swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Śnięte ryby w stawie przy ul. Stawowej w Busku-Zdroju. Akcja oczyszczania zbiornika trwała do późnych godzin wieczornych. (foto)

Dodane: MC Data: 2012-08-04 16:24:22 (czytane: 26914)  Wersja do druku

W sobotę przed południem zadzwonił do nas oburzony czytelnik z informacją, że staw przy ul. Stawowej zasłany jest śniętymi rybami. Pojechaliśmy na miejsce. Już z daleka przywitał nas niesamowity odór.

To co zastaliśmy na miejscu przerosło nasze wyobrażenia. Po piątkowych upałach na brzegu kałuży, jaka została ze stawu, z którego wykonawca robót rewitalizacyjnych spuścił wodę, leżało setki śniętych ryb. Woda została spuszczona ok. trzy tygodnie temu.

staw_stawowa_01.jpg

staw_stawowa_02.jpg



Czy to możliwe, że nikt nie pomyślał o rybach i innych zwierzętach żyjących w tym stawie?
Przy dopływie świeżej wody ze strumyka zasilającego staw aż kłębiło się od ryb, które próbowały jakoś przetrwać w niedotlenionej wodzie. 

staw_stawowa_03.jpg

staw_stawowa_05.jpg

staw_stawowa_06.jpg



Okoliczni mieszkańcy wpadli na pomysł prowizorycznego przymknięcia tamy i podniesienia poziomu wody.

 staw_stawowa_07.jpg

staw_stawowa_04.jpg




Zatelefonowaliśmy do Burmistrza. Burmistrz niezwłocznie uruchomił służby komunalne i wraz z zastępcą przybył na miejsce zdarzenia, aby osobiście pokierować akcją.

Akcja oczyszczania zbiornika trwała do późnych godzin wieczornych. Służby komunalne z pomocą strażaków z JRG Zbludowice oczyściły staw ze śniętych ryb i odłowili pozostałe.

staw_stawowa_16.jpg

staw_stawowa_10.jpg

staw_stawowa_17.jpg

staw_stawowa_12.jpg

staw_stawowa_18.jpg



Woda ze stawu została spuszczona ze względu na prace w ramach projektu zagospodarowania Zimnych Wód oraz terenu przy ul. Stawowej w Busku-Zdroju.  Rewitalizację prowadzi Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe "ADMA"- bis sp. j. oraz "ADMA" Zakład Remontowo-Budowlany ze Staszowa.

Zadanie obejmie też oczyszczenie zbiornika wodnego przy ul. Stawowej oraz uregulowanie jego linii brzegowej. Termin zakończenia prac planowany jest w grudniu br.

 /MC/

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (39)
     

-glos sumienia (2012-08-05 11:56:55)

jak Ci to nie przeszkadza daj adres to Ci podrzucimy kilka zdechlych rybek i zobaczymy jaki bedziesz kozak

- (2012-08-05 11:25:02)

łoj, ale sie narobilo,wielkie larum,zajmijcie się czyms innym nie tylko krytyką

-nagrodzony czajnikiem (2012-08-05 00:30:54)

Ja pier...Tak to jest jak wiocha u władzy siedzi,padła gadzina ,a co taaam,troszke posmierdzi i przestanie.

-ja pieodle (2012-08-04 23:08:10)

wybierz jeszcze raz ptaszka na gospodarza ,przeciez to kukielka. Jak to miasto jest rzadzaone ?? to chyba najgorszy burmistrz w dziejach Buska!!

- (2012-08-04 23:02:18)

Zeby obwiniac wykonawce trzebaby poznac czy w specyfikacji przetargu bylo odlowienie ryb. Jezeli nie to wykonawca ma "czyste" rece a sprawe zawalil magistrat. Nie pierwszy raz

-promilek (2012-08-04 22:28:34)

Panie Burmistrzu. I Pan uważa się za gospodarza, godnego piastowania tak odpowiedzialnego stołka. Jak po nosem wam takie g... się pojawia. Zastanawia mnie tylko jedno co mieszkańcy robili do tej pory. Bo chyba nie chodzili na rybki, tylko że było ich tak dużo że nie zdążyli odłowić. Burmistrz z podległymi pracownikami dali ciała, ale i okoliczni mieszkańcy też, bo jak można pozwolić żeby mięsko się gotowało zamiast smażyć na patelni. Masakra Buszczanie, jak mają kuracjusze do was przyjeżdżać jak nie umiecie zadbać o mały zbiornik.
Szkoda pisać Kowalski mając tak mały staw by lepie sobie poradził z gospodarowaniem, niż cała okolica. Wszyscy teraz cwaniaki, a gdzie byliście jak wodę spuszczali.

- (2012-08-04 21:55:03)

Świetnie darmozjady z magistratu, świetnie barany ! A "burmistszcz" ni mioł czasu bo se koszule na święto ogóra prasuje

-xyz (2012-08-04 19:42:48)

ktoś z magistratu nadzoruje te prace czy jak zwykle, winnego nie ma.

-przemek (2012-08-04 19:04:24)

ale durnie szkoda gadać!! dziady!! niech płacą i zarybiają staw oraz inne!! no głupota!!! trzeba było odłowić i wrzucić gdzie indziej;/ ale pseudo inwestorom nie chce sie mysleć.... jak najdalej z tego buska bo to co sie robi to jest skandal.. policja lapie za wdepniecie jedna noga na ulice ehhh...

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry