swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Pierwszy flash mob w Busku

Dodane: Kasia Data: 2013-02-21 13:01:22 (czytane: 18775)  Wersja do druku

W Busku powiało świeżością. A to za sprawą młodych ludzi, którzy znudzeni szarością naszego miasta, postanowili rozruszać buskie towarzystwo. W poniedziałek 18 lutego na jednym ze skrzyżowań grupa kilkudziesięciu młodych ludzi wspólnie zatańczyła popularny taniec "Harlem Shake".

Było naprawdę... bardzo fajnie (choć większość i tak użyłaby innego przysłówka, na co jednak nie każdy może sobie pozwolić).

Akcję zorganizowano spontanicznie, w ciągu dosłownie kilkunastu godzin, za pośrednictwem Facebooka. Ktoś miał pomysł, ktoś inny podchwycił, polubił, udostępnił i ...  gotowe.

Filmik nakręcony podczas akcji cieszy się coraz większą popularnością, a oglądających i cmokających z zachwytu wciąż przybywa. To z pewnością nie koniec podobnych inicjatyw w naszym mieście. Bo przecież można robić różne rzeczy, pluć na chodnik, pisać wulgaryzmy na klatkach schodowych i zaczepiać wystraszone staruszki. Na szczęście młodzi buszczanie mają dużo fajniejsze i oryginalniejsze pomysły, za co należą im się ukłony. Jednak zdania, jak zawsze, są podzielone, a pomysł nie wszystkim przypadł do gustu.

Flash mob, czyli sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków, jest popularny na całym świecie. Jak to dobrze, że Busko nie pozostaje w tyle...

Zobacz video: 


/KR/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (44)
     

-oj ulfie, ulfie... (2013-02-21 19:37:31)

a, może by tak raz nie politycznie?

-Skandal (2013-02-21 18:48:06)

Do czego to doszło,żeby bana młodzieży głupkowała na środku ulicy,żenada naprawdę żenada,niech się wezmą do nauki,jakby mieli pracować że 1500 zł 12 godzin to by im się odechiało ,zagonić ich do roboty.

-ohio (2013-02-21 17:24:30)

Mimo mojego zaawansowanego wieku.hahaha Bardzo fajny pomysł.A Ci co piszą że kicha niech zrobią coś jeszcze lepszego.PS.Czy ktoś wie gdzie jest OLO? OLO prosimy o komentarze!

-Jestem Hardkorem (2013-02-21 17:05:36)

Dobra inicjatywa potrzeba więcej :D

-fanka (2013-02-21 15:36:45)

super akcja i wgl tak trzymać ;D

-Ulf (2013-02-21 15:06:53)

Muszę przyznać, mimo swego już zaawansowanego wieku, że buską wersję "Harlem Shake" przyjemnie się oglądało.
No, ale mieli młodzi z Buska szczęście, lub nie szczęście, że w pobliżu ich występu nie było np. M. Środy jak w Warszawce na UW. Bo wówczas z jednej strony co prawda byliby wyzywani od bandytów i obrzucani innymi brzydkimi epitetem, ba nawet sam primer Donald T. zabrałby głos w ich sprawie i ich publicznie potępił oraz ostrzegł buszczan przed zagrożeniem z ich strony, a miejscowej policji i kieleckiej delegaturze Agencji Nawróconych Czytelników Trylogii (hymm... czyżby jednak jabłka daleko padały od jabłoni?) nakazał zając się ich sprawą. ;) To z drugiej strony mielibyście większy rozgłos. :)

A tak to warszawska młodzież organizując na UW swój "Harlem Shake" i zakłócając nim "wystąpienie" Środy przyćmiła ich całkowicie. Jednak miejsce i publika ma znaczenie ;P

Nie łamcie się jednak, nastopnym razem może tez odniesiecie podobny sukces i rozgłos, może przy wyborach do EP będzie okazja. ;)

-stefa (2013-02-21 15:00:57)

No sorki, ale większej kichy nie widziałam:-(

-ewelina (2013-02-21 14:46:17)

flash mob ok, ale w busku to był wieś mob, nic nie umią zrobić porządnie

-mm (2013-02-21 14:42:57)

chocholi taniec dziwne rzeczy się tu zaczynają dziać

-madzia (2013-02-21 14:40:47)

wsiaki buskie

-kojak (2013-02-21 14:24:37)

Pomysl nie przypadl do gustu tym przestraszonym staruszka hah

-kojak (2013-02-21 14:22:48)

lubie to !

-sss (2013-02-21 13:43:18)

super,bardzo się cieszę, że dzieciaki robiatakie fajne rzeczy :D:D:D BRAWO!!!!

-Człowiek (2013-02-21 13:39:55)

I o takie artykuły też prosimy ^^

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry