swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Szlaban - stróż porządku.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-17 18:03:28 (czytane: 24848)  Wersja do druku

Na terenie buskiego szpitala pojawił się szlaban, który stoi na straży wszelkiego porządku. Teraz każdy, kto tu przyjeżdża, nie wjedzie, póki nie zapłaci 3 złotych.

Nie dotyczy to oczywiście pracowników, przedstawicieli firm farmaceutycznych mających podpisane umowy z szpitalem, a także, jak zapewnia Grzegorz Lasak Kierownik Działu Organizacyjno – Prawnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju, osób przyjeżdżających w nagłych wypadkach, które nie mają głowy ani czasu, by płacić.

szlaban02.jpg 


3 złote to opłata za parking za całą dobę. Osoby zatrzymujące się na parkingu do pół godziny, płacą 3 zł kaucji, którą mogą sobie odebrać, opuszczając teren szpitala. Jest z tym trochę zachodu i pewnie nie obejdzie się bez pewnych utrudnień, wszystko jednak, jak tłumaczy Grzegorz Lasak, z myślą o utrzymaniu porządku, o bezpieczeństwie pacjentów. Ma to wyeliminować niechcianych parkujących, którzy zostawiali samochody przy szpitalu i … ruszali na zakupy. Szlaban jest podobno umieszczony na tyle głęboko, że nie powoduje blokowanie ulicy Bohaterów Warszawy. Taka sytuacja zdarzyła się, jak tłumaczy kierownik Lasak, tylko raz, a była spowodowana… kontrolą trzeźwości przez policję.

szlaban01.jpg


Teraz, pod okiem czujnych pracowników i zamontowanych czterech kamer, nikt niepożądany niepostrzeżenie się na teren szpitala nie prześlizgnie. Przynajmniej takie jest założenie pomysłodawców. Szkoda tylko, że wraz z wprowadzeniem opłaty nie poprawił się stan przyszpitalnych parkingów, na których faktycznie jakoś ostatnio mniej aut. I tylko pozostaje pytanie, czy rzeczywiście jest to spowodowane faktem, że wjeżdżają tu osoby wyłącznie przyjeżdżające do szpitala, czy może nie zgadzający się na opłaty, zostawiają samochody gdzie indziej…


Pomysł z postawieniem szlabanu nie jest podobno pomysłem nowym. Przed laty jednak nie zdał egzaminu. Jak będzie tym razem?


/KR/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (85)
     

- (2012-10-18 08:09:52)

Żygać się chce na twój pomysł p. Lasak.
Oby Tobie właśnie został zablokowany wjazd przy wjeżdzie do szpitala....

- (2012-10-18 08:01:57)

Brawo Panie Lasak PSL wprowadził Pan nowy Podatek dla rolników nareszcie ktoś dobrał sie, im do tyłka ???

- (2012-10-18 07:13:21)

parking jest bezpłatny dla pracowników a na polach stoją samochody uczniów szkoły, którzy parkowali pod szpitale

-piotr (2012-10-18 07:06:48)

Mam odruch wymiotny jak patrzę na tego gościa. Panie Lasak weź się do roboty!
A jak zostaniesz kiedyś burmistrzem to wynosze się z tego miasta.

-karol (2012-10-18 07:02:02)

Niedługo trzeba będzie mieć receptę od specjalisty na zaparkowanie.

-- (2012-10-18 06:45:05)

- ciekawe ile miesięcznie kosztuje ten pomysł, geniusz to wymyślił

-lalalala (2012-10-17 22:48:17)

teraz wszyscy pod fontisem zostawiaja auta .ale to sie szybko skonczy

-- (2012-10-17 22:06:46)

Coraz lepiej się dzieje w tym kraju. Niedługo za oddychanie nam każą płacić! Kiedy My Polacy zmądrzejemy i wyjdziemy na ulice jak Włosi czy Grecy aby walczyć o swoje. Przecież w tym mieście nie ma żadnego gospodarza. Każda instytucja wyciąga łapy po kase. Zrobiono parking koło ZUS - płatny, postój na drogach - płatny, przy szpitalu - płatny. Czekam aż parkingi przy starostwie, um i us będą płatne, wtedy włodarze będą mieli mniej interesantów, a to im na rękę.

-do ludzi którzy rzadza (2012-10-17 21:58:57)

skandal goni skandalem,...Panie Starosto do czego pan dąży ,do jakiej jeszcze ruiny doprowadzi pan nasz szpital ,Nie utrzymał pan Lekarzy ,specjalistów ,uciekli do innych miast ,pozwolił pan na to,Pytam więc co i u kogo możemy jeszcze zoperować w NASZYM szpitalu,?Pacjenci uciekają i omijają szerokim łukiem ten nasz szpital ,pytanie moje takie ,komu go sprzedacie .jest już kupiec/ A te bramki to skandal w biały dzień,ja na pewno nie zapłacę ooooooo

-DRAGON (2012-10-17 21:36:33)

Buska wykańczalnia wykończyła się sama i został po niej jedynie parking. Teraz trzeba będzie chorych Lesaków dowozić i odwozić rowerem na trzech kółkach do pracy albo najlepiej karawanem, bo to by najlepiej pasowało do statusu tej jednostki.Szpital panie Lesak to ma leczyć ludzi a nie organizować bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym czy na parkingu szpitalnym. Według mnie jak się nie ma kasy z leczenia, bo pacjenci uciekają do Chmielnika i Pińczowa to się człowiek nawet ochłapem z parkingu zadowoli.

- (2012-10-17 21:34:51)

Zostawiają samochody i idą na zakupy do Mrówki czy Kauflandu ?
Chory lub potrzebujący zawsze dostaje po du... A stawka 3 zł z kosmosu. Przyjeżdżając w odwiedziny od razu 6 zł czyli litr paliwa.
A co z osobami które właśnie pilnie potrzebują pomocy określonymi jako nie mająca głowy do płacenia, czy płacą normalnie czy nie będą musiały płacić i na podstawie jakich dokumentów ?

- (2012-10-17 21:29:04)

Czyli teraz klienci szpitala będą zaostawiali auta u mnie pod blokiem na Piłsudskiego? To ja poproszę o znak i szlaban i obsługę szlabanu by pilnowała kto parkuje na oś. Piłsudskiego. Lasak fachowcu PSLowski do domu...

- (2012-10-17 21:20:25)

Świetnie panie Lasak. A niby czemu to pracownicy szpitala maja nie płacić? Ja też chcę nie płacić, niech za mnie ZUS zapłaci co mu składki odprowadzam co miesiąc. Po drugie co będzie jak stanie 3 auta po bilet i karetka podejdzie a pon z budki ni mo drobnych?

-ona (2012-10-17 21:00:13)

Teraz, pod okiem czujnych pracowników i zamontowanych czterech kamer, nikt niepożądany niepostrzeżenie się na teren szpitala nie prześlizgnie.

czujni szkodaże nie informują ludzi o tym że jadać do szpitala na nie cale pol godziny placi sie jedynie kaucje, pracownicy nie informują o tym ludzi!!!!!!!!!!!!!skandal

-_ (2012-10-17 20:59:45)

Totalna bzdura. Teraz zapchany będzie przystanek koło szpitala i wszystkie okoliczne drogi..
W jednym z miast powiatowych, które mam przyjemność często wizytować wprowadzono podobny pomysł. Zamknięto parking pod szpitalem - ustalono ceny 3 zł ZA GODZINĘ! Wynikiem jest to, że wszystkie drogi i okoliczne pola zasłane są szeregiem samochodów a parking pod szpitalem - PUSTY, za wyjątkiem samochodów lekarzy, którym parę stówek miesięcznie nie zrobi żadnej różnicy a i miejsce zawsze wolne.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry