swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

'Nie oddamy wam Telewizji Trwam' - marsz w obronie TV Trwam w Busku-Zdroju (foto/video)

Dodane: Kasia Data: 2012-12-11 10:28:37 (czytane: 28192)  Wersja do druku

Około 200 osób wzięło udział w marszu w obronie Telewizji Trwam, który w sobotę 8 grudnia około godziny 15 przeszedł ulicami naszego miasta. Uczestniczyli w nim nie tylko mieszkańcy Buska-Zdroju, ale również Pacanowa, Kielc czy Chmielnika.

Marsz poprzedziła msza święta w intencji przyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich. Została ona odprawiona w kościele p.w. świętego Brata Alberta.

Uczestnicy marszu, modląc się i śpiewając ku chwale Maryi, przeszli ulicami Waryńskiego, Kopernika, Kościuszki i zatrzymali się na ulicy Mickiewicza. Tu została odczytana petycja skierowana do starosty buskiego i burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój z prośbą, aby instytucje szkolne im podległe, służyły do przekazywania pełnej wiedzy historycznej. Poproszono, aby szkoły nie były propagatorami produkcji typu „Pokłosie”, zdaniem uczestników marszu, filmu tendencyjnego i szkalującego Polaków, kształtującego wśród młodzieży fałszywe poglądy. Odczytano również odezwę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w której zażądano prawa do Telewizji Trwam i miejsca na cyfrowym multipleksie.

marsz_trwam001.jpg 

marsz_trwam002.jpg
 

marsz_trwam003.jpg 

W marszu uczestniczyli m.in. posłowie PiS Maria Zuba i Krzysztof Lipiec. Poseł Lipiec podziękował uczestnikom marszu za publiczne świadectwo przywiązania do świętej wiary katolickiej i wspaniałe świadectwo przywiązania do naszej wolnej i niepodległej ojczyzny. Poinformował, że marsze w obronie Telewizji Trwam planowane są również m.in. w Końskich, Pińczowie czy Włoszczowie.

Uczestnicy marszu wspólnie odśpiewali hymn Polski. Ksiądz Marek Podyma zaprosił wszystkich na poczęstunek do Izby Chleba mieszczącej się przy parafii świętego Brata Alberta w Busku.

 fotoreportaż

Autor: Katarzyna Rajca, Arek Sierpina

/kr/

 

Zobacz video relację z marszu w obronie telewizji Trwam:

marsz_trwam_video.jpg
Kliknij i oglądaj 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (93)
     

-hmm (2012-12-10 23:13:46 - IP: ***51.36.186)

nie widzę agenta Tomka. czyżby olał swój elektorat?

-kartofel (2012-12-10 22:36:38 - IP: ***150.142.214)

Pocieszający jest fakt, że tak niewielu "inteligentnych inaczej" wzięło udział w tym "marszu". Ok. 100 ludzi nie tylko z Buska ale i z Chmielnika, Kielc to słabiutki wynik dla wyznawców Ojca Hochsztaplera. Jak podają media okazuje się "że fundacja Lux Veritatis, właściciel stacji Trwam, nie ma formalnie żadnego związku z Kościołem.

Fundację 14 lat temu założyli trzej redemptoryści: Tadeusz Rydzyk, Jan Król i nieżyjący już Stanisław Kwiatkowski. Fundusz założycielski wynosił 10 tys. zł. Jednak w statucie fundacji nie było ani słowa o kontroli przez instytucje kościelne. Co więcej, z dokumentu wynika, że nieograniczoną władzę ma Rydzyk, który stoi na czele rady fundacji o bardzo szerokich kompetencjach.

Przewodniczący rady fundacji jest praktycznie nieodwołalny i zgodnie z zapisami statusu funkcję pełni dożywotnio. - Wiem, że zdziwienie było dość duże, gdy biskupi dowiedzieli się, jaką władzę zapisał sobie w statucie ojciec Rydzyk - mówi urzędnik KRRiT."

- (2012-12-10 21:24:06 - IP: ***159.164.136)

kuurcze zapomniałem o tym wydarzeniu, a miałem się wybrać, pośmiać się troszkę

-wifi (2012-12-10 21:06:07 - IP: ***48.67.75)

ludzie to już problemów nie mają... Niegdyś pracowali w czynie społecznym, na pochody chodzili bo im kazali, a dziś działają w czynie dla ojca R., przyzwyczajenie pochodów w tym pokoleniu pomału się odradza. Co to wszystko ma z wiarą, Bogiem, czynieniem dobra etc wspólnego???
Czysta polityka, czysta manipulacja naiwnymi ludźmi w imię WŁADZY nad masami.
Ludzie przebudźcie się, idźcie do kościoła, czy pomódlcie się w domu, ale łapki precz od tego mąciciela wysysającego mózgi ludzkie!!!!

-olo (2012-12-10 21:00:46 - IP: ***74.250.164)

,,Pokłosie,, to oczywiście fikcja w sensie literackim ,lecz głęboka prawda w sensie historycznym. Dokładnie jeszcze nie zbadana ani opisana. Ustalono, że wydarzenia o jakich mowa w Pokłosiu miały miejsce w około 30 miejscowościach regionu łomżynskiego i białostockiego. Słynne sa z tego min Kolno,Stawiski, Wąsosz, Rajgrod, Radziłłow, Tykocin. Tak się zdarzyło,że udało mi się podczas letnich tam pobytów rozmawiać ze świadkami. Dokładnie ze stawisk. Wtedy jeszcze nikt nie słyszał o Jedwabnem ani o Grosie.

-@zz (2012-12-10 20:04:51 - IP: ***15.62.50)

a może do PKP?

-Buszczanin (2012-12-10 20:03:03 - IP: ***15.62.50)

Jest mi wstyd, że z lenistwa nie brałem udziału w tym marszu.

-zz (2012-12-10 20:02:40 - IP: ***.117.241.143)

poprawka TVP

-zz (2012-12-10 20:00:42 - IP: ***.117.241.143)

Znowu sekta ... nie ma podziału w religii. Jeżeli jakiś człek zapomniał złożyć papierów do tp s.a. to jego wina a nie wszystkich "obcych". Prawo prawem także kościelne.

-IP; ***87.90.129 (2012-12-10 19:59:34 - IP: ***.117.241.143)

Kto ma już do bezprawnego panoszenia się kleru , nadużywania przez niego swoich PRZYWILEJÓW kosztem zwykłego człowieka TEN NIECH ŻYJE - MAM DOSYĆ TEGO OBŁUDNEGO I ZAKŁAMANEGO NA WSKROŚ KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO

-Allegro (2012-12-10 19:23:45 - IP: ***63.185.184)

KATALIBOWIE

Mała miejscowość wciąż zacofana cóż.
Wyjedzie debile moherowskie do Czech, tam panuje czysty ateizm, a ludzie są normalni. Nie to co polski kler i podwładni im.

-kropek (2012-12-10 19:17:59 - IP: ***.59.77.27)

Powinni dać miejsce na multiplexie .Chcą ludzie oglądać ? Dlaczego im tego zabraniać ..Ja nie będę oglądał. Mam do wyboru inne 15 kałów..pozdrawiam.

-róży (2012-12-10 18:36:36 - IP: ***191.75.148)

A jednak. Jeszcze Busko nie zginęło, skoro jest i taki wpis , bo wydawało się , że tu zapanowało wyłącznie pogrossie.

-Zaginiony brat bliźniak Ola ;P (2012-12-10 17:45:51 - IP: ***63.11.127)

Olo, fakt "kontrowersyjne" może nie bardzo pasuje, raczej "mijające się z prawdą" lub "za kłamane".
Pokłosie to tylko fikcja, kiepski horror najniższej klasy idący na łatwiznę i poklask dzisiejszego po stalinowskiego establishmentu i mainstream.
Zapewne nawiążesz do "literackich" wypocin Grossa i zapomnisz dodać, że badawczo, źródłowo, warsztatowo i merytorycznie został zmiażdżony przez badaczy i historyków.
Pominiesz, lub co najmniej zbagatelizujesz fakt kolaboracji ludności żydowskiej na tych terenach (pierwszej okupacji sowieckiej po 17 września) z NKWD wraz z aktywną i bezpośrednią jej współpracą przy przy prześladowaniu polaków i ich w konsekwencji tego mordowaniu.
Mając wiedzę o leśnych bananach złożonych z osób o pochodzeniu żydowskim, szczególnie na ternach dzisiejszej Białorusi i ich mordowaniach bezbronnej cywilnej ludności polskiej - ot tak niby nie wspomnisz o tym fakcie - co tylko unaoczni nam wszystkim Twoją hipokryzję i stronniczość. Pokaże nam manipulacje jaką próbujesz dokonywać nawet tu na poziomie miejskiego czy tez gminnego forum. Zobrazuje Twoje prawdziwe intencje i inne miary dla jednych i drugich.

Oj Olo, Olo wasza michnikowszczyzna, wasze marzenie już się tak nie spełnia jak pragniecie. Coraz więcej ludzi czyta, uczy się, myśli samodzielnie, co gorsze zadaje pytania, chce znać historię, przyczynę pewnych zjawisk. ;)

- (2012-12-10 17:30:42 - IP: ***.33.17.15)

napewno zyje jeszcze ktos kto pamieta losy macew popytaj starych mieszkancow z okolic kirkutu

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry