Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-17 18:03:28 (czytane: 24848) 
Na terenie buskiego szpitala pojawił się szlaban, który stoi na straży wszelkiego porządku. Teraz każdy, kto tu przyjeżdża, nie wjedzie, póki nie zapłaci 3 złotych.
Nie dotyczy to oczywiście pracowników, przedstawicieli firm farmaceutycznych mających podpisane umowy z szpitalem, a także, jak zapewnia Grzegorz Lasak Kierownik Działu Organizacyjno – Prawnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju, osób przyjeżdżających w nagłych wypadkach, które nie mają głowy ani czasu, by płacić.
3 złote to opłata za parking za całą dobę. Osoby zatrzymujące się na parkingu do pół godziny, płacą 3 zł kaucji, którą mogą sobie odebrać, opuszczając teren szpitala. Jest z tym trochę zachodu i pewnie nie obejdzie się bez pewnych utrudnień, wszystko jednak, jak tłumaczy Grzegorz Lasak, z myślą o utrzymaniu porządku, o bezpieczeństwie pacjentów. Ma to wyeliminować niechcianych parkujących, którzy zostawiali samochody przy szpitalu i … ruszali na zakupy. Szlaban jest podobno umieszczony na tyle głęboko, że nie powoduje blokowanie ulicy Bohaterów Warszawy. Taka sytuacja zdarzyła się, jak tłumaczy kierownik Lasak, tylko raz, a była spowodowana… kontrolą trzeźwości przez policję.

Teraz, pod okiem czujnych pracowników i zamontowanych czterech kamer, nikt niepożądany niepostrzeżenie się na teren szpitala nie prześlizgnie. Przynajmniej takie jest założenie pomysłodawców. Szkoda tylko, że wraz z wprowadzeniem opłaty nie poprawił się stan przyszpitalnych parkingów, na których faktycznie jakoś ostatnio mniej aut. I tylko pozostaje pytanie, czy rzeczywiście jest to spowodowane faktem, że wjeżdżają tu osoby wyłącznie przyjeżdżające do szpitala, czy może nie zgadzający się na opłaty, zostawiają samochody gdzie indziej…
Pomysł z postawieniem szlabanu nie jest podobno pomysłem nowym. Przed laty jednak nie zdał egzaminu. Jak będzie tym razem?
/KR/
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (85) |
- (2012-10-18 08:09:52)
Żygać się chce na twój pomysł p. Lasak.
Oby Tobie właśnie został zablokowany wjazd przy wjeżdzie do szpitala....
- (2012-10-18 08:01:57)
Brawo Panie Lasak PSL wprowadził Pan nowy Podatek dla rolników nareszcie ktoś dobrał sie, im do tyłka ???
- (2012-10-18 07:13:21)
parking jest bezpłatny dla pracowników a na polach stoją samochody uczniów szkoły, którzy parkowali pod szpitale
-piotr (2012-10-18 07:06:48)
Mam odruch wymiotny jak patrzę na tego gościa. Panie Lasak weź się do roboty!
A jak zostaniesz kiedyś burmistrzem to wynosze się z tego miasta.
-karol (2012-10-18 07:02:02)
Niedługo trzeba będzie mieć receptę od specjalisty na zaparkowanie.
-- (2012-10-18 06:45:05)
- ciekawe ile miesięcznie kosztuje ten pomysł, geniusz to wymyślił
-lalalala (2012-10-17 22:48:17)
teraz wszyscy pod fontisem zostawiaja auta .ale to sie szybko skonczy
-- (2012-10-17 22:06:46)
Coraz lepiej się dzieje w tym kraju. Niedługo za oddychanie nam każą płacić! Kiedy My Polacy zmądrzejemy i wyjdziemy na ulice jak Włosi czy Grecy aby walczyć o swoje. Przecież w tym mieście nie ma żadnego gospodarza. Każda instytucja wyciąga łapy po kase. Zrobiono parking koło ZUS - płatny, postój na drogach - płatny, przy szpitalu - płatny. Czekam aż parkingi przy starostwie, um i us będą płatne, wtedy włodarze będą mieli mniej interesantów, a to im na rękę.
-do ludzi którzy rzadza (2012-10-17 21:58:57)
skandal goni skandalem,...Panie Starosto do czego pan dąży ,do jakiej jeszcze ruiny doprowadzi pan nasz szpital ,Nie utrzymał pan Lekarzy ,specjalistów ,uciekli do innych miast ,pozwolił pan na to,Pytam więc co i u kogo możemy jeszcze zoperować w NASZYM szpitalu,?Pacjenci uciekają i omijają szerokim łukiem ten nasz szpital ,pytanie moje takie ,komu go sprzedacie .jest już kupiec/ A te bramki to skandal w biały dzień,ja na pewno nie zapłacę ooooooo
-DRAGON (2012-10-17 21:36:33)
Buska wykańczalnia wykończyła się sama i został po niej jedynie parking. Teraz trzeba będzie chorych Lesaków dowozić i odwozić rowerem na trzech kółkach do pracy albo najlepiej karawanem, bo to by najlepiej pasowało do statusu tej jednostki.Szpital panie Lesak to ma leczyć ludzi a nie organizować bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym czy na parkingu szpitalnym. Według mnie jak się nie ma kasy z leczenia, bo pacjenci uciekają do Chmielnika i Pińczowa to się człowiek nawet ochłapem z parkingu zadowoli.
- (2012-10-17 21:34:51)
Zostawiają samochody i idą na zakupy do Mrówki czy Kauflandu ?
Chory lub potrzebujący zawsze dostaje po du... A stawka 3 zł z kosmosu. Przyjeżdżając w odwiedziny od razu 6 zł czyli litr paliwa.
A co z osobami które właśnie pilnie potrzebują pomocy określonymi jako nie mająca głowy do płacenia, czy płacą normalnie czy nie będą musiały płacić i na podstawie jakich dokumentów ?
- (2012-10-17 21:29:04)
Czyli teraz klienci szpitala będą zaostawiali auta u mnie pod blokiem na Piłsudskiego? To ja poproszę o znak i szlaban i obsługę szlabanu by pilnowała kto parkuje na oś. Piłsudskiego. Lasak fachowcu PSLowski do domu...
- (2012-10-17 21:20:25)
Świetnie panie Lasak. A niby czemu to pracownicy szpitala maja nie płacić? Ja też chcę nie płacić, niech za mnie ZUS zapłaci co mu składki odprowadzam co miesiąc. Po drugie co będzie jak stanie 3 auta po bilet i karetka podejdzie a pon z budki ni mo drobnych?
-ona (2012-10-17 21:00:13)
Teraz, pod okiem czujnych pracowników i zamontowanych czterech kamer, nikt niepożądany niepostrzeżenie się na teren szpitala nie prześlizgnie.
czujni szkodaże nie informują ludzi o tym że jadać do szpitala na nie cale pol godziny placi sie jedynie kaucje, pracownicy nie informują o tym ludzi!!!!!!!!!!!!!skandal
-_ (2012-10-17 20:59:45)
Totalna bzdura. Teraz zapchany będzie przystanek koło szpitala i wszystkie okoliczne drogi..
W jednym z miast powiatowych, które mam przyjemność często wizytować wprowadzono podobny pomysł. Zamknięto parking pod szpitalem - ustalono ceny 3 zł ZA GODZINĘ! Wynikiem jest to, że wszystkie drogi i okoliczne pola zasłane są szeregiem samochodów a parking pod szpitalem - PUSTY, za wyjątkiem samochodów lekarzy, którym parę stówek miesięcznie nie zrobi żadnej różnicy a i miejsce zawsze wolne.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.