swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

OSP Zbludowice ma swoją karetkę

Dodane: Kasia Data: 2012-12-10 15:18:40 (czytane: 29939)  Wersja do druku

Ten dzień zapadnie w pamięci nie tylko strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbludowicach, ale również wszystkim mieszkańcom miejscowości. 10 grudnia jednostka ze Zbludowic otrzymała nowoczesną karetkę pogotowia, którą sprezentowało Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

 Kluczyki do samochodu oraz akt przekazania prezesowi OSP Zbludowice Rafałowi Paradziejowi wręczyli Adam Jarubas marszałek województwa świętokrzyskiego, Marta Solnica dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz Mieczysław Sas radny wojewódzki. Uroczystego przecięcia wstęgi, którą karetka została niejako przystrojona, dokonało aż dziewięć osób w tym m.in. marszałek Adam Jarubas, dyrektor Marta Solnica, starosta Jerzy Kolarz, burmistrz Waldemar Sikora, zastępca komendanta PSP w Busku Robert Bujny oraz prezes OSP w Zbludowicach Rafał Paradziej. 

 karetka3.jpg

karetka5.jpg 

karetka2.jpg 

Radni Marek Gręda i Maciej Gawin podarowali jednostce piłę, która z pewnością przyda się podczas wypadków, do których wyjeżdżają strażacy ze Zbludowic. Karetka będzie wykorzystywana do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczaniu masowych imprez itp. Warto wspomnieć, że przy jednostce OSP w Zbludowicach utworzyła się grupa ratownictwa medycznego, którą tworzą młodzi ludzie, pragnący pomagać. Karetka od razu została sprawdzona, syreny, jak zresztą cała reszta, działają bez zarzutu.

 karetka6.jpg

karetka7.jpg 

karetka9.jpg 

Ze względu na dość wysoki mróz, część uroczystości została przeniesiona do budynku OSP. Tu druh Rafał Paradziej wręczył wszystkim osobom, które w wspomagają jednostkę w Zbludowicach, podziękowania, a także małe karetki. Po oficjalnych uroczystościach wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

/kr/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (66)
     

-xyz (2012-12-11 10:17:29)

utrzymanie karetki - koszty, wyposazenie ma homologacje na okreslony okres oraz terminy przydatnosci, juz dostali sprzet do ciecia aut ktorego (oprocz pokazu pod remiza) nigdy nie uzyli przez kilka ladnych lat, to samo bedzie tu.
Ktos tam pisal o zawale i czekaniu na karetke, ta karetka nie pojedzie do takiej osoby bo nie bedzie do tego wezwana, dzwonisz na pogotowie oni kieruja swoje karetki z odpowiednimi ludzmi na pokladzie, a nie dzwonia po remizach, chyba ze przydazy sie to (oby nie) sasiadowi remizy i ktos ich zawola to wtedy moze wyjada.

- (2012-12-11 10:11:38)

www.osp.glogow.pl/ tam tez maja karetke

- (2012-12-11 10:01:29)

I właśnie dla takich ludzi jak tu poniżej potrzebna jest karetka. No i darmowy kurs na kogutach do Morawicy

-DO Ola i spólki (2012-12-11 09:53:04)

Karetka jest potrzebna i koniec zamykam debatę a ten kto to neguje powinien udać się do psychiatry

-Madzia (2012-12-11 09:51:15)

A ja oddam im wielki szacun, chcą szkolić dzieci i młodzież, mają zainteresowanych i chętnych więc niech robią. Strażacy ze Zbludowic róbcie tak dalej. Dziś ciężko zainteresować młodzież czymkolwiek.Dla tego mam dla Was ogromny szacunek. Cieszę się jako matka, że nasze dzieci maja zajęcie, i ktoś chce z nimi pracować. Jeszcze raz brawa dla Was za takie pomysły.

- (2012-12-11 09:36:25)

Ludzie obsada zależy od tego jakie oni będą robić zlecenia. Mogą zawierać też umowy np. z lekarzem to nie problem. Po co bić piane. Może by tak się wybrać do nich i spytać, a nie obsrywać. Bogu ducha winnych ludzi.

-miszczu (2012-12-11 09:22:49)

Aha zatem wykwalfikowana kadra medyczna - lekarz i ratownicy medyczni. Świetnie.

- (2012-12-11 09:19:51)

Jak by nie było ludzi, który mogą obsługiwać taką karetkę, nikt by jej nie pozyskiwał, zastanów się troszkę

-miszczu (2012-12-11 09:08:37)

Może i dobre chęci są, ale kurs pierwszej pomocy tu nie wystarczy. Po co karetka wyładowana lekami, skoro tylko lekarz ma prawo je podać? Respiratory, kroplówki - kto to obsłuży?

- (2012-12-11 09:07:12)

Jaki jest numer alarmowy by wezwać tą karetkę?

-brawo (2012-12-11 09:06:45)

Dobrze w takim razie zerkne pod koniec roku 2013 w statystyki wyjazow tego danego samochodu do akcji nie jakies tam zabezbieczenis pijackich imprez I zobaczymy kto ma racje wydaje mi sie ze to tylko zabawka w rekach pana p myle sie zaden z tych strazakow nawet plastra nie zalozy a co dopiero zaslabniecie

- (2012-12-11 09:06:44)

No nie, dopiero goście dostali karetkę, chcą coś realizować, dopiero się organizują, a tu już chcesz z nich zrobić ostry dyżur. Zastanów się czy jesteś normalny. Chyba trzeba ci leczenia w Morawicy.

--popierającym pod rozwagę (2012-12-11 09:01:27)

Proszę się zastanowić- nie chodzi tu o docenianie czyjejś zaradności, energii itp. Nie o tym idzie dyskusja. Niech ktokolwiek z Was odpowie, ale KONKRETNIE: jakie przygotowanie merytoryczne ma obsada karetki? Kiedy, gdzie ukończyli szkolenia? Czy mają certyfikaty? Jak będzie wyglądał dyżur i powiadamianie karetki?
Zrozumcie, określenia typu "od takiego na przykład Rafałka i jego grupy medycznej" brzmią jak cytat z Mrożka czy Ionesco. Jaś, Rafałek czy Krzyś mogą być prywatnie świetnymi kompanami, ale ich "grupie medycznej" bez rozwiania powyższych wątpliwości nie powierzyłbym nawet chomika.

- (2012-12-11 08:48:13)

Spokojnie nie podniecajcie się tak, a ja się cieszę, ze jest taki Rafał Paradziej któremu się chce działać. Wszystko w tej straży jest dla ratowania życia drugiemu człowiekowi. Powinno się cieszyć a nie ganić takich postaw. Gość ma cel i świetnie go realizuje. Brawo Panie Rafale tak dalej.

-ro (2012-12-11 08:44:47)

Ja popieram, karetka powinna byc standartem ponieważ pogotowie jedzie do osoby ktora zaslabla a osoba z zawalem musi czekac i po to wlasnie powinny byc karetki w osp dla tych którzy potrzebuja mniej intesywnej pomocy

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry