Dodane: Kasia Data: 2012-12-11 10:28:37 (czytane: 28190) 
Około 200 osób wzięło udział w marszu w obronie Telewizji Trwam, który w sobotę 8 grudnia około godziny 15 przeszedł ulicami naszego miasta. Uczestniczyli w nim nie tylko mieszkańcy Buska-Zdroju, ale również Pacanowa, Kielc czy Chmielnika.
Marsz poprzedziła msza święta w intencji przyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie oraz w obronie mediów katolickich. Została ona odprawiona w kościele p.w. świętego Brata Alberta.
Uczestnicy marszu, modląc się i śpiewając ku chwale Maryi, przeszli ulicami Waryńskiego, Kopernika, Kościuszki i zatrzymali się na ulicy Mickiewicza. Tu została odczytana petycja skierowana do starosty buskiego i burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój z prośbą, aby instytucje szkolne im podległe, służyły do przekazywania pełnej wiedzy historycznej. Poproszono, aby szkoły nie były propagatorami produkcji typu „Pokłosie”, zdaniem uczestników marszu, filmu tendencyjnego i szkalującego Polaków, kształtującego wśród młodzieży fałszywe poglądy. Odczytano również odezwę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w której zażądano prawa do Telewizji Trwam i miejsca na cyfrowym multipleksie.

W marszu uczestniczyli m.in. posłowie PiS Maria Zuba i Krzysztof Lipiec. Poseł Lipiec podziękował uczestnikom marszu za publiczne świadectwo przywiązania do świętej wiary katolickiej i wspaniałe świadectwo przywiązania do naszej wolnej i niepodległej ojczyzny. Poinformował, że marsze w obronie Telewizji Trwam planowane są również m.in. w Końskich, Pińczowie czy Włoszczowie.
Uczestnicy marszu wspólnie odśpiewali hymn Polski. Ksiądz Marek Podyma zaprosił wszystkich na poczęstunek do Izby Chleba mieszczącej się przy parafii świętego Brata Alberta w Busku.
Autor: Katarzyna Rajca, Arek Sierpina
/kr/
Zobacz video relację z marszu w obronie telewizji Trwam:
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (93) |
- zmuszona przez niemców do oglądania egzekucji na partyzantach (2012-12-15 10:32:04 - IP: ***.47.124.138)
tak do oglądania egzekucji partyzantów niemcy zmuszali, by wybić z głowy partyzantkę miejscowym...
Do oglądania egzekucji żydów, nie zmuszali, to tylko tak z ciekawości...
-kicia (2012-12-14 14:55:56 - IP: ***109.40.33)
jak maja ruscy i niemcy dobrze o nas pisac i nas szanowac, kiedy my sami tego nie robimy??
-ja (2012-12-14 08:58:06 - IP: ***.116.213.239)
Uderz w stół a nożyce się odezwią. Podobnie przy "Kodzie da Vinci" "nożyce" też zabrały głos. Krytyczny- a jakże!
-Zacny Buszczanin do tego co pójdzie do kina (2012-12-14 00:53:55 - IP: ***40.250.247)
Przerażające, o czym piszesz, przyzwolenie miejscowych... człowieku moja mama była jako paroletnie dziecko wraz z cała wsią zmuszona przez niemców do oglądania egzekucji na partyzantach. Pierdonij się człowieku w głowe, przepraszam za język, ale jak reagować na wypowiedz debila ?
-Nik Czemny (2012-12-13 22:03:39 - IP: ***5.109.200)
Widzę,ze temat na forum wciąż żyje a Mr. Olo dożarty i wściekły jest niczym Stefan z Niesiołowskich :-)
-Ela (2012-12-13 21:10:23 - IP: ***.56.167.149)
A ja pamiętam jak środowiska żydowskie krytykowały i oskarżały o antysemityzm Pasję Mela Gibsona, a antysemityzmu żadnego normalny człowiek tam nie mógł uświadczyć.
A wy tu niektórzy wypominacie Polakom, że Pokłosie krytykują.
Jedną miarą ocenicie jednych a drugą drugich.
-olo (2012-12-13 20:38:07 - IP: ***74.250.164)
Walorem tego filmu nie jest podobać się ale to, że się o nim dyskutuje. Także to, że nie sposób przejść wobec niego obojętnie. Ile takich filmów nakręciliśmy?
Film jest fabularny a nie historyczny czy dokumentalny. Fabuła jest bliska rzeczywistym wydarzenim, lecz nie wierna im w całości
I żeby było jasne. To nie jest film o Zydach. Więc jeśli chcesz coś o Zydach to zgłaszaj takie potrzeby. Masz prawo
-Blizniak Ola ;) (2012-12-13 20:12:42 - IP: ***.56.164.109)
Oki, jest to film "fabularny" o zmyślonej fikcji i właśnie o to chodzi.
Tyle, że wielu innych chce z tego zrobić jakoby "dokument" i wysyłać w celach "edukacyjnych" dzieci że szkół do kina na to badziewie w celu robienia dzieciom i ludziom nieoczytanym papki z mózgu.
Jako, że jak sam teraz propagujesz ustami czy piórem Roman Graczyk (notabene, kiedyś związanego z GW) jest to film fabularny i może się on Tobie podobać, a mnie i innym nie(w sumie to większości ludzi). Zwłaszcza nam polakom którzy w tym filmie czuja się poniżani, skalowani i przedstawiania jako bydło, prawie podludzie.
Wszystko byłoby ok, pod tym względem gdyby takie filmidło, napiszmy szczerze w rodzaju bardzo kiepskiego horroru, nie było robione za pieniądze pomawianych, obrażanych i opluwanych w tym filmie (i to bez ich zgody!!). Z własnymi pieniądzmi róbcie co chcecie, ale nie z naszymi, nie z naszych podatków!!!
Co by było gdyby inny reżyser nakręcił film o Żydach których przedstawiłby jako bestie rzucające się na chrześcijańskie niemowlę, w celu zaspokojenia swej zwierzęco-żydowskiej chuci głodu ludzkiej krwi i mięsa? Wtedy też byś propagował ten film, zachwala go i promował? Czy nazwałbyś go antysemickim, jak Pokłosie my Polacy nazywamy antypolskim? Czy stwierdziłbyś, że to wspaniałe dzieło artystyczny i trzeba urządzać wycieczki, że szkół do kina w celach dydaktycznych i uczenia wrażliwości na ów problem, czy że jest to film skalujący społeczność żydowską?
Bądź w końcu chłapie obiektywny.
Ale jak masz Olo własne pieniądze, to za nie możesz nakręć nawet film, że to Polacy wywołali II wojnę światową, a Niemcy, Sowieci i Żydzi byli ofiarami złych polaków, a SS, Czeka, NKWD to wolontariusze pokoju prześladowani przez okropnych kapitalistów, matki z dziećmi, starców no tych polaczków z AK, NSZ później z WiNu.
Byle za własne, A NIE ZA NASZE.
p.s. ja zamykam już ten temat, bo stajemy się nudni i tylko się powtarzamy, daj jeszcze swojego ostatniego posta, bo jak mi sie zdaje to nie zdzierżysz, ze nie masz ostatniego słowa i kończymy was mości ten temat, przynajmniej ze mną. ;)
-kartofel (2012-12-13 20:00:49 - IP: ***150.142.214)
Chyba film "Pokłosie" musi być bardzo dobry skoro tępaki z PiSu i radia Rydzyka tak na niego ujadają! W weekend muszę się na niego wybrać.
-olo (2012-12-13 19:21:15 - IP: ***74.250.164)
Pokłosie jest filmem fabularnym. Czy ktoś rozumny w Ameryce odsądził by od czci i wiary reżysera Forrest Gumpa za to, że amerykańska armia w Wietnamie w jego filmie raczej nie rozdaje cukierków Wietnamczykom. Historia jest tragiczna jak i nasza egzystencja /.../ Dajmy artyście prawo zrobić film niepastelowy, czarny do bólu a nawet przeczerniony jak Pokłosie
roman Graczyk
-blizniak Ola ;) (2012-12-13 18:49:00 - IP: ***.56.164.109)
Czyli to samo - salonowiec GW.
Znany miłośnik i propagator niejakiego osobnika co chciał kandydować na najnowszego króla Polski ponoć przybierając imię na koronacji Bolek. ;P Kto wie może film o tym zrobi.;P Związany najpierw z Unią Demokratyczną a później z Unią Wolności.
Pewnie kocha Polskę i polaków.
Swoją droga jak wy ładnie i przewrotnie lubicie nazywać swoje twory polityczne.
Aktualnie lubi bawić się z PO a szczególnie z prezydentem Komorowskim zięciem Jana Dziadzi i Józefy z domu Deptuły (pierwotnie Hany Rojer). Którzy oboje byli pracownikami Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a potem Spraw Wewnętrznych – w 1968 na fali ówczesnych wydarzeń oboje zostali wysłani na wcześniejszą emeryturę. (za Wiki).
Olciu my żujemy w kraju po marksistowskim, większość łelit ma rodowód raczej wstydliwy, a nie taki którym co się można pochwalić. Więc swymi przykładami zawsze będziesz walił jak kulą w próżnie. ;)
-olo (2012-12-13 18:16:30 - IP: ***74.250.164)
Andrzej Wajda: Pokłosie, wspaniały, poruszający film
-blizniak Ola ;) (2012-12-13 17:30:01 - IP: ***.47.66.62)
A tu najlepsza i najobiektywniejsza recenzja filmu w wydaniu samego aktora grającego w tym filmie:
Maciej Stuhr - "My Polacy nie mówimy o sobie źle. Jest Skrzetuski, Wołodyjowski, Powstanie Warszawskie. Przywiązywaliśmy dzieci pod Cedynią jako tarcze i to jest super. To jest najlepsze, co mogło Polskę spotkać".
Nic dodać, nic ując. Zastawiam się tylko Olo czy jak czytałeś ta wypowiedź, swoista recenzję tego filmidła to dostałeś z podniecenia spazmów orgazmu?
-blizniak Ola ;) (2012-12-13 17:23:32 - IP: ***.47.66.62)
No weź przestań... to już nawet nie jest żenujące to co robisz.
Siedzisz pół dnia na necie i googlujesz by znaleźć kogokolwiek kto nie jest bezpośrednio związany z Wyborczą. I nawet tego nie potrafisz dobrze zrobić. poczytaj sobie już lepiej Torę niż będziesz siedział na tym kompie. Odcisków na pupie jeszcze dostaniesz i wzrok popsujesz.
Oni maja być Twoimi następnymi autorytetami?
Janusz Wróblewski - związany z Polityka. Za wiki " polski lewaczko-libertyński, opiniotwórczy tygodnik społeczno-polityczny" czym on ma się różnic od wyborczej? Ta sama zgraja mająca manie prześladowcą na punkcie nas polaków.
Ryszard Bugajski - znany z ataków na córkę wielkiego polskiego bohatera gen. Fieldorfa-Nila.Ponadto jak poprzednicy bywalec salonowy znaczy salonu GW.
Olo, Olo, nic się nie nauczyłeś, tak jak Geremek.
Żyjecie w swoim małym świecie oderwani od rzeczywistości i nas Polaków i nie pojmujecie, że bredniami nie urobicie z nas bezmózgich niewolników i obywateli II kategorii.
-olo (2012-12-13 13:19:25 - IP: ***74.250.164)
Janusz Wróblewski: ,, Pokłosie mówi przede wszystkim o kacu moralnym, palącym wstydzie i straszliwym dziedzictwie pamięci obciążającym sumienia wszystkich,,
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.