swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

OSP Zbludowice ma swoją karetkę

Dodane: Kasia Data: 2012-12-10 15:18:40 (czytane: 29942)  Wersja do druku

Ten dzień zapadnie w pamięci nie tylko strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbludowicach, ale również wszystkim mieszkańcom miejscowości. 10 grudnia jednostka ze Zbludowic otrzymała nowoczesną karetkę pogotowia, którą sprezentowało Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

 Kluczyki do samochodu oraz akt przekazania prezesowi OSP Zbludowice Rafałowi Paradziejowi wręczyli Adam Jarubas marszałek województwa świętokrzyskiego, Marta Solnica dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz Mieczysław Sas radny wojewódzki. Uroczystego przecięcia wstęgi, którą karetka została niejako przystrojona, dokonało aż dziewięć osób w tym m.in. marszałek Adam Jarubas, dyrektor Marta Solnica, starosta Jerzy Kolarz, burmistrz Waldemar Sikora, zastępca komendanta PSP w Busku Robert Bujny oraz prezes OSP w Zbludowicach Rafał Paradziej. 

 karetka3.jpg

karetka5.jpg 

karetka2.jpg 

Radni Marek Gręda i Maciej Gawin podarowali jednostce piłę, która z pewnością przyda się podczas wypadków, do których wyjeżdżają strażacy ze Zbludowic. Karetka będzie wykorzystywana do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczaniu masowych imprez itp. Warto wspomnieć, że przy jednostce OSP w Zbludowicach utworzyła się grupa ratownictwa medycznego, którą tworzą młodzi ludzie, pragnący pomagać. Karetka od razu została sprawdzona, syreny, jak zresztą cała reszta, działają bez zarzutu.

 karetka6.jpg

karetka7.jpg 

karetka9.jpg 

Ze względu na dość wysoki mróz, część uroczystości została przeniesiona do budynku OSP. Tu druh Rafał Paradziej wręczył wszystkim osobom, które w wspomagają jednostkę w Zbludowicach, podziękowania, a także małe karetki. Po oficjalnych uroczystościach wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

/kr/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (66)
     

- (2012-12-10 19:33:28)

Czy ta karetka będzie codziennie jeżdzić do chorych ? czy będzie wozić pacjentów do szpitala ? czy będzie miała stałą przeszkoloną załogę która będzie ratować ludzkie zdrowie i życie ? Jaki będzie system powiadamiania obsługi tej karetki o jej wyjazdach ?

-stach (2012-12-10 19:32:20)

oi ten Rafałek, wszedzie sie wp...

-going (2012-12-10 19:28:48)

Haha niektore pogotowia maja mala karetek a oni osp sposoroja zal dupe sciska

-do mieszkaniec (2012-12-10 18:52:10)

czołg to mało lepiej po F16 na osp i będzie bezpiecznie w takim tępie w osp garaży braknie.

-mieszkaniec (2012-12-10 18:47:28)

czyżby nasza służba zdrowia tak dobrze już stała i narzekała na nadmiar karetek, że już prezentuje się karetki OSP. Już stoją po remizach nowe samochody strażackie nie wykorzystane w akcjach a tylko są przez samorządy utrzymywane. Teraz widzę że kolej na karetki pogotowia. Uważam że jest to w obecnych czasach marnotrawstwo naszych pieniędzy. Jak już karetki porozdajecie to może by tak na wszelki wypadek pomyśleć o zabezpieczeniu militarnym. Może by tak do każdej OSP podarować z mobilizacji - czołg, armatę itp. może się przydadzą. Więcej rozsądku Panowie. Nie sztuka rozdawać za nie swoje!!!

-miszczu (2012-12-10 17:55:45)

teraz to każdy może karetką jeździć jak sobie ją umie załatwić?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry