swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

'Nie oddamy wam Telewizji Trwam' - marsz w obronie TV Trwam w Busku-Zdroju (foto/video)

Dodane: Kasia Data: 2012-12-11 10:28:37 (czytane: 28189)  Wersja do druku

Około 200 osób wzięło udział w marszu w obronie Telewizji Trwam, który w sobotę 8 grudnia około godziny 15 przeszedł ulicami naszego miasta. Uczestniczyli w nim nie tylko mieszkańcy Buska-Zdroju, ale również Pacanowa, Kielc czy Chmielnika.

Marsz poprzedziła msza święta w intencji przyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich. Została ona odprawiona w kościele p.w. świętego Brata Alberta.

Uczestnicy marszu, modląc się i śpiewając ku chwale Maryi, przeszli ulicami Waryńskiego, Kopernika, Kościuszki i zatrzymali się na ulicy Mickiewicza. Tu została odczytana petycja skierowana do starosty buskiego i burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój z prośbą, aby instytucje szkolne im podległe, służyły do przekazywania pełnej wiedzy historycznej. Poproszono, aby szkoły nie były propagatorami produkcji typu „Pokłosie”, zdaniem uczestników marszu, filmu tendencyjnego i szkalującego Polaków, kształtującego wśród młodzieży fałszywe poglądy. Odczytano również odezwę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w której zażądano prawa do Telewizji Trwam i miejsca na cyfrowym multipleksie.

marsz_trwam001.jpg 

marsz_trwam002.jpg
 

marsz_trwam003.jpg 

W marszu uczestniczyli m.in. posłowie PiS Maria Zuba i Krzysztof Lipiec. Poseł Lipiec podziękował uczestnikom marszu za publiczne świadectwo przywiązania do świętej wiary katolickiej i wspaniałe świadectwo przywiązania do naszej wolnej i niepodległej ojczyzny. Poinformował, że marsze w obronie Telewizji Trwam planowane są również m.in. w Końskich, Pińczowie czy Włoszczowie.

Uczestnicy marszu wspólnie odśpiewali hymn Polski. Ksiądz Marek Podyma zaprosił wszystkich na poczęstunek do Izby Chleba mieszczącej się przy parafii świętego Brata Alberta w Busku.

 fotoreportaż

Autor: Katarzyna Rajca, Arek Sierpina

/kr/

 

Zobacz video relację z marszu w obronie telewizji Trwam:

marsz_trwam_video.jpg
Kliknij i oglądaj 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (93)
     

-zliwkwidować kościoły zła (2012-12-12 14:37:25 - IP: ***.117.241.143)

KOŚCIÓŁ jest ZŁY i powinien być ZLIKWIDOWANY by te GRUBE, OPASŁE i TŁUSTE BYKI W CZARNYCH SUKIENKACH PRZESTAŁY sie kosztem ludzi panoszyć - NIENAWIDZĘ TEGO KOŚCIOŁA OD MOMENTU GDY USŁYSZAŁEM O ZBRODNIACH JAKICH DOKONYWAŁ PRZEZ WIEKU NA BEZBRONNYCH narodach na całym swiecie i to w imie chrystusa

-misia do ....170.130 (2012-12-12 11:47:30 - IP: ***109.13.29)

moj dziadek komunista zawsze mawial, ze ,,to wszystko nie jest takie proste,, tymczasem dzisiaj, jak nigdy dotad widze wyraznie, ze zlodziejami sa ci, co kradna, oszustami ci, co oszukuja, a mordercami ci, co morduja. w moim otoczeniu takich nie ma, bo ja sie z takimi nie zadaje!! natomiast moi znajomi sa pracowici i uczciwi i coraz gorzej im sie wiedzie.

-Obserwator Rzeczy Ulotnych (2012-12-12 10:27:05 - IP: ***.183.197.183)

Jaka jest średnia wieku manifestującej młodzieży? Byłem i próbowałem się dowiedzieć od manifestującej młodzieży co to jest ten multipleks. "A spierdalaj gówniarzu, będziesz mnie tu wypytywał. Nie mądrkuj".
Wniosek: nie dowiedziałem się o co młodzież manifestuje.

-B. Schutz (2012-12-12 09:16:34 - IP: ***.235.113.163)

Czy Chmielnik nie jest czasem miastem żydowskim? Tam jest popełniony błąd w napisie na fladze.

-Odnaleziony brat bliźniak Ola ;P (2012-12-12 06:50:52 - IP: ***.56.172.93)

Olo nie jest ważne co ma się w dowodzie, czy nawet jak niektórzy głupio wierzą w genach, ale w sercu.

kartofel, mowę nienawiści to propagują przede wszystkim Palikot (polityczne dziecko PO), Sikorski z sławnym "dorzynaniem watahy" i człowiek podszywający się pod profesora a nie mający nawet magistra (jakiś zakompleksiony? czy co?) oraz wielu innych.
Jesteście z tą swoją polityką miłości niczym ten wąż z biblii. ;)

-kartofel (2012-12-11 22:33:26 - IP: ***150.142.214)

Mowę nienawiści zaczął i cały czas uprawia Bredzisław Kłamczyński, i jego pachołki z Antkiem "Trotylem" Macierewiczem na czele!
Co Boni może im zrobić, nie jest psychiatrą i z głupoty nie wyleczy! Zresztą kartoflowi Jarkowi nawet konsylium złożone z najlepszych psychiatrów na świecie by nie pomogło!!!

-marek (2012-12-11 22:25:46 - IP: ***29.225.250)

Petycję popierającą prawo do obecności na multipleksie podpisało ponad 2mln 400 tys. osób. To więcej niż wynosi populacja takich krajów jak: Łotwa, Estonia, Słowenia, Czarnogóra, Malta, Luksemburg czy Islandia.
W 2011 roku w wyborach parlamentarnych oddano 15mln 50 tys. ważnych głosów. 2mln 400 tys. stanowi ok. 16% tej liczby.
Można się zastanowić.

-Do Olo (2012-12-11 22:00:10 - IP: ***5.122.195)

Dla mnie możesz być nawet Eskimosem,nie przeszkadza mi to. Taki piłkarz np. Ludovic Obraniak też ma wpisane w dowodzie narodowość polską, a po polsku mówić nawet nie potrafi.Rzecz jednak w tym,że ześwinia i zeszmaca się nagminnie naród polski takimi filmami,szczególnie za granicą. Niedługo dojdzie do tego,że będzie w książkach do historii w Niemczech, Francji czy Izraelu napisane,że to Polska wywołała II wojnę i dopuściła się Holocaustu.Już mamy polskie obozy koncentracyjne, a wojnę wywołali nie Niemcy tylko Naziści.Takie kłamliwe filmy Polsce na pewno nie służą. Dlaczego Pasikowski nie zrobi np filmu o Polakach,którzy zostali mordowani za ratunek Żydom oraz kolaboracji polskich Żydów z NKWD na przykład?To tylko my jesteśmy Ci źli.Polak=morderca Żydów,tak jest przedstawiony obraz Polaka w tym gniocie pt"Pokłosie".Amen

-Paweł (2012-12-11 21:46:13 - IP: ***171.152.93)

Wstyd i jeszcze raz wstyd!!! dobrze że tylko 200 osób na miasto 19tyś i w tych 200 nie tylko z Buska. Zapamiętajcie jedno jestescie sektą wychodzaco na ulicy i głosicie słowo wbrem większości narodu jestem Polakiem i jestem dumny!! Kto s kiedyś zdrowo za to przeprosi!! łącznie z proboszczem z parafii Alberta z całymi rodzinami chodzimy na msze ponieważ jest ładny duży kosciół i z naszej ofiary robi pochody komercyjne!!! Wstyd i jeszcze raz wstyd!! Ktoś nas kiedyś przeprosi, nas wierzacych i nie wierzących którzy nie wychodza z flagami przeciwko kosciołowi!!

-Blizniak ola ;) (2012-12-11 21:37:06 - IP: ***.47.85.92)

"-Łukasz P. (2012-12-11 20:22:08 - IP: ***.116.213.135)

sprane glowy... armia rydzyka i kaczynskiego... Do gazu !"

MOWA NIENAWIŚCI W AKCJI!!

Gdzie Boni i działacze oraz sympatyczny PO?
Och, a może "mowa nienawiści" nie obowiązuje wobec katolików i prawdziwych chrześcijan?
Zgłaszacie to w końcu do TVN24 lub do organów ścigania? Powinniście, bądźcie konsekwentni, nie będzie hipokrytami.

-olo (2012-12-11 21:30:54 - IP: ***74.250.164)

w dowodzie mam napisane, że narodowość polska. Pewnie pomyłka. Podobni ,, specjaliści,, od rasy i narodowości planowali takich jak Ty stopniowo eliminować. Teraz są ,,specjaliści,, od prawdziwej polskości.Czyżby tam nauki pobierał? Jeśli tak, nic dziwnego ,że tamat żydowski Ci nie pasi.

-Odnaleziony brat bliźniak Ola ;P (2012-12-11 21:30:40 - IP: ***.47.85.92)

"Np we Lwowie w 1918" o manipulatorze, we Lwowie to ludność polska w 1918 to się broniła, tamtejsi żydzi wspierali wówczas ukraińców w atakach na polaków.

"Jakiejś bliżej nieokreślonej liczbie (...)pomogliśmy w okupację przenieść się na łono Abrahama. Ili? Dokładnie nie wiadomo, ale liczy się to w tysiącach. Pomogliśmy na różne sposoby: mordując, pomagając wyłapać, denuncjując. Oczywiście nie wszyscy Polacy to robili. Jakiś procent. Jaki? Nie wiadomo"
Konkretnie. Kto? Gdzie? Ile? Nazwiska? Imiona? Daty? Liczby? Badania, jakie, i gdzie były? Skąd masz takie informacje? Źródła i ich wiarygodność.
Bo inaczej tylko bajki opowiadasz.
A w rynku wylądowało wczoraj Ufo.

ps. Podaj tytuły i lata produkcji tych filmów. O Włochach, francuzach, Brytyjczykach, Australijczykach itd.
Chcesz kręcić dziś film o Palestyńczykach?

O tym jak było z niewolnikami w Stanach, a zapewne szczególnie w CSA to widać, że nie masz pojęcia. Nie wiesz jak żyli niewolnicy, jak była ich sytuacja oraz białych. O niebo lepsza niż po "wyzwoleniu". Wiesz o tym?
Po wojnie secesyjnej były ucieczki murzynów z północy na południe do byłych właścicieli? Zgadnij dlaczego? A jak myślisz z kim na wojnę szli właściciele niewolników i kto razem z nimi walczył z jankesami, jakoś w filmach tego nie uświadczysz. ;) Ciekawe dlaczego?

-Do Olo (2012-12-11 21:02:49 - IP: ***5.122.195)

No Ciebie nie szkaluje. Przecież napisałem,że film szkaluje Polaków ;-)

- (2012-12-11 21:02:10 - IP: ***.166.36.223)

krotko i na czasie za pieniadze ksiadz sie modli za pieniadze lud sie podli

-Łukasz P. (2012-12-11 20:22:08 - IP: ***.116.213.135)

sprane glowy... armia rydzyka i kaczynskiego... Do gazu !

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry