swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

'Nie oddamy wam Telewizji Trwam' - marsz w obronie TV Trwam w Busku-Zdroju (foto/video)

Dodane: Kasia Data: 2012-12-11 10:28:37 (czytane: 28188)  Wersja do druku

Około 200 osób wzięło udział w marszu w obronie Telewizji Trwam, który w sobotę 8 grudnia około godziny 15 przeszedł ulicami naszego miasta. Uczestniczyli w nim nie tylko mieszkańcy Buska-Zdroju, ale również Pacanowa, Kielc czy Chmielnika.

Marsz poprzedziła msza święta w intencji przyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich. Została ona odprawiona w kościele p.w. świętego Brata Alberta.

Uczestnicy marszu, modląc się i śpiewając ku chwale Maryi, przeszli ulicami Waryńskiego, Kopernika, Kościuszki i zatrzymali się na ulicy Mickiewicza. Tu została odczytana petycja skierowana do starosty buskiego i burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój z prośbą, aby instytucje szkolne im podległe, służyły do przekazywania pełnej wiedzy historycznej. Poproszono, aby szkoły nie były propagatorami produkcji typu „Pokłosie”, zdaniem uczestników marszu, filmu tendencyjnego i szkalującego Polaków, kształtującego wśród młodzieży fałszywe poglądy. Odczytano również odezwę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w której zażądano prawa do Telewizji Trwam i miejsca na cyfrowym multipleksie.

marsz_trwam001.jpg 

marsz_trwam002.jpg
 

marsz_trwam003.jpg 

W marszu uczestniczyli m.in. posłowie PiS Maria Zuba i Krzysztof Lipiec. Poseł Lipiec podziękował uczestnikom marszu za publiczne świadectwo przywiązania do świętej wiary katolickiej i wspaniałe świadectwo przywiązania do naszej wolnej i niepodległej ojczyzny. Poinformował, że marsze w obronie Telewizji Trwam planowane są również m.in. w Końskich, Pińczowie czy Włoszczowie.

Uczestnicy marszu wspólnie odśpiewali hymn Polski. Ksiądz Marek Podyma zaprosił wszystkich na poczęstunek do Izby Chleba mieszczącej się przy parafii świętego Brata Alberta w Busku.

 fotoreportaż

Autor: Katarzyna Rajca, Arek Sierpina

/kr/

 

Zobacz video relację z marszu w obronie telewizji Trwam:

marsz_trwam_video.jpg
Kliknij i oglądaj 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (93)
     

-dużo groźniejsza? (2012-12-13 13:06:11 - IP: ***.47.108.179)

to jest Gazeta Polska (tylko z nazwy), bo budzi upiory...
.... żeby tylko się do władzy dorwać...

-olo (2012-12-13 12:57:02 - IP: ***74.250.164)

Reżyser Ryszard Bugajski ,, Polacy krytykuja film Pasikowskiego, ponieważ nie chcą siędowiedzieć prawdy o sobie,,

-Nik Czemny (2012-12-13 12:52:26 - IP: ***5.109.200)

Pocieszające jest to,że coraz więcej ludzi wie co to za "ęteligęci" i rozumie jak szkodliwe to osoby dla naszego kraju.Gazetka Wybiórcza już od dawna jest dla mnie tylko tabloidem takim jak fakt czy SE,tylko duuuużo bardziej groźnym dla Polski.

-ja tam pójdę do kina... (2012-12-13 09:44:46 - IP: ***.47.86.122)

...by zobaczyć "POKŁOSIE"
Kiedyś na DISCOVERY widziałem krótki film z egzekucji żydów w Estonii (a może na Łotwie?). Przeraziła mnie liczba ciekawskich miejscowych przyglądających się ... Byli dorośli, kobiety, mężczyźni, dzieci i nawet jakiś pies...
To nie mogło tak wyglądać naprawde...
A może w całej europie i w Polsce też było na to przyzwolenie miejscowych...

-róży (2012-12-13 09:41:22 - IP: ***191.8.131)

Ktoś tu zawzięcie prostuje ścieżki naszym starszym braciom, co chcą wyciągnąć od Polski ogomne pieniądze w ramach zwrotu majątku , odszkodowań, czy czegoś tam jeszcze.Wiela za to płacą?

-Nie płać za opluwanie Polski i Polaków (2012-12-13 00:24:49 - IP: ***113.231.143)

Mam propozycję dla tych, którzy chcą zobaczyć "Pokłosie" - mimo bardzo krytycznych opinii polskich historyków i polskich znawców tematu, znając priorytety osób zarządzających obecnie mediami publicznymi, ta osobliwa produkcja niebawem zawita na ekrany TVP1, TVP2, TVP Historia, TVP Kultura itp i będzie ją można zobaczyć [bZA DARMO![/b]

Bądźcie świadomi, że idąc do kina i kupując bilet wspieracie autorów i mentorów tej kolejnej antypolskiej propagandówki - płacisz za to, że oni przyprawiają ci gębę!

I jak myślicie, jaki obraz Polaka będą mieli np. amerykanie po obejrzeniu Pokłosia, skoro już dziś ich prezydent Obama mówi publicznie o "polskich obozach śmierci"?

A zresztą po co szukać za oceanem, skoro u nas w Polsce książki i programy do historii uczą, że za II Wojnę Światową odpowiedzialni są hitlerowcy a nie Niemcy. Nie zdziwiłbym się, gdyby pytany dziś uczeń o to kim byli ci hitlerowcy, odpowiedział : Jak to kim, mieszkańcami Hitlandii!

-Porażka Olo, porażka ... nie sądzisz? (2012-12-12 23:47:03 - IP: ***.56.175.77)

Jaja sobie robisz.
Tadeusz Sobolewski - związany z Gazetą Wyborcza ... i to ma być autorytet? Żona jego jest członkinią Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów ... i wszystko jasne.

ks Andrzej Luter - jeden z tych "prawdziwych otwartych katolików" ulubieńców Gazety Wyborczej. Nieoficjalnie znany jako hobbista krytykowania lustracji. Postrzegany również przez "nie Wyborczych i nie otwartych katolików" tzn. tych nie prawdziwych bo wierzących w Boga i chodzących do kościoła i nie wierzących w prawdy GW, jako duchowny z poglądami wykluczającymi go z każdego seminarium z okresu przedsoborowego, człowiek wspierający antypolskie stereotypy oraz miłośnik i duchowy przyjaciel współpracowników komunistycznych służb bezpieczeństwa. Ale to pewnie tylko złośliwości i uszczypliwości że strony ciemnogrodzian z zaściankowej Polski.

Aleś dał przykłady Olo, tylko się jeszcze bardziej pogrążyłeś.
No toś się nam już jasno określił.
Masz jeszcze starą legitymację Unii Wolności?

-olo (2012-12-12 23:08:10 - IP: ***74.250.164)

Takie dwie recenzje Pokłosia:

1 Pokłosie- od razu trzeba powiedziec- to film ważny i udany pod względem artystycznym. Sukces wynika z jego formy
ks Andrzej Luter

2 Pokłosie to film egzorcyzm naszego sumienia. Dlaczego ci jego krytycy, którzy posługuja się ideologia narodową, chcą zatrzymać ten w istocoe religijny proces oczyszczający/
Tadeusz Sobolewski

-Blizniak ola ;) (2012-12-12 21:59:13 - IP: ***.56.167.230)

Unia Wolności czy PZPR jest na tej stronie słowem/ sformowaniem niedozwolonym?

-Odnaleziony brat bliźniak Ola ;) (2012-12-12 21:56:37 - IP: ***.56.167.230)

hahaha
opinie intelektualistów
To znaczy kogo?
Chłopców od michnikowców?
Czy tych co napiszą wszytko i zrobią wszystko za pieniądze i akceptację mainstreamu?
Dawno się tak nie uśmiałem. Dzięki, za poprawę humoru w końcu śmiech to zdrowie.

p.s. wiesz co oznacza słowo i pojecie intelektualista? Czy za mentorem z Gazety bawisz się w tworzenie jego nowego znaczenia dla obywateli RP?

-Zaginiony brat bliźniak Ola ;P (2012-12-12 21:51:14 - IP: ***.56.167.230)

działa to forum?

-olo (2012-12-12 19:39:55 - IP: ***74.250.164)

w Róży nie dostrzegam wątku tzw komunistycznych oprawców. W Pokłosiu także. Spisz z głowa przy grzejniku, czy jak? Napisz scenariusz, wyslij do np reżysera Brauna, być może chwyci.Taki z komunistycznymi oprawcami na pierwszym planie.proponuję przejrzeć opinie o Pokłosiu. Oczywiście opinie intelektualistów, nie aktywu rydzykowego.

-Zaginiony bliźniak ;) (2012-12-12 18:43:17 - IP: ***.56.165.220)

Co Ty masz Olo pod tym beretem?
Poruszający film? Teksańska masakra piłą mechaniczną też była dla Ciebie wzruszająca? Która część Piły wycisnęła więcej łez?

Obława - film moim zdaniem trochę zbyt wulgarny, ale przy Poszmirze ujdzie.
Róża - ok.
W obu przypadkach jeden mankament, za mało zaakcentowane albo wogóle nie jest pochodzenie komunistycznych oprawców, a dla pełnego i rzetelnego obrazu powinno to być zrobione.


Filmy "B Tselem: kamery dla Palestyńczyków" jest wzruszający - polecam Olo. Jak chcesz walczyć o uciśnionych, to rób to o wszystkich, a przede wszystkim o tych prawdziwie uciśnionych, a nie tylko od wieków propagandowo. ;)

-olo (2012-12-12 18:10:19 - IP: ***74.250.164)

Teraz dopiero zauważyłem postulat manifestanatów aby szkoły nie były propagatorami filmu typu Pokłosie. Ciekawe czy ktos z tych osób film oglądał? Ale jest juz klasyfikacja czyli film typu Pokłosie. Jest w tym filmie mało ciekawa rola jednego z księzy. Czyzby dlatego? Zostatnio oglądanych naszych filmów Pokłosie jest
szczególnie poruszający. Ale polecam także Różę, Obławę.

-Kibic polityczny (2012-12-12 17:00:08 - IP: ***.56.165.220)

"-zliwkwidować kościoły zła (2012-12-12 14:37:25 - IP: ***.117.241.143)

KOŚCIÓŁ jest ZŁY i powinien być [b]ZLIKWIDOWANY[/b] by te GRUBE, OPASŁE i TŁUSTE BYKI W CZARNYCH SUKIENKACH PRZESTAŁY sie kosztem ludzi panoszyć - [b]NIENAWIDZĘ TEGO KOŚCIOŁA[/b] OD MOMENTU GDY USŁYSZAŁEM O ZBRODNIACH JAKICH DOKONYWAŁ PRZEZ WIEKU NA BEZBRONNYCH narodach na całym swiecie i to w imie chrystusa"

KOLEJNY PRZYKŁAD "MOWY NIENAWIŚCI" do chrześcijan.
... pomijając fakt, że totalne bzdury, kłamstwa i bajki, fałszywe pomówienia i oszczerstwa. Ciekawe jaki poziom IQ ma twórca tego posta pełnego nienawiści i kłamstw.

Boni ratuj nas przed zalewam takiej "mowy nienawiści".
Boni!! Boni!!! Go! Go! Go! do działa!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry