swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Szlaban - stróż porządku.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-17 18:03:28 (czytane: 24849)  Wersja do druku

Na terenie buskiego szpitala pojawił się szlaban, który stoi na straży wszelkiego porządku. Teraz każdy, kto tu przyjeżdża, nie wjedzie, póki nie zapłaci 3 złotych.

Nie dotyczy to oczywiście pracowników, przedstawicieli firm farmaceutycznych mających podpisane umowy z szpitalem, a także, jak zapewnia Grzegorz Lasak Kierownik Działu Organizacyjno – Prawnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju, osób przyjeżdżających w nagłych wypadkach, które nie mają głowy ani czasu, by płacić.

szlaban02.jpg 


3 złote to opłata za parking za całą dobę. Osoby zatrzymujące się na parkingu do pół godziny, płacą 3 zł kaucji, którą mogą sobie odebrać, opuszczając teren szpitala. Jest z tym trochę zachodu i pewnie nie obejdzie się bez pewnych utrudnień, wszystko jednak, jak tłumaczy Grzegorz Lasak, z myślą o utrzymaniu porządku, o bezpieczeństwie pacjentów. Ma to wyeliminować niechcianych parkujących, którzy zostawiali samochody przy szpitalu i … ruszali na zakupy. Szlaban jest podobno umieszczony na tyle głęboko, że nie powoduje blokowanie ulicy Bohaterów Warszawy. Taka sytuacja zdarzyła się, jak tłumaczy kierownik Lasak, tylko raz, a była spowodowana… kontrolą trzeźwości przez policję.

szlaban01.jpg


Teraz, pod okiem czujnych pracowników i zamontowanych czterech kamer, nikt niepożądany niepostrzeżenie się na teren szpitala nie prześlizgnie. Przynajmniej takie jest założenie pomysłodawców. Szkoda tylko, że wraz z wprowadzeniem opłaty nie poprawił się stan przyszpitalnych parkingów, na których faktycznie jakoś ostatnio mniej aut. I tylko pozostaje pytanie, czy rzeczywiście jest to spowodowane faktem, że wjeżdżają tu osoby wyłącznie przyjeżdżające do szpitala, czy może nie zgadzający się na opłaty, zostawiają samochody gdzie indziej…


Pomysł z postawieniem szlabanu nie jest podobno pomysłem nowym. Przed laty jednak nie zdał egzaminu. Jak będzie tym razem?


/KR/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (85)
     

-ona (2012-10-17 20:58:31)

Szlaban jest podobno umieszczony na tyle głęboko, że nie powoduje blokowanie ulicy Bohaterów Warszawy.

nieprawda. skręcając z ulicy boh.warszawy zmieszcza się 2 auta i odrazu jest szlaban, korki będą a nie chce myśleć jak sytuacja będzie wyglądać w zimie.

- (2012-10-17 20:45:26)

Ciekawe jak ten pomysł oceni OLO.
Ja uważam, że to kretyński pomysł. Jakich profitów spodziewa się dyrekcja z tego rozwiązania i na ile polepszą one sytuację finansowa szpitala. Jakich inwestycji dokonała szanowna dyrekcja z opłat pobieranych do tej pory. O jakim bezpieczeństwie pacjentów i porządku bredzi pan Lasak. W kategorii porządek mieści się też odpowiednia gradacja spraw. Zacznijcie Panowie od porządku wewnątrz placówki. Tam macie jeszcze bardzo dużo do zrobienia.

- (2012-10-17 20:25:22)

Co z pracownikami w szczególności lekarzami też muszą płacić ?Czy maja abonament ?

-azx (2012-10-17 19:59:57)

Opłata nie dotyczy członków PSL i ich rodzin

- (2012-10-17 19:58:30)

Śmiech mnie ogarnia z - żałosne to jest!!! Coraz lepiej się dzieje! Żeby nawet pod szpitalem pobierali opłaty?!!!!!!!

-pacjent (2012-10-17 19:55:32)

Grzesiu L. jak tak będziesz postępował to nawet parkingowym nie zostaniesz a co dopiero B.....em. Ale to chyba dobrze

-Zeus (2012-10-17 19:23:04)

To jest naciąganie ludzi na koszty i co rano jest problem przejechania przez Boh- Warszawy bo są korki takiego czegoś nie powinno być pod szpitalem to skandal ta firma powinna zniknąć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- (2012-10-17 19:14:42)

Z auta nie musisz wysiadać podchodzi gość i daje kwit parkingowy z datą i nr. rej. pojazdu.Kasuje przy tym 3zł resztę też wydaje. Dobre pytanie co z niepełnosprawnymi którzy mają kartę parkingową, czy też muszą płacić?

- (2012-10-17 19:00:19)

co za cymbal wymyslil lokalicacje powinna byc budka przed szlabanem tak zeby kupujacy bilet nie musial wysiadac z samochodu jak i rowniez pracownik nie musi opuszczac budki

-niepelnosprawny umyslowo (2012-10-17 18:57:36)

co z niepelnosprawnymi ktorzy jada odwiedzic rodzine lub na badania nic nie jest napisane o osobach niepelnosprawnych . w innych placowkach jest bezplatny parking ale ciezko miejsce znajsc

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry