Ten dzień zapadnie w pamięci nie tylko strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbludowicach, ale również wszystkim mieszkańcom miejscowości. 10 grudnia jednostka ze Zbludowic otrzymała nowoczesną karetkę pogotowia, którą sprezentowało Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.
Kluczyki do samochodu oraz akt przekazania prezesowi OSP Zbludowice Rafałowi Paradziejowi wręczyli Adam Jarubas marszałek województwa świętokrzyskiego, Marta Solnica dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz Mieczysław Sas radny wojewódzki. Uroczystego przecięcia wstęgi, którą karetka została niejako przystrojona, dokonało aż dziewięć osób w tym m.in. marszałek Adam Jarubas, dyrektor Marta Solnica, starosta Jerzy Kolarz, burmistrz Waldemar Sikora, zastępca komendanta PSP w Busku Robert Bujny oraz prezes OSP w Zbludowicach Rafał Paradziej.

Radni Marek Gręda i Maciej Gawin podarowali jednostce piłę, która z pewnością przyda się podczas wypadków, do których wyjeżdżają strażacy ze Zbludowic. Karetka będzie wykorzystywana do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczaniu masowych imprez itp. Warto wspomnieć, że przy jednostce OSP w Zbludowicach utworzyła się grupa ratownictwa medycznego, którą tworzą młodzi ludzie, pragnący pomagać. Karetka od razu została sprawdzona, syreny, jak zresztą cała reszta, działają bez zarzutu.

Ze względu na dość wysoki mróz, część uroczystości została przeniesiona do budynku OSP. Tu druh Rafał Paradziej wręczył wszystkim osobom, które w wspomagają jednostkę w Zbludowicach, podziękowania, a także małe karetki. Po oficjalnych uroczystościach wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.
/kr/