swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

OSP Zbludowice ma swoją karetkę

Dodane: Kasia Data: 2012-12-10 15:18:40 (czytane: 29938)  Wersja do druku

Ten dzień zapadnie w pamięci nie tylko strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbludowicach, ale również wszystkim mieszkańcom miejscowości. 10 grudnia jednostka ze Zbludowic otrzymała nowoczesną karetkę pogotowia, którą sprezentowało Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

 Kluczyki do samochodu oraz akt przekazania prezesowi OSP Zbludowice Rafałowi Paradziejowi wręczyli Adam Jarubas marszałek województwa świętokrzyskiego, Marta Solnica dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz Mieczysław Sas radny wojewódzki. Uroczystego przecięcia wstęgi, którą karetka została niejako przystrojona, dokonało aż dziewięć osób w tym m.in. marszałek Adam Jarubas, dyrektor Marta Solnica, starosta Jerzy Kolarz, burmistrz Waldemar Sikora, zastępca komendanta PSP w Busku Robert Bujny oraz prezes OSP w Zbludowicach Rafał Paradziej. 

 karetka3.jpg

karetka5.jpg 

karetka2.jpg 

Radni Marek Gręda i Maciej Gawin podarowali jednostce piłę, która z pewnością przyda się podczas wypadków, do których wyjeżdżają strażacy ze Zbludowic. Karetka będzie wykorzystywana do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczaniu masowych imprez itp. Warto wspomnieć, że przy jednostce OSP w Zbludowicach utworzyła się grupa ratownictwa medycznego, którą tworzą młodzi ludzie, pragnący pomagać. Karetka od razu została sprawdzona, syreny, jak zresztą cała reszta, działają bez zarzutu.

 karetka6.jpg

karetka7.jpg 

karetka9.jpg 

Ze względu na dość wysoki mróz, część uroczystości została przeniesiona do budynku OSP. Tu druh Rafał Paradziej wręczył wszystkim osobom, które w wspomagają jednostkę w Zbludowicach, podziękowania, a także małe karetki. Po oficjalnych uroczystościach wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

/kr/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (66)
     

-strażak (2012-12-11 21:00:12)

Prezesie Rafale co to za nowy mundur ma Pan na sobie? Od kiedy to płaszczyk wchodzi w skład umundurowania strażackiego? Czyżby wprowadzili jakieś zmiany?:

-ktoś (2012-12-11 17:09:35)

ludzie śmiac mi sie z was chce ,powiniście sie cieszyć że maja karetke i beda obstawiać rózne zabawy bo moze komuśwas bedzie potrzebna pomoc a a tak pozatym podobno wszyscy w tym zespole sa wykfalifikowani

-Pani tytoniarzowa. (2012-12-11 17:00:40)

Panie Rafale. Uściskałabym Pana i wycałowała za pasję, zaradność, za więź ze środowiskiem, ale jaka to atrakcja dla młodego przystojniaka ściskać się i obcałowywać ze starą babą?
Pozostaje mi więc serdecznie Pana pozdrowić, a za Pana pośrednictwem zbludowickich strażaków oraz ratowników. Wszystkim Wam życzę pięknych Świąt Bożego Narodzenia.

-oo7 do OSP Zbludowice (2012-12-11 15:02:02)

Cos mi tu "Misiem" zalatuje :) to mówiłem ja Jarząbek :)

-Do negatywnych wypowiedzi: (2012-12-11 14:24:34)

- nie wiem, czy w przypadku OSP nie byłby lepszy bus do ewakuacji, POZA TYM to strażacy OSP Zbludowice w ostatnich latach ciężko tyrali na powodziach, przy zabezpieczeniach i złośliwe komentarze nie są na miejscu, a w ogóle to mieszkańcy Zbludowic są bardzo zorganizowani, jeżeli ktoś pisze negatywnie o nich to po prostu z zazdrości.

-Marek (2012-12-11 13:55:01)

ach ta remiza w Zbludowicach, pamiętacie zabawy, przeboje Boney M. niestety te czasy minęły............

-PANIE RAFALE (2012-12-11 13:19:22)

dobrze, ze sie panu chce cos robic. niech sie pan wcale nie przejmuje tymi wrednymi wpisami, to wszystko z zazdrosci! GRATULACJE!

- (2012-12-11 12:16:20)

oj jooooo jaki wstyd, chyba dla jednego Pana, ktoś ma zaburzenia własnego jestestwa i nie zna pojęcia wstydu. Takie działania na rzecz własnej miejscowości to zaszczyt i duma dla mieszkańców. Pan Rafał to gość z klasą i my o tym wiemy.

- (2012-12-11 11:42:04)

Sołtysie a chciał byś, zaraz byś wskoczył na stołek, przecie wszystko już zrobione to co teraz można, no nie !!!!.

-soltys (2012-12-11 11:15:02)

Panie prezesie podaj sie do dymisji oddaj te samochody wstyd na cala wies

- (2012-12-11 11:03:56)

Stanowisko się ma na okres wyborów czy pełnienia różnych funkcji. A pozyskany sprzęt pozostanie w tej straży, nawet gdy tych ludzi już tam nie będzie. I niech nikt mi nie mówi, po co to robić albo, że leży nikomu nie potrzebny sprzęt. Maja go i gdy zajdzie potrzeba mogą go użyć. chyba takimi kategoriami powinno się myśleć. Ja tam się cieszę, że im się udało. Chłopaki róbcie to co robicie, bo tak właśnie należy robić.

-OSP Zbludowice (2012-12-11 10:55:50)

Prezesie a my jesteśmy dumni z tego, że jesteś z nami. My cię znamy i wiemy czego chcesz. Jesteśmy dumni, że możemy u twego boku służyć, jesteśmy z tobą i nikt tego nie zmieni. Dałeś nie raz świadectwo, że zależy ci na tej straży i za to Cię szanujemy.

-do xyz (2012-12-11 10:45:20)

Masz rację w tym co napisałeś. Ale to nie oto chodzi. Posiadanie takiej karetki daje jeszcze inne możliwości, takie jak ćwiczenia, obstawa imprez sportowych, kulturalnych itd. czy przeprowadzanie transportów np. i chyba im o to chodzi. Nikt nie mówi, że ta karetka będzie karetką wyjazdową tak jak w ratownictwie państwowym. Im nawet tego robić nie będzie wolno i ty o tym wiesz. Ja już ich zrozumiałem, i wiem o co chodzi. Dzwoniłem do prezesa Rafała i sobie z nim porozmawiałem na ten temat. Gość jest mądry i wie czego chce.Popieram to chcą zrobić. Nawet jeżeli jedna osoba z tej grupy zostanie ratownikiem czy np.lekarzem, strażakiem, czy we zwykły normalnym życiu pomoże drugiemu człowiekowi, to już jest ogromny sukces. Nie wolno ich opluwać tu na forum, najpierw trzeba sprawdzić o czym chce się napisać, bo można komuś dokopać a oni wcale na to nie zasługują.

-Lekarz (2012-12-11 10:23:34)

Nie wierzę w to co tu widzę na tym forum. Ludzie czy macie choć troszkę kultury w sobie. Choć by Ci ludzie uratowali w roku jedno istnienie ludzkie to już się opłacało pozyskać ten sprzęt. Nie powinien nikt nawet tego komentować, obrażacie tych ludzi, istnienie ludzkie jest najwyższą wartością. A im się chce to robić i tylko to się liczy. Mając taki sprzęt będą zapewne dużym wsparciem. Bo każdy kto ratuje życie drugiemu człowiekowi jest wielki. Więc ja wam za to dziękuję.

- (2012-12-11 10:19:26)

Eurocopter EC135 - popieram
Nie ważne czy OSP czy PSP jak będzie bedzie super

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry