Dodane: MC Data: 2012-08-04 16:24:22 (czytane: 26912) 
W sobotę przed południem zadzwonił do nas oburzony czytelnik z informacją, że staw przy ul. Stawowej zasłany jest śniętymi rybami. Pojechaliśmy na miejsce. Już z daleka przywitał nas niesamowity odór.
To co zastaliśmy na miejscu przerosło nasze wyobrażenia. Po piątkowych upałach na brzegu kałuży, jaka została ze stawu, z którego wykonawca robót rewitalizacyjnych spuścił wodę, leżało setki śniętych ryb. Woda została spuszczona ok. trzy tygodnie temu.


Czy to możliwe, że nikt nie pomyślał o rybach i innych zwierzętach żyjących w tym stawie?
Przy dopływie świeżej wody ze strumyka zasilającego staw aż kłębiło się od ryb, które próbowały jakoś przetrwać w niedotlenionej wodzie.



Okoliczni mieszkańcy wpadli na pomysł prowizorycznego przymknięcia tamy i podniesienia poziomu wody.


Zatelefonowaliśmy do Burmistrza. Burmistrz niezwłocznie uruchomił służby komunalne i wraz z zastępcą przybył na miejsce zdarzenia, aby osobiście pokierować akcją.
Akcja oczyszczania zbiornika trwała do późnych godzin wieczornych.
Służby komunalne z pomocą strażaków z JRG Zbludowice oczyściły staw ze
śniętych ryb i odłowili pozostałe.






Woda ze stawu została spuszczona ze względu na prace w ramach projektu zagospodarowania Zimnych Wód oraz terenu przy ul. Stawowej w Busku-Zdroju. Rewitalizację prowadzi Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe "ADMA"- bis sp. j. oraz "ADMA" Zakład Remontowo-Budowlany ze Staszowa.
Zadanie obejmie też oczyszczenie zbiornika wodnego przy ul. Stawowej oraz uregulowanie jego linii brzegowej. Termin zakończenia prac planowany jest w grudniu br.
/MC/
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (39) |
-- (2012-08-06 10:22:46)
Było ogłosić a wiedkarze odłowiliby rypkii na Radzanowskie łoziero zapuścili albo pod las czy do Nidy.Dziękowaliby za to dobrodziejstwo długo i soczyście. Stało się i już.Pytanie brzmi dla czego i czy naprawdę warto takie g.... ruszać posprzątać powinni winni i tyle.
-wiesia:-) (2012-08-06 09:02:41)
a Władzia wstęgi przecina,biznesy rozkreca,parkingi robi pod "siebie"-....cała "Gama" fachów w rękach...
-wiesia:-) (2012-08-06 08:56:54)
kanalizacje mamy nowa i przyłacze wodociagowe :) co troche awaria,a z rur co troche woda jak ze stawu leci,ale kogo to obchodzi?odkopią -zakopią,zarobią... hihihi...trzeba sie na skałki wynosic póki tam jeszcze czysta leci...
-Obserwator Rzeczy Ulotnych (2012-08-06 02:44:30)
Cóż powiedzieć w tym temacie.
Już ktoś wspomniał, że nic się nie da zrobić bo ktoś piszący specyfikację w UMIGu napisał: "oczyścić staw" ale skąd (mój Boże) mógł wpaść na pomysł dopisania: "a ryby wyłowić i przenieść do innego akwenu" jak on ryby to tylko zna z filetów panierowanych z Biedronki.
No skąd?
Mój Boże.
No skąd?
To prosty człowiek, on nie chciał ale go wsadzili na takie stanowisko i cóż?
No cóż?
Ryby pozdychały to ich sprawa. Mogły nie zdychać. Wszak tlenu nikt im nie zabrał. No, może dał trochę za dużo, ale przecież od przybytku głowa nie boli.
Bur mistrz lansik nad bajorem zrobił i wrócił na grzędę. Ale smród tam był. Mówię pani, pani Zosiu.
Teraz poważne pytanie do Władzi: Czy firma wygrywająca przetarg zostanie obciążona kosztami akcji strażaków? czy ta bida z UMIGu pisząca specyfikację?
Z "dobrze poinformowanych źródeł" wiem, że Władzia czyta komentarze.
Zatem?: ...
- (2012-08-06 01:35:35)
miasto rzadzone jest przez idiotow i trgo nie zmienimy i nawet nowa wladza tego nie zmieni bo jak mozna wybrac na taki urzad najpierw nauczyciela a teraz wielkiego prezeza pssu co za wyborcow mamy nawet zwykly kowalski predzej poradzil by sobie z utrzymaniem porzadku w tym busku nikt nie mysli i najgorsze jest to ze nikt nie ponosi odpowiedzialnosci za takie bezmyslne zachowanie Gdzie byl inspektor nadzoru ktory bierze za nic nie robienie tak wielkie pieniadze bo przeciez 9400zl nikomu z nieba nie skapnie a wykonawca siemu warty nie ma nawet koparki by sobie z tym czyszczeniem stawy poradzic drama i to jeszcze ze staszowa jakby w busku nie bylo firm ktore moglyby to zrobic oczywiscie najwazniejszym kryterium wyboru oferty jest cena szkoda ze pozniej nikt sie nie przejmuje ze cos jest zle zrobione od burmistrza po sprzataczke w tym urzedzie wszystkich bym zwolnil ludzie zupelnie nie kompetetni ktorzy biora grube pieniadze za pierdzenie w stolki Gdzyby nie mieszkancy to niedalo by sie kolo tego stawu nawet przejsc taki smrud panuje na ul. stawowej Burmistrz faktycznie przyjechal na miejsce ale tylko po to by sie pokazac nie potrafiac nic zalatwic Porazka naprawde moze wkoncu ludzie zmadrzeja i w koncu wybiora dobrych ludzi do rzadzenia tym malym zaniedbanym miastem
-buszanin z dalmacji (2012-08-05 23:11:17)
te martwe ryby winny byc symbolem głupoty i analfabetyzmu ,,pana" burmistrza .Czegosie nie dotknie to spitoli.Przykład al. Mickiewicza już dwa lata rozkopana .Czy na logikę burmistrzu nie można było zrobić najpierw jedną stronę przechodnią a dopiero brać sie za druga strone a tu gdzie majster staje tam w tym dniu układają kostkę .Ludzie to już o pomstę do nieba prosi jak długo ten ,, człowiek" będzie wraz ze swoją ekipą przynosił wstyd naszemu miastu .PORA TEGO FIRCYKA POGONIĆ NA CZTERY WIATRY DOŚĆ WSTYDU DLA MIASTA
- (2012-08-05 23:00:55)
ludzie...dajcie na luz...bez przesady z tymi rybkami...myślałby kto jacy to ekolodzy się odezwali...tyle przecież w Busku się dzieje a Wam wieśniaki trudno dogodzić, bo Wy tylko narzekać potraficie...TROCHĘ POZYTYWNEGO PODEJŚCIA DO ŻYCIA BUSZCZANIE!!!
- (2012-08-05 22:40:55)
ten komis samochodowy pod basenem to pan Ragan prowadzi?
-verka (2012-08-05 21:59:04)
mysle ze pasowałoby sie za to dziadostwo wziac....
-verka (2012-08-05 21:51:08)
...powycinali drzewa,na Kopernika ciemno jak w ....że zęby można powybijac.Ze skałek chcą zrobić ogródek z betonu i szałasy dla bezdomnych bo raczej zaden kur".."acjusz tam nie doleci.Niedługo zamiast sarenek i ptactwa to tylko szczury nam w miescie zostaną bo wyłąza z kazdej dziury...
-handlarz szrotem (2012-08-05 21:49:34)
no komis pod basenem jest podobno najdrozszy w busku.za wstawienie auta na plac placisz slono w $
- (2012-08-05 20:13:45)
ja juz widze zagospodarowane zimne wody teraz niech zrobia te stawu basen przeciw pozarowy napewno wybetonuja brzegi powycinaja drzewa do okola i bedzie pieknie ze az pala zmieknie
-jakub (2012-08-05 17:29:11)
a ja mam pytanie z innej beczki chcialem pare samochodow wstawic do komisu ale za duze koszty moze kto wie czy komis samochodowy na parkingu przy basenie jest bardzo drogi czy mozna uzyskac niska cene prosze o informacje pilne
-olo (2012-08-05 14:17:39)
Ciekawi mnie czy w przyszłym tygodniu ktoś z magistratu umieści na tym portalu informację wyjaśniającą opisywane zdarzenie. Tak być powinno bo portal jest dośc licznie uczęszczany. Tak prawdopodobnie nie będzie bo styl funkcjonowania buskiej władzy nie zakłada posługiwania się tym medium. Zobaczymy
-Naftaliniorz (2012-08-05 13:01:34)
Widać że nadole Beczułka koło baszty jest :)
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.