednak nie każdy może sobie pozwolić).

Akcję zorganizowano spontanicznie, w ciągu dosłownie kilkunastu godzin, za pośrednictwem Facebooka. Ktoś miał pomysł, ktoś inny podchwycił, polubił, udostępnił i ...  gotowe.

Filmik nakręcony podczas akcji cieszy się coraz większą popularnością, a oglądających i cmokających z zachwytu wciąż przybywa. To z pewnością nie koniec podobnych inicjatyw w naszym mieście. Bo przecież można robić różne rzeczy, pluć na chodnik, pisać wulgaryzmy na klatkach schodowych i zaczepiać wystraszone staruszki. Na szczęście młodzi buszczanie mają dużo fajniejsze i oryginalniejsze pomysły, za co należą im się ukłony. Jednak zdania, jak zawsze, są podzielone, a pomysł nie wszystkim przypadł do gustu.

Flash mob, czyli sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków, jest popularny na całym świecie. Jak to dobrze, że Busko nie pozostaje w tyle...

Zobacz video: 


/KR/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (44)
     

-umk (2013-02-25 14:10:50)

nic ciekawego, pokazywanie głupoty

-Miejscowy (2013-02-24 08:22:02)

Wizualnie tandeta straszna. Ale fajnie ze komus sie chcialo - jesli sie nie wstydza, to czemu nie ;-)

- (2013-02-23 18:41:51)

@do sceptycznego i ktosika

A tyś chyba PełOwiec boś nie kumaty i w dodatku wszędzie widzisz mityczny PiS. Rano pod swoim łóżkiem, też widzisz PiSowców? ;D

- (2013-02-23 09:53:23)

Fajne urozmaicenie szarej ponurej rzeczywistości tego miasta. Współczuje tym, którzy twierdzą, że im się nie podobało.

-kasia (2013-02-23 09:16:04)

buskie de......ale wsiaki na maxa haha, nie no wiedziałam, ze busko jest ulomne pod wzgledem mieszkancow

-Buba (2013-02-23 07:56:40)

Busko to zaścianek i nic tego ne zmieni.
Wieś to wieś.

-do sceptycznego i ktosika (2013-02-23 07:30:23)

chyba nalezycie do PiS-u bo marudzicie jak baba w ciazy,
mysle ze nikt nie wiedzial ze ktos wyjdzie na srodek ulicy, nikt nie wiedzial ze siderman przyjdzie, lekarz w kitlu pewnie wyskoczyl z sali operacyjnej na chwile
akcja super

- (2013-02-23 07:14:02)

zrobmy bitwe na poduszki w cieletniku ale bedzie ubaw

-Ktosik (2013-02-22 18:04:07)

@Sceptyczny dobrze prawi... Nawet Ciocia Wikipedia mówi, że: "Flash mob (ang. dosł. błyskawiczny tłum) - określenie, którym przyjęło się nazywać SZTUCZNY tłum ludzi gromadzących się NIESPODZIEWANIE w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj ZASKAKUJĄCEGO dla PRZYPADKOWYCH ŚWIADKÓW"!

-Sceptyczny (2013-02-22 17:48:53)

Co to za flash mob? Wiecie na czym polega flash mob? NA TYM, ŻE NIKT NIE WIE, ŻE MA SIĘ WYDARZYĆ! Ma być zaskoczeniem dla otoczenia, a nie tak jak w tym przypadku setki ludzi dookoła!

-no i co (2013-02-22 17:37:28)

Uwaga na marginesie.
Żeby odfajkować tę badziewną psudoimprezę trzeba było dezorganizować ruch w całym mieście, trzeba było zatrudniać ludzi, porządkowych itp. Po co? Kaganiec na głowę! Przypuszczam, że niektórzy przypiszą sobie w poczet kalendarza zasług potrzebny do orderów i odznaczeń. Powiada się, że nic się w Busku nie dzieje. Ha ha ha znam tę mantrę...
A jak się dzieje to nikogo nic nie obchodzi. Tacy ludzie, taka miejscowość.

-xyz (2013-02-22 17:17:09)

Wełna, małpowanie kogoś.Żeby tańczyć to trzeba mieć o tym pojęcie, żadnego poczucia rytmu, błazenada i nieudacznictwo. Brak samokrytycyzmu, a pomysłodawca to snob bez zmysłu smaku i jakiejkolwiek estetyki!

-bool (2013-02-22 14:38:00)

" A przydałoby się trochę polotu i finezji w tym smutnym jak pi*zda mieście "

-Noooo.. (2013-02-22 12:43:58)

.. i zamiast narzekać, ze się w Busku nic nie dzieje, bo inni nic nie robią trzeba się zorganizować i coś robić dla siebie - wtedy nie będzie narzekania, że inni coś zrobili, ale to nie to o co chodziło - ci którzy narzekają ze im nie pasuje niech robią akcje i pokazują czego chcą

-starucha (2013-02-22 11:14:28)

Brawo!Oby więcej takich akcji nasza buska organizowała :-)

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry