swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

OSP Zbludowice ma swoją karetkę

Dodane: Kasia Data: 2012-12-10 15:18:40 (czytane: 29941)  Wersja do druku

Ten dzień zapadnie w pamięci nie tylko strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbludowicach, ale również wszystkim mieszkańcom miejscowości. 10 grudnia jednostka ze Zbludowic otrzymała nowoczesną karetkę pogotowia, którą sprezentowało Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

 Kluczyki do samochodu oraz akt przekazania prezesowi OSP Zbludowice Rafałowi Paradziejowi wręczyli Adam Jarubas marszałek województwa świętokrzyskiego, Marta Solnica dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz Mieczysław Sas radny wojewódzki. Uroczystego przecięcia wstęgi, którą karetka została niejako przystrojona, dokonało aż dziewięć osób w tym m.in. marszałek Adam Jarubas, dyrektor Marta Solnica, starosta Jerzy Kolarz, burmistrz Waldemar Sikora, zastępca komendanta PSP w Busku Robert Bujny oraz prezes OSP w Zbludowicach Rafał Paradziej. 

 karetka3.jpg

karetka5.jpg 

karetka2.jpg 

Radni Marek Gręda i Maciej Gawin podarowali jednostce piłę, która z pewnością przyda się podczas wypadków, do których wyjeżdżają strażacy ze Zbludowic. Karetka będzie wykorzystywana do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczaniu masowych imprez itp. Warto wspomnieć, że przy jednostce OSP w Zbludowicach utworzyła się grupa ratownictwa medycznego, którą tworzą młodzi ludzie, pragnący pomagać. Karetka od razu została sprawdzona, syreny, jak zresztą cała reszta, działają bez zarzutu.

 karetka6.jpg

karetka7.jpg 

karetka9.jpg 

Ze względu na dość wysoki mróz, część uroczystości została przeniesiona do budynku OSP. Tu druh Rafał Paradziej wręczył wszystkim osobom, które w wspomagają jednostkę w Zbludowicach, podziękowania, a także małe karetki. Po oficjalnych uroczystościach wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

/kr/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (66)
     

- (2012-12-11 08:41:00)

Widzisz mało wiesz kolego. Bo właśnie straż jest pierwsza a nie pogotowie. Brawa właśnie brawa dla tych dzieci za to że chcą to robić.

-brawo (2012-12-11 08:29:47)

Jakie brawa gdzie straz jest od pomocy pogotowiu na miejscu zdarzenia kto w osp moze udzielic pierwszej pomocy przed medycznej co moze te dzieci na zdjeciu beda wiedziec jak postepowac w naglych wypadkach ile juz razy mieli taka nieprzyjemnosc gdzie tu rozum gdzie doswiadczenie

-obserwator (2012-12-11 08:04:57)

Ludzie co wy piszecie, czy coś z głowami jest nie tak.
To przecież chodzi o życie, a wypadków w okolicy nie brakuje.
I wiadomo wszystkim, że straż jest pierwsza na miejscu. Po co te drwiny i złośliwości.Brawo panie Rafale!!!!!!!!!!!

-karetka (2012-12-10 23:31:33)

Karetka będzie zabezpieczać imprezy masowe za osp zbludowice.

-mariusz (2012-12-10 23:29:36)

rafałek paradziej na burmistrza!!! i pomnik mu postawić obok leszka czarnego i nagrodę dla siewcy roku i zgłosić jego kandydaturę do programu TVN Zwykły bohater.stawiam wszystkie pieniądze że wygra.

- (2012-12-10 23:20:52)

no najlepiej to działać samym toporkiem, albo w ogóle nic nie robić...

-ubolewająca nad ludzką głupotą (2012-12-10 23:15:00)

wszyscy jesteście beznadziejni ! najlepiej siedzieć przed komputerkiem i napierdzielać na innych. Sami ruszcie te tłuste dupy i weźcie się do roboty, bo takich jak wy jest pełno...życzę wam z całego serca żebyście potrzebowali pomocy od takiego na przykład Rafałka i jego grupy medycznej, a w tedy byście się przekonali, że jednak to nie był głupi pomysł. No w sumie niedługo już to nastąpi bo wam żyłki pierdzące popękają od tej zazdrości i zawiści !!!

-witek (2012-12-10 21:57:11)

Śmigłowiec dobra sprawa rafał jak się uprze to załatwi! Zobaczycie następny dla osp będzie śmigłowiec i wtedy przyjedzie sam tusk na wręczenie .ale będzie picie!(przepraszam mały poczęstunek:)

-radek (2012-12-10 21:05:37)

Prezesie paradziej macie juz 4samochody brakuje wam tylko smiglowca bo brzuch przeszkadza oderwac sie od ziemi to bedziecie latac na akcje za karetka bo az tyle wydarzen bedzie obslugiwac ze braknie czasu na wymiane zalogi by odpoczela na zimnym piwku pod sklepem

-karetka w zbludowicach - paranoja (2012-12-10 20:51:29)

Karetka będzie wykorzystywana do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczaniu masowych imprez itp
np odwożenia zmęczonych życiem klientów wiadomego sklepu w wiadomym stanie do wytrzeźwiałki

- (2012-12-10 20:47:47)

Jak czytam tę wiadomość to ogarnia mnie rozpacz. Może ja czegoś nie rozumiem, bo nie wierzę by ci ludzie na fotografiach wszyscy na raz oszaleli. Więc niech ktoś kompetentny wyjaśni na jakiej zasadzie ta karetka została przyznana, na jakich zasadach będzie wykorzystywana, kto ją będzie obsługiwał, jakie ma kwalifikacje medyczne, czy ratownictwo medyczne nie straci na reputacji,czy to taki sam pomysł jak ze szlabanem i rondem pod szpitalem, czy chory odważy się skorzystać z pomocy w takiej ochotniczej karetce, czy pojawienie się takiej karetki na miejscu wypadku nie rozbudzi nadziei na profesjonalną pomoc medyczną . Pomoc medyczna w nagłych wypadkach to nie żarty szanowni państwo. Owszem piła motorowa pasuje do ochotników, bo każdy facet potrafi się nią posłużyć, ale karetką.

-do stacha (2012-12-10 20:39:26)

Teściuniu mu załatwił bo on sam to nic nie potrafi, takie ciepłe kluchy :)

- (2012-12-10 20:22:42)

i będzie stała w garażu,a w szpitalach są potrzebne i nie ma kto dac....

- (2012-12-10 19:50:32)

Czy to naprawdę właściwe wykorzystanie takiego sprzętu ?

- (2012-12-10 19:46:35)

Karetka będzie wykorzystywana do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczaniu masowych imprez itp.
To ile tych imprez w roku będzie ? A do wypadku to dojadą przed wypadkiem i udzielą pomocy zanim lekarz przyjedzie? To będą chyba w pierwszej kolejności powiadamiani ? I dyżurować w remizie chyba będą utrzymując stałą gotowość?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry