swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

'Nie oddamy wam Telewizji Trwam' - marsz w obronie TV Trwam w Busku-Zdroju (foto/video)

Dodane: Kasia Data: 2012-12-11 10:28:37 (czytane: 28193)  Wersja do druku

Około 200 osób wzięło udział w marszu w obronie Telewizji Trwam, który w sobotę 8 grudnia około godziny 15 przeszedł ulicami naszego miasta. Uczestniczyli w nim nie tylko mieszkańcy Buska-Zdroju, ale również Pacanowa, Kielc czy Chmielnika.

Marsz poprzedziła msza święta w intencji przyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich. Została ona odprawiona w kościele p.w. świętego Brata Alberta.

Uczestnicy marszu, modląc się i śpiewając ku chwale Maryi, przeszli ulicami Waryńskiego, Kopernika, Kościuszki i zatrzymali się na ulicy Mickiewicza. Tu została odczytana petycja skierowana do starosty buskiego i burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój z prośbą, aby instytucje szkolne im podległe, służyły do przekazywania pełnej wiedzy historycznej. Poproszono, aby szkoły nie były propagatorami produkcji typu „Pokłosie”, zdaniem uczestników marszu, filmu tendencyjnego i szkalującego Polaków, kształtującego wśród młodzieży fałszywe poglądy. Odczytano również odezwę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w której zażądano prawa do Telewizji Trwam i miejsca na cyfrowym multipleksie.

marsz_trwam001.jpg 

marsz_trwam002.jpg
 

marsz_trwam003.jpg 

W marszu uczestniczyli m.in. posłowie PiS Maria Zuba i Krzysztof Lipiec. Poseł Lipiec podziękował uczestnikom marszu za publiczne świadectwo przywiązania do świętej wiary katolickiej i wspaniałe świadectwo przywiązania do naszej wolnej i niepodległej ojczyzny. Poinformował, że marsze w obronie Telewizji Trwam planowane są również m.in. w Końskich, Pińczowie czy Włoszczowie.

Uczestnicy marszu wspólnie odśpiewali hymn Polski. Ksiądz Marek Podyma zaprosił wszystkich na poczęstunek do Izby Chleba mieszczącej się przy parafii świętego Brata Alberta w Busku.

 fotoreportaż

Autor: Katarzyna Rajca, Arek Sierpina

/kr/

 

Zobacz video relację z marszu w obronie telewizji Trwam:

marsz_trwam_video.jpg
Kliknij i oglądaj 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (93)
     

- (2012-12-10 17:26:35 - IP: ***.33.17.15)

napewno macew zostaly uzyte do budowy co niektorych budynkow na ulicy widuchowskiej jak pamietam to w latach 60 juz ich nie bylo

-Olo do P.K (2012-12-10 17:20:02 - IP: ***74.250.164)

co oznacza słowo ,, kontrowersyjny,, w odniesieniu do filmu ,, Pokłosie,, W czym upatrywać tej kontrowersyjności?
W terenach , które fim dotyczy połowa miasteczek miała do czynienia z różnymi formami pogromów w których brali udział Polacy. Udział z własnej woli. W tych miasteczkach proboszczowie gremialnie nie potępili tych zachowań. Jakies pojedyncze głosy na siłę się dziś wyciaga.Ale wróćmy na nasze podwórko. Może ktoś wie co się stało z macewami z buskiego kirkutu?

- (2012-12-10 17:19:18 - IP: ***.33.17.15)

kosciol pomalu upada ludzie zdaja sobie sprawe ze ta instytucja pod przykrywka krzewienia wiary w rzeczywistosc jest bezwgledna i nastawiona tylko na korzysci materalne ktore skrzetnie gromadzi od wiekow dzieki naiwnosci i glupocie ludu nie placac podatkow do skarbu panstwa a tylko w malym stopniu udziela pomocy potrzebujacym nikt niewie i sie nie dowie o statusie materialnym kosciola to jest tabu skrywane od poczatku ale mysle ze ta farsa i obluda w nastepnym pokoleniu zostanie wypleniona

-oo7 do poniżej (2012-12-10 17:07:53 - IP: ***185.119.156)

A ja jestem pewien że to wkrótce nastąpi, i to za panowania obecnego uzurpatora Benka. Powoli bo powoli, ale permanentnie KK się pogrąża. A więc alleluja ateiści, już niebawem zbawienie :)

-Człowiek Rozumny (2012-12-10 16:47:57 - IP: ***.125.59.137)

Zamknąłem oczy i wyobrażam sobie Polskę świecką, całkowicie pozbawioną Kościoła Katolickiego.. Wyobrażam sobie Polskę ludzi świadomych, mądrych, niewierzących w te brednie o jakimś tam bogu... W takiej Polsce chcę żyć!!!!!

- (2012-12-10 16:17:08 - IP: ***.117.241.143)

Myślę , że radakcja ujawniająć IP popełnia czyn karalny gdyz IP może udostępnić tylko i wyłącznie na wniosek Prokuratury a zatem drodzy Państwo należy zadać sobie pytanie jaki interes , lub jakie lobby zmusza portal do pokazywania (niezdodnie z prawem) numeru IP osób , dodających komentarze wszak każdy ma prawo wyrażać swe zdanie nawet jeśłi jest ono nie pochlebne - ale kościól w Polsce jest UPRZYWILEJOWANY i pod specjalna troską gdyż nie można dopuścić by społeczeństwo wyrażało swą niepochlebną opinie o tej instytucji, która od wieków głosząc wiarę chrystusowa dopuszczała się się największych zbrodni takich jam mordy, grabieże i gwałty i której najważniejszym celem jest dążenia do osiągnięcia jak największych zysków. To dzięki temu później zacni i skromni duchowni będą mogli rozbijać sie drogimi autami , jeździć na pielgrzymki do ciepłych kraj itp itp nie chce mi się drążyć dalej tematu bo nie warto

-Juz niedługo (2012-12-10 16:12:59 - IP: ***10.133.102)

Już niedługo Kościół katolicki w Polsce upadnie. Stanie sie tak na jego wlasne zyczenie bo to co robią ksieza nie prowadzi do niczego innego jak do unicestwienia tej instytucji. Narazie jeszcze zyja ludzi starzy którzy sa zaslepieni bo mieli wpajane od dziecka pranie mózgu, ale jak powymiera to pokolenie to z młodych nikt do kosciola nie przyjdzie.

-Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. (2012-12-10 15:35:51 - IP: ***225.75.139)

[b]Poprosze o część adresów IP jak w poprzednim artykule !!!!!!!!!!!!!!!!!![/b]

-aaaa (2012-12-10 15:32:50 - IP: ***70.9.177)

Nie rozumię o co chodzi..bo przecież nikt nikomu nie odbiera Telewizji Trwam....czyz ludzie tego nie rozumieją? A przyznanie miejsca na multipleksie to co innego..

-WRÓG KSIEŻY I ICH CHCIWOŚCI (2012-12-10 15:06:55 - IP: ***.117.241.143)

KLER ZAWSZE RZĄDZIŁ I BĘDZIE TO NADAL CZYNIŁ ZA POPARCIEM MOHERÓW - OGLĄDAM TE ZDJĘCIA Z POCHODU PIERWSZOMAJOWEGO ... OJ SORRY RYDZYKOWEGO CZY JAK TAM ZWAŁ TAK ZWAŁ ALE MŁODZIEŻY ŻADNEJ NIE WIDZĘ - I NA SZCZĘŚCIE

-Czas prawdy ; (2012-12-10 15:01:13 - IP: ***.117.240.102)

Posty (2012-12-10 14:27:23) o treści "że też nikogo samochód nie potrącił "

Jest z postem propagującym "mowę nienawiści". Uprasza się więc by miejscowi członkowie Platformy obywatelskiej idąc za słowami swego ministra Boniego podjęli odpowiednie kroki prawne. W końcu przecież nie są hipokrytami, którzy chcieliby może stosować prawo tzw "mowy nienawiści" do ludzi uczciwych, szlachetnych, czystych, heteroseksualistów, katolików. Teraz mogą to pokazać, teraz mogą to udowodnić, bezwzględnie ścigając przy pomocy organów prawa osobę która chciałaby rozjarzać, lub by ktoś inny rozjeżdżał katolików.

-CzaCha PIStoilet (2012-12-10 14:55:42 - IP: ***249.0.50)

Czemu w obronie Biznesu niejakiego Ojca Tadeusza R manifestują pejsy z Chmielnika?

- (2012-12-10 14:27:23 - IP: ***171.152.161)

że też nikogo samochód nie potrącił

- (2012-12-10 14:26:40 - IP: ***117.39.133)

moi mili parafianie dziekuje za udzial w protescie ksiadz katolik zarzadca parafii

- (2012-12-10 14:14:11 - IP: ***117.39.133)

samo znaczenie slowa parafianin daje juz do myslenia jacy ludzie brali udzial w protescie malo ktowie co oznacza to slowo cytuje parafianin to czlowiek bez wyksztalcenia oglady zacofany ograniczony

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry