swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Z uzdrowiskowej strefy A znikną reklamy?

Dodane: admin Data: 2013-02-01 10:43:29 (czytane: 20042)  Wersja do druku

Do 15 stycznia ze strefy uzdrowiskowej miały zniknąć wszystkie reklamy. Ich właściciele dostali takie polecenie od buskiej Straży Miejskiej. Powód? Nieoficjalna kontrola i zapis w statucie Uzdrowiska (par. 4 ust. 1 pkt 13f uchwała Rady Miejskiej nr XIX/250/2012 z 28 czerwca 2012r. w sprawie ustanowienia Statutu Uzdrowiska Busko-Zdrój).

Wśród prywatnych przedsiębiorców zawrzało. Niektórzy już pościągali tablice, inni nie zastosowali się do polecenia, mimo iż „niezastosowanie się do wydanego polecenia skutkować będzie wszczęciem postępowania mandatowego oraz usunięciem reklamy przez ZUK i naliczeniem kosztów jej usunięcia”. Co więcej, jak do tej pory nie wyznaczono miejsca, gdzie można by umieścić reklamy. Nikt też nie zwraca za nie pieniędzy, chociaż przecież każdego przedsiębiorcę trochę kosztowały.


reklamy_uzdrowisko1.jpg



Jak tłumaczy burmistrz Waldemar Sikora „Cały obszar strefy A jest podany rygorom zapisów związanych z ustawą uzdrowiskową i dlatego tak się dzieje. Wszyscy w strefie uzdrowiskowej A otrzymali polecenie usunięcia reklamy”. To statut określa, gdzie można reklamę zamieścić. Dopuszczalne są jedynie strzałki z nazwą danego gabinetu czy pensjonatu. Wszelkie reklamy są zabronione, nawet te umieszczone na prywatnym ogrodzeniu czy posesji. Burmistrz informację o tym, że kuracjusze skarżą się na brak informacji, kwituje: „Ja tego nie wymyśliłem - musimy się stosować do nakazów”.

Powstały bałagan jest wynikiem wcześniejszych zaniedbań i najwyższy czas zaprowadzić porządek. Podobny dylemat był z handlującymi w strefie A, którzy ustawiali się w przeróżnych miejscach. Ten problem jednak został już rozwiązany. Władze planują wyznaczyć kilka miejsc, gdzie reklamy zostaną umieszczone. Aby jednak to zrobić, musi być podjęta odpowiednia uchwała. Nie ma pewności, czy sprawa zostanie rozwiązana w marcu, do tej pory na pewno nic nie da się zrobić.

reklamy_uzdrowisko2.jpg


Wiele osób prowadzących działalność w Uzdrowisku narzeka, że zamiast oczekiwanej pomocy natrafia wciąż na utrudnienia. „Czy władze chcą, żeby wszyscy się wynieśli? Prywatni przedsiębiorcy są tu niepotrzebni?” - pyta z żalem jeden z właścicieli zakładu leczniczo-rehabilitacyjnego. 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (83)
     

-a co jeszcze (2013-02-04 13:31:06)

rzeczywiście wszyscy wolą do galerii bo jest taniej. ciuchy w Busku są drogie i byle jakie to tak reklamować trzeba bo jak inaczej ogłupić klienta. i to nie jest spowodowane dojazdem do rynku że handel marny przecież to nie jest olbrzymie miasto. zaparkować dalej i przejść się nie ma problemu. chociaż co do samego rozwiązania że w kółko trzeba jeździć się zgadzam (może ktoś wie czy to ma jakiś głębszy sens???) i co do pracy o którą tu tak ciężko.

-kurcze (2013-02-04 13:23:36)

czy pani pani P. pojechala do galerii Echo z powodu dziesiątek reklam? Ta wielka reklama jak się jedzie w stronę Ck zupełnie niepotrzebna. Na busach także. Wystarczyłoby 2 razy napisać w gazetach i tyle. Każdy wie że taka galeria istnieje i jak ma ochotę i potrzebę to jedzie. Ja nie [potrzebuje reklamy tu reklamy tam i 10 razy reklam tego samego. Wiem czego chce co mi potrzeba i gdzie to moge kupić. A jak nie to wchodzę na internet i szukam i mam. W Busku może jeszcze nie widać tego oblężenia reklam w niektórych miejscach ale powoli się zaczyna. Dobrze że usunęli tą migoczącą na skrzyżowaniu przy szpitalu aaa fuuuuu to mnie jeszcze bardziej negatywnie nastawia i odpycha od kupna w takiej firmie zaśmiecającej i zeszpecającej krajobraz

-buskikrytyk.pl (2013-02-04 13:18:56)

To niczemu nie służy, a wręcz utrudnia życie. Takie absurdy tylko w Busku, jeszcze to nie odśnieżanie dróg i nie sypanie ich solą bo uzdrowisko!

-na taki władze (2013-02-04 11:07:02)

Czas na taki wsadzić obecne władze. Dość kompromitowania Buska.

-misiek (2013-02-03 23:00:51)

Może po pierwsze proszę umieścić tekst pisma, które to Pan Burmistrz wystosował do poszczególnych sanatoriów wtedy wszyscy będziemy wiedzieli, o czym mówimy – w wielkim skrócie o kasę oczywiście.
Panie Burmistrzu nie rób z ludzi idiotów to nie Ustawa o lecznictwie uzdrowiskowym (Dz. U. 2012 poz. 651) nakazuje zdjęcie reklam tylko Statut Uzdrowiska, który to Wy Rada Miejska uchwaliła. A jak Pan się nie orientuje w przepisach to proszę się douczyć. Może najwyższy czas zająć się tym, co jest naprawdę ważne dla uzdrowiska a nie tylko utrudniać. Jak na razie widzę, że są realizowane przedsięwzięcia z poprzedniej kadencji, ale nie Pana? Kiedy w końcu Pan coś zrobi????????
Kiedy w końcu w Busku będzie porządek: wszechobecne niewywożone śmieci z ulicy 1-go Maja trzeba powiedzieć wprost wszechobecny brud i syf, wschodnia część parku to jedna wielka pomyłka a nie park, śnieg na drogach w zimie, – kto ma go sprzątać może my mieszkańcy? Itd………. .
Proponuję, aby Pan Burmistrz od czasu do czasu spotykał się z kuracjuszami i posłuchał, co mają do powiedzenia na temat naszego miasta.
Czas ruszyć.…….. ze stołka i się rozejrzeć, co się dzieje w naszym mieście i uzdrowisku – spotkać się z kuracjuszami oraz właścicielami sanatoriów i spojrzeć na problemy z ich strony.
A tam na marginesie to jak kuracjusze maja trafić do poszczególnych sanatoriów może na podstawie samych strzałek kierunkowych bez nazwy sanatorium?????

- (2013-02-03 22:02:16)






żygać się chce jak czytam te wypociny internetowych twardzieli mocnych za klawiaturą

- (2013-02-03 19:42:24)

Zakaz reklam , zakaz handu w innych niż wyznaczonym miejscu , zakaz budowy , zakaz parkingów, zakaz wjazdu , zakaz ruchu ... może ktoś zbuntuje się przeciw tym zakazom . Ze strefy uzdrowiskowej żyje większość miasta ... ciekawe czy w okresie kolejnej kampanii wyborczej w Strefie A też obowiązywał będzie zakaz wieszania plakatów wyborczych ? pewnie nie wówczas te plakaty uznane będą za drogowskazy .. oby do rozsądku ...

-Za takie błędy dałbym doktorat.. (2013-02-03 19:42:07)

( nagmninne ) -( nagminne ), ( przyjeżdzanie ) - ( przyjeżdżanie ), ( reklemę ) - ( reklamę ), ( dzwignią ) – ( dźwignią ), ( jeżdzą ) - ( jeżdżą ), ( mickiewicza ) – ( Mickiewicza ), ( kielcach ) - ( Kielcach ), ( żeczywiście ) – ( rzeczywiście ), ( busku ) - ( Busku ), ( uzeraniem ) - ( użeraniem ), ( spstrzeżenia ) - ( spostrzeżenia ), ( histori ) - ( historii ), (dzienie ) - ( dziennie ), ( chałdów ) - ( hałd ).

-do pani p (2013-02-03 17:58:21)

Jesli ma pani skończone dobre państwowe studia, to nie dziwię się, że z taką ortografią ("rzeczywiście" pisze sie przez "RZ"!!!) nie może pani znależć pracy!

-pani p (2013-02-03 13:51:42)

w odpowiedzi na moja wypowiedz - na moim poletku nie walą się gówna i na innych posesjach też nie widzę wyobraź sobie pan/pani, że ludzie ze wsi wiedzą jak się zachować i co mieć na podwórku, a czego nie. Moja reklama nie przeszkadzała niczemu i nikomu jedynie "drogowcom"(te nagmninne przyjeżdzanie i mierzenie i kalkulowanie bezcelowe nie było - daje to do waszego rozmyślania, dodam jedynie, że ja nic i nikomu nie dam w łapę - "usunełam niestosowna reklemę"). Czytając wypowiedzi innych osób też myślę, że reklama dzwignią handlu, dlaczego galeria "echo" reklamuje się wszędzie nawet busy jeżdzą całe oklejone i w radiu non stop słyszę ich reklamy. Więc jak już była rewitalizacja al.mickiewicza handel był kiepski w centrum, a co dopiero teraz jak park w rynku będą przebudowywać, jeszcze utrudnijmy dojazd do rynku, już trzeba kółka robić, żeby się do niego wrócić, miejsc parkingowych jak na lekarstwo, a w kielcach wielkie galerie przez to wszystko zarabiają kokosy. Ciekawe jakie podatki i urząd skarbowy u nas będzie nie długo miał zyski?Ja nie uważam że trzeba się zgadzać na wszystkie reklamy, te ogromne przytłaczające swoją wielkością trzeba usunąć, zagracające dużą przestrzeń, ale na Boga trzeba teraz walczyć o klienta wszelkimi dostępnymi sposobami. A żeczywiście patrząc na reklame "malinowego zdroju" u nas w busku to śmiech mnie ogarnia- to z takimi reklamami trzeba walczyć, niech przestawią na drogę powiatową lub inna a nie w zdroju przy naszych uzdrowiskach. Ja jestem już zmęczona wiecznym uzeraniem się o pracę u nas w busku, mam skończone dobre państwowe studia, ale bez koneksji i to dobrych mogę pomarzyć o pracy u nas. Takie są moje spstrzeżenia, zresztą nie będe opisywać wszystkich histori, bo za dużo i za długo. AAAAA jedynie dodam moje spostrzeżenie na temat zalegającego śniegu w samym centrum buska, nawet raz drogowców nie widziałam sprzątających w samym centrum ( a jestem około 8 godzin dzienie w rynku) ogromnych chałdów śniegu dobrze że przyszła odwilż i bliżej do wiosny juz nam.

- (2013-02-03 12:25:12)

Najbardziej na brak Pałysa narzeka restauracja sejmowa - bardzo spadł utarg ze sprzedaży alkoholu

- (2013-02-03 10:52:41)

przed wyborami to im nawet plakaty nie potrzebne psl jest wszędzie tylko teraz juz ludzi tak nie nabija w butelke wszyscy maja jarubasa i calego tego psl dosyc trzeba rozliczyc jarubasa za to ze wszedzie tylko jego rodzina pracuje a reszta wyjezdza za granice urzad pracy? jarubas uzdrowisko rodzina jarubasa szpital psl..ponidzie psl...i tak dalej i tak dalej....i tak wlasnie to panstwo wyglada oni kradna na trzy etaty i mowia jak to wszystko jest ladnie

-komentator (2013-02-03 10:40:04)

a narzekali na Pałysa, teraz widać że go brakuje!

-:) (2013-02-02 21:35:58)

Szkoda że Czumie nie udało się wprowadzić tej ustawy o posiadaniu broni:)odstrzelili by troche tych świnek przy korycie i może by się troche bali:)nie mogę się doczekać jak w tym kraju wybuchną zamieszki:)

- (2013-02-02 20:30:58)

ciekawe jak nadejda wybory to jestem ciekaw gdzie sobie rozwiesza plakaty wyborcze to jest moim zdaniem tez reklama danej osoby czy parti politycznej tez ich w strefie uzdrowiska nie powinno byc

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry