Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-17 18:03:28 (czytane: 24847) 
Na terenie buskiego szpitala pojawił się szlaban, który stoi na straży wszelkiego porządku. Teraz każdy, kto tu przyjeżdża, nie wjedzie, póki nie zapłaci 3 złotych.
Nie dotyczy to oczywiście pracowników, przedstawicieli firm farmaceutycznych mających podpisane umowy z szpitalem, a także, jak zapewnia Grzegorz Lasak Kierownik Działu Organizacyjno – Prawnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju, osób przyjeżdżających w nagłych wypadkach, które nie mają głowy ani czasu, by płacić.
3 złote to opłata za parking za całą dobę. Osoby zatrzymujące się na parkingu do pół godziny, płacą 3 zł kaucji, którą mogą sobie odebrać, opuszczając teren szpitala. Jest z tym trochę zachodu i pewnie nie obejdzie się bez pewnych utrudnień, wszystko jednak, jak tłumaczy Grzegorz Lasak, z myślą o utrzymaniu porządku, o bezpieczeństwie pacjentów. Ma to wyeliminować niechcianych parkujących, którzy zostawiali samochody przy szpitalu i … ruszali na zakupy. Szlaban jest podobno umieszczony na tyle głęboko, że nie powoduje blokowanie ulicy Bohaterów Warszawy. Taka sytuacja zdarzyła się, jak tłumaczy kierownik Lasak, tylko raz, a była spowodowana… kontrolą trzeźwości przez policję.

Teraz, pod okiem czujnych pracowników i zamontowanych czterech kamer, nikt niepożądany niepostrzeżenie się na teren szpitala nie prześlizgnie. Przynajmniej takie jest założenie pomysłodawców. Szkoda tylko, że wraz z wprowadzeniem opłaty nie poprawił się stan przyszpitalnych parkingów, na których faktycznie jakoś ostatnio mniej aut. I tylko pozostaje pytanie, czy rzeczywiście jest to spowodowane faktem, że wjeżdżają tu osoby wyłącznie przyjeżdżające do szpitala, czy może nie zgadzający się na opłaty, zostawiają samochody gdzie indziej…
Pomysł z postawieniem szlabanu nie jest podobno pomysłem nowym. Przed laty jednak nie zdał egzaminu. Jak będzie tym razem?
/KR/
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (85) |
- (2012-10-18 21:26:12)
chory pomysł z tym szlabanem, a czy szpital już jest prywatny? argument że ktoś parkuje pod szpitalem samochód i idzie na zakupy jest kiepski, na jakie zakupy w obrębie szpitala? idzie ktoś 2 km do sklepu i wraca z powrotem z zakupami pod szpital? bezsens? precz z szlabanem.
-K. (2012-10-18 19:12:41)
Odnośnie ludzi niepełnosprawnych z kartą parkingową - takowa własnie służy do takiego celu , że nie pobiera się od takich osób za parkingi. Przy wjeździe pracownik informuje zawsze o tym takiego pacjenta
-do MM (2012-10-18 14:30:31)
Twój wpis to wg. mnie klasyczny przykład myślenia urzędowego trepa, który pensje pobiera z naszych podatków a nas utrzymujących go petentów, tu pacjentów, ma głęboko w de! Myśląc tylko o czubku swojego nosa.
A w ogóle to najlepiej byłoby gdyby pacjenci wcale nie zawracali wam głowy, ze swoimi potrzebami jeździli gdzie indziej, a wy mielibyście święty spokój, kawa, herbatka i ploteczki od 7 do 15 no i pewna pensyjka co miesiąc!
I że tacy funkcjonują nadal, choć to już 22 lata po PRLu, tragedia!
Ciekaw jestem czy znajdzie się gdzieś prywatny właściciel dysponujący sklepem lub jak tu szpitalem, obok niego parkingiem z niewystarczającą dla pacjentów i personelu liczbą miejsc, zdecyduje jak tu, że szefostwo i pracownicy parkują w pierwszej kolejności i za darmo, a jego klienci- pacjenci, dzięki którym ten jego biznes ma się kręcić, muszą płacić 3 zł za parkowanie lub, nie mogąc sobie pozwolić na taki wydatek, parkować w różnych innych dziwnych miejscach.
Jeśli taki biznesmen się znajdzie, to gwarantuje, że splajtuje bardzo szybko.
Na takie podejście do klienta może pozwolić sobie tylko budżetówka, której ani logika ani ekonomia nie obowiązuje!
A czy 3 złote to mało czy dużo? Ostatnio słyszałem, że 3 zł to stawka za godzinę pracy u prywaciarza. Czy jest to więc mało? Czy to normalne, że pół godziny parkowania pod szpitalem żądają też 3 zł?
- (2012-10-18 13:40:21)
MYŚLĘ ŻE UCZNIOWIE SZKOŁY SOBIE TAM PARKOWALI ;) BYĆ MOŻE NAUCZYCIELE, CHOCIAŻ ONI MAJĄ PARKING NA TERENIE SZKOŁY
-MM (2012-10-18 13:25:20)
A moze warto byloby spytacpracownikow czy sa zadowoleni, bo mysle ze w wiekszosci sa. Moga spokojnie jechac do pracy i miec pewnosc ze beda mieli dogodne miejsce do zaparkowania. Ja sobie cenie niezmiernie ten komfort, ze nie musze polowac na miejsce... Poza tym nie moge sie dopatrzec minusow tej sytuacji dla szpitala. Mogl tak zrobic, zrobil, do tego zrobil zgodnie z prawem i odnosi korzysci, moze nie spektakularne, ale zawsze jakies, co w dzisiejszych czasach jest na wage zlota. Moze wielce oburzeni by na ta drugą stronę tez spojrzeli. A z tego co wiem (choc tu przyznam, nie wiem na pewno) zatrudnieni sa tam lokalni mlodzi ludzie, ktorzy zapewne by albo siedzieli na bezrobociu obciazajac nasze portwele, albo by czmychneli za granice.
- (2012-10-18 13:01:42)
No własnie nie wiem skad taka statystyka z tymi 100 zł. Tez mialam pisac, ze to nijak tyle nie wychodzi. Poza tym jest blad merytoryczny w tresci artykulu, bo 30 min mozna byc, ale jadac z chorym, nie do chorego. Jak sie cos pisze to moze warto by bylo merytorycznie sie dowiedziec dokladnie. A nie niepotrzebnie wzbudzac sensacje.
-sss (2012-10-18 12:56:33)
Do osoby która ma dziecko w szpitalu 2 tydzień i jest 100 zł w tył za parking : mnie wyszło 42 złote. Jak to możliwe?? Uważam,że dobrze jest. Chcąc podjechać do przychodni przy szpitalu nie było gdzie zaparkować. Nie wiem skąd tyle aut na parkingach przy szpitalu było, ale teraz jest wyraźnie mniej. Poza tym kilka miesięcy temu oba parkingi też były płatne i nikt tutaj sie nie rzucał. Teraz nagle wielki problem.... eh.
-Lasak zły kto ninny dobry (2012-10-18 12:41:56)
Teraz będzie taka prawidłowość. Lasak będzie tym złym, a kto inny dobry. Co ma Lasak do parkingu. Podobno ten dzierżawca parkingu to jakiś pan z Kielc i czyjś kolega. Druga sprawa. Panie Lasak niech się pan nie tłumaczy za decyzje dyrektora. Niech się pan nie daje wmanipulować.
- (2012-10-18 12:33:11)
To jest skandal!!!Co oni robią z nami!!!Z drugiej strony jestem ciekawa gdzie mozna robic zakupy parkujac przy szpitalu?!Z tego co wiem do Kauflanda jest dosc daleko a pozatym posiada piekny,duzy parking.Mileniewki tez ma parking co prawda duzo mniejszy ale latwiej zaparkowac na osiedlu i blizej.Zupelnie tego nie rozumiem.Lepiej niech Pan Lasak przyzna sie do czego tak naprawde ma to sluzyc bo nie mysle,ze wczesniejsza sytuacja tak bardzo utrudniala zycie pacjentom.
-.... (2012-10-18 12:23:12)
mam 2 tydzień dziecko w szpitalu ( na przepustce) codziennie rano 3 zł za wjazd na zastrzyk.... jestem w tył ok 100 zł za sam parking..... pogratulować pomysłu...
-lasak do nagrody Nobla (2012-10-18 11:20:00)
Nagrodę Nobla z ekonomi dostali Alvin E. Roth i Lloyd S.
za opracowanie metody, która w najbardziej efektywny sposób dopasowuje np. studentów do szkół, a dawców organów do potrzebujących. Proponuje dopisać Lasaka za najlepsze dostosowanie infrastruktury szpitala do potrzeb pacjentów
-TO SĄ WŁAŚNIE RZĄDY PO !!!!!!!!!!!!! (2012-10-18 11:18:23)
TYLKO KASA KASA KASA
-misiu (2012-10-18 11:03:57)
Opłaty to opłaty, zgadzam sie z władzami Buska i szpitala, nadmieniam jednak że jestem właścicielem prywatnej posesji i nie życze sobie aby na moje podwórko wchodzili inkasenci z rachunkami za wodą, gazem itd, jest to moja prywatna własność i prosze aby ww zakłady ustaliły terminy i godziny wizyt inkasentów oraz opłaty za naruszenie mojej prywatnośc, lub byli łaskawi i dzwonili do mnie w godzinach 16;00 a 16;10 w poniedziałki. Ludzie skoro oni moga to my też mamy prawa.
- (2012-10-18 09:08:49)
Nie bardzo rozumiem oburzenie. Mieszkam w Kielcach, gdzie wszedzie trzeba placic, moze stad nie zaskoczyla mnie oplata za parking.Wjezdzalam w zeszlym tyg, bede takze w tym. Z samochodu nie musialam wysiadac. Mili mlodzi chlopcy podeszli, wydali mi bilet, zaparkowalam sobie bez problemow. Stalam ze 2-3 godziny, bo zeszlo z zalatwianiem formalnosci - cudna polska papierologia - i nie musialam nic doplacac. Co wiecej, jak to w szpitalu musialam jechac dokupic cos cioci na pobyt w szpitalu i ponownie wjechalam na ten sam bilet, co w Kielcach jest rzadkością.
Co do korka to jak wjezdzalam nie bylo, ale bylam tylko raz wiec nie wiem jak jest zawsze. Az w tym tyg zwroce na to uwage...
-,...., (2012-10-18 08:43:44)
Ale skandal, tak może być tylko w Busku,...bezsens.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.