swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

'Nie oddamy wam Telewizji Trwam' - marsz w obronie TV Trwam w Busku-Zdroju (foto/video)

Dodane: Kasia Data: 2012-12-11 10:28:37 (czytane: 28191)  Wersja do druku

Około 200 osób wzięło udział w marszu w obronie Telewizji Trwam, który w sobotę 8 grudnia około godziny 15 przeszedł ulicami naszego miasta. Uczestniczyli w nim nie tylko mieszkańcy Buska-Zdroju, ale również Pacanowa, Kielc czy Chmielnika.

Marsz poprzedziła msza święta w intencji przyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich. Została ona odprawiona w kościele p.w. świętego Brata Alberta.

Uczestnicy marszu, modląc się i śpiewając ku chwale Maryi, przeszli ulicami Waryńskiego, Kopernika, Kościuszki i zatrzymali się na ulicy Mickiewicza. Tu została odczytana petycja skierowana do starosty buskiego i burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój z prośbą, aby instytucje szkolne im podległe, służyły do przekazywania pełnej wiedzy historycznej. Poproszono, aby szkoły nie były propagatorami produkcji typu „Pokłosie”, zdaniem uczestników marszu, filmu tendencyjnego i szkalującego Polaków, kształtującego wśród młodzieży fałszywe poglądy. Odczytano również odezwę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w której zażądano prawa do Telewizji Trwam i miejsca na cyfrowym multipleksie.

marsz_trwam001.jpg 

marsz_trwam002.jpg
 

marsz_trwam003.jpg 

W marszu uczestniczyli m.in. posłowie PiS Maria Zuba i Krzysztof Lipiec. Poseł Lipiec podziękował uczestnikom marszu za publiczne świadectwo przywiązania do świętej wiary katolickiej i wspaniałe świadectwo przywiązania do naszej wolnej i niepodległej ojczyzny. Poinformował, że marsze w obronie Telewizji Trwam planowane są również m.in. w Końskich, Pińczowie czy Włoszczowie.

Uczestnicy marszu wspólnie odśpiewali hymn Polski. Ksiądz Marek Podyma zaprosił wszystkich na poczęstunek do Izby Chleba mieszczącej się przy parafii świętego Brata Alberta w Busku.

 fotoreportaż

Autor: Katarzyna Rajca, Arek Sierpina

/kr/

 

Zobacz video relację z marszu w obronie telewizji Trwam:

marsz_trwam_video.jpg
Kliknij i oglądaj 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (93)
     

-Żyd (2012-12-11 19:46:47 - IP: ***.235.113.163)

Ten marsz to szerzy tylko nieprawdę. Przecież Chmielnik nie jest miastem polskim a Żydowskim

-olo (2012-12-11 19:19:02 - IP: ***74.250.164)

Jakoś mnie ten film nie szkaluje. Pewniem jakiś odmieniec. Jak te amerykany co to na swoją zgube kręciły fimy o rzeziach indian. Albo o tym co wyprawiali z niewolnikami. Albo jakich zbrodni się dopuszczali np w Vietnamie
Podobne ,,szkalujące,, fimy kręcili wszyscy. Od australijczyków co traktowali Aborygenów jak zwierzęta po Francuzów, Brytyjczyków,Włochów itp itp

Pogromy Zydów w Polsce nic wspólnego z bolszewizmem nie maja. Próbujemy oczyścić sumienie, ale niestety, nie wychodzi. Nie było bolszewików wzniecaliśmy pogromy. Np we Lwowie w 1918. Pewnie nie wiesz że kielecki pogrom z 1946 był powtórzeniem wcześniejszego z 1918 roku. A pogromy w międzywojniu?

Jakiejś bliżej nieokreślonej liczbie Polaków innego wyznania pomogliśmy w okupację przenieść się na łono Abrahama. Ili? Dokładnie nie wiadomo, ale liczy się to w tysiącach. Pomogliśmy na różne sposoby: mordując, pomagając wyłapać, denuncjując. Oczywiście nie wszyscy Polacy to robili. Jakiś procent. Jaki? Nie wiadomo
Jest ciekawy tekst o wyłapywaniu Zydów przez ochotnicze straże w powiecie Dąbrowa Tarnowska. To są zeznania świadków.Ponoć złapać Zyda , to nie grzech

-s (2012-12-11 18:59:57 - IP: ***150.223.10)

o jak mi przykro ze przyszlo mi zyc w takim miejscu...

-misia, o czym ty piszesz? (2012-12-11 18:01:33 - IP: ***.170.130)

Kto oszustów od nieoszustów odróżni? Kto będzie tym jedynym sprawiedliwym? Zdaje się że Dzierżynskiego Feliksa bys oczekiwała. Ale żeby byc konkretnym to pewnie widzisz w swoim otoczeniu takich , co należałoby im zabrać. Możesz wskazać? Ogólnie oczywiście by nie narazić się na odpowiedzialność. No i wskaż takich sprawiedliwych co by oszustów wytropili, skazali, zabrali majątek i sprawiedliwie podzielili / nie między siebie /

-misia (2012-12-11 16:45:32 - IP: ***109.40.185)

zabiora zlodziejom i oszustom, a ludzie,ktorzy uczciwie pracuja beda mogli za zarobione pieniadze spokojnie wychowywac swoje dzieci. mam 30 lat, pracuje i powaznie rozwazam wyjazd za granice, zeby moc spokojnie zyc!!

-Odnaleziony brat bliźniak Ola ;) (2012-12-11 16:40:24 - IP: ***.56.170.107)

A nie szkaluje te "filmidło"? Jak to nie szkaluje innych Polaków?
Racja, trzeba czuć identyfikację z polakami i polskość w sobie.
Czy tu jest pies pogrzebany Olo?
Nie od dziś wiadomo, że "spadochroniarze" z 1944 wraz, że swoim potomstwem nie potrafili się z asymilować i zidentyfikować z rdzennymi autochtonami (polakami). Mimo, że my Polacy nie mieliśmy i nie mamy nic przeciwko temu.
Powtarzasz Olo jak katarynka brednie, wyolbrzymione i zmitologizowane chyba przez twoje "środowisko przyjaciół". ;)
Co do jedwabnego napisz "kombinatorku" jakie dane i teorie podawał twój Gross, a jakie się ustały po rzeczowych badaniach i weryfikacjach historyków oraz badaczy. ^^
Oj, czyżby nie na rękę Ci i twoim teorią z tym było?
Napisz najpierw jakie straty poniosła ludność polska w okresie II wojny światowej z rąk Niemców?
Jakie starty polska ludność poniosła i w jaki sposób z rąk sowietów, marksistów zwanych komunistami których to szpice, że sztandarem w rękach byli w ogromnej, przeważającej większości niestety ludzie pochodzenia żydowskiego (chodzi o elity, służby, aparatczyków ale także ichniejsza marksistowską "inteligencie")?
Ponadto ciekawym trafem najwięcej ta grupa zyskała na "przemianach" marksistowsko-sowieckich. Praktycznie w ZSRR i krajach demoludu stali się nową elita po "zniknięciu" starych elit danych narodów, społeczeństw. W Polsce do dziś to bardzo dobrze widać.
Najpierw mój miły trzeba rozliczyć tych którzy mordowali lub przyczyniali się do mordowania polaków, a mieli niestety bardzo często też żydowskie korzenie, a teraz zarówno oni (o ile jeszcze żyją) ale i ich potomstwo zasłania się z pełna hipokryzją "tarczą" antysemityzmu.
Dopiero wtedy można zajmować się tematem który usilnie próbujesz narzucasz i nadmuchiwać do niebotycznych rozmiarów.
A a propos podaj cwaniaczku, nazwy miejscowości i liczby ofiar oraz [b]źródła![/b] rzekomych sytuacji o których non stop wypisujesz (płaci Ci ktoś? czy ideologicznie zasuwasz?). Oczywiście podaj [b]rzetelne źródła[/b], prawdziwe a nie na zasadzie bajek i plotek czy usilnych życzeń typu "wujek ciotki znajomego dziadka kolegi coś tam wspominał". A przede wszystkim mój drogi podaj wyniki ekshumacji i ilość domniemanych szczątków ofiar, kto je robił i kiedy bo bardzo ważne. Nie chcielibyśmy przecież takich autorytetów ja te wspaniałe marksistowskie "naukowcy" co wybadali że za Katyń to Niemcy odpowiadają.
Inaczej nic innego byś nie robił tylko świadomie i z premedytacja pomawiał i szkalował nas polaków. Ale po co? Olo po co miałbyś to robić? ;)

-do Misia (2012-12-11 16:02:56 - IP: ***.170.130)

Wiem że się starzejesz, że swiat przestaje Cię interesować,że pojawiają się lęki i niepokoje. Nawet to rozumiem

Nie mogę zrozumieć co Ty widzisz w PiSie To ma być plaster na Twoje dolegliwości> Przecież rządzili i z woli ludu zostali posadzeni na ławkę rezerwowych aby zmądzeć. Ale nie mądrzeją

Chcesz znowu Macierewicza, Fotygi, Kaczyńskiego spoconego,posłanki Kempy,
i podobnych? W tej partii nowi nie zostali dopuszczeni. Więc chcesz powtórki z rozrywki?

Przejżyj , choć w to wątpię, program PiSu. Zobacz jakie Ciebie frukta czekają jak oni wezma się do rządzenia. Oblicz sobie skąd wezma aby Cię usatysfakcjonować. Komu zabiorą?

-misia (2012-12-11 15:06:20 - IP: ***109.40.185)

juz ty wiesz dobrze, o co mi chodzi POlamancu!!

-do Misia (2012-12-11 14:56:53 - IP: ***.170.130)

ale przecież ten marsz nie miał nic wspólnego z PiSem. Czytam na transparentach że były to apele do siły wyższej w obronie prywatnego biznesu medialnego . Co Ty opowiadasz tu o samobójstwie czy morderstwie? Kto Ci grozi? Ale jeśli rzeczywiście czujesz lęk, lecz się.

-misia (2012-12-11 13:42:22 - IP: ***109.40.185)

dobrze, ze sa jeszcze ludzie, ktorzy moga wyrazic swoje zdanie. ja i wielu, wielu moich znajomych popieramy PiS i boimy sie mowic otym glosno, bo mozemy stracic prace, albo popoelnimy samobojstwo. no ewentualnie moga nas zamordowac np. potraci nas samochod

-Olo do Nik Czemny (2012-12-11 11:36:30 - IP: ***74.250.164)

Dziwne, bo mnie ten film nie szkaluję. Nie spotkałem nikogo ze znajomych, co by odczuwali dyskomfort po obejrzeniu tego filmu. Pogromy ludności żydowskiej sa faktem. I jakkolwiek by je tłumaczyć
/ Ruscy, NKWD itp / to winy z siebie nie zmyjemy. Oto potęzny pogrom ludności żydowskiej w kwietniu 1940 w Warszawie. Ani Ruscy ani dziecko porwane Po prostu klimat świąt wielkanocnych, cheć do rabunku i wieloletnie wmawianie że Zydzi zabili Jezusa, dały efekt.Jedż w okolice Dąbrowy Tarnowskiej i może uda Ci się znależć świadków jak tamtejsza ludność się wobec Zydów zachowywała. I rozumiem,że ich dzieci moga mieć poczucie winy, twierdzić,że sa Polacy szkalowani. Być może. Ja się szkalowany nie czuję.
Dziwi mnie że mieszkańcy Buska nie odczuwają dyskomfortu za stan kirkutu. Nie słyszałem aby uwierała ich jakaś prawda skrywana niczym w Pokłosiu. A jednak stosunek do tej nekropolii jest znamienny. Nigdy Cię to nie zastanawiało dlaczego? Zeby nie być jednostronnym przypomnę Ci stosunek Buszczan do innej nekropolii mianowicie tzw cmentarza austriackiego.. Może jednak mamy sobie coś do zarzucenia. Może ten film otwiera taką rozmowę Polaków?

-- (2012-12-11 11:18:20 - IP: ***48.67.191)

Około 200 osób? Z samego Chmielnika było 94 z Kielc 21 z Pacanowa koło 9 .Reszta z różnych parafii, na taki mróz to wcale nie jest mało.Przecież to nie mecz w nogę,że bywa po 500 czy i więcej kibolów. Było spokojnie choć samo Buśko nie dopisało frekwencyjnie

-_ (2012-12-11 11:15:57 - IP: ***19.98.146)

Moher`s band i dwójka biednych, bezbronnych, zmanipulowanych dzieci dla poprawy PR...

-Nik Czemny (2012-12-11 09:22:01 - IP: ***27.145.235)

Olo,nie chodzi o to czy to prawda historyczna jest w "pokłosiu" przedstawiona czy nie.Film jest tendencyjny i za pieniądze podatnika,czyli także moje,stworzono obraz ewidentnie szkalujący Polske i Polaków.

-stefek (2012-12-11 03:40:21 - IP: ***27.74.104)

Doczytalem sie ze w marszu tym brali udzial takze obywatele z Kielc , Chmielnika , Pacanowa Mam pytanie czy Koza z Pacanowa tez byla i kto na niej jechal,mnie sie wydaje ze powinien jechac ten najwazniejszy co nie znaczy ze najwiekszy.....

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry