swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Śnięte ryby w stawie przy ul. Stawowej w Busku-Zdroju. Akcja oczyszczania zbiornika trwała do późnych godzin wieczornych. (foto)

Dodane: MC Data: 2012-08-04 16:24:22 (czytane: 26913)  Wersja do druku

W sobotę przed południem zadzwonił do nas oburzony czytelnik z informacją, że staw przy ul. Stawowej zasłany jest śniętymi rybami. Pojechaliśmy na miejsce. Już z daleka przywitał nas niesamowity odór.

To co zastaliśmy na miejscu przerosło nasze wyobrażenia. Po piątkowych upałach na brzegu kałuży, jaka została ze stawu, z którego wykonawca robót rewitalizacyjnych spuścił wodę, leżało setki śniętych ryb. Woda została spuszczona ok. trzy tygodnie temu.

staw_stawowa_01.jpg

staw_stawowa_02.jpg



Czy to możliwe, że nikt nie pomyślał o rybach i innych zwierzętach żyjących w tym stawie?
Przy dopływie świeżej wody ze strumyka zasilającego staw aż kłębiło się od ryb, które próbowały jakoś przetrwać w niedotlenionej wodzie. 

staw_stawowa_03.jpg

staw_stawowa_05.jpg

staw_stawowa_06.jpg



Okoliczni mieszkańcy wpadli na pomysł prowizorycznego przymknięcia tamy i podniesienia poziomu wody.

 staw_stawowa_07.jpg

staw_stawowa_04.jpg




Zatelefonowaliśmy do Burmistrza. Burmistrz niezwłocznie uruchomił służby komunalne i wraz z zastępcą przybył na miejsce zdarzenia, aby osobiście pokierować akcją.

Akcja oczyszczania zbiornika trwała do późnych godzin wieczornych. Służby komunalne z pomocą strażaków z JRG Zbludowice oczyściły staw ze śniętych ryb i odłowili pozostałe.

staw_stawowa_16.jpg

staw_stawowa_10.jpg

staw_stawowa_17.jpg

staw_stawowa_12.jpg

staw_stawowa_18.jpg



Woda ze stawu została spuszczona ze względu na prace w ramach projektu zagospodarowania Zimnych Wód oraz terenu przy ul. Stawowej w Busku-Zdroju.  Rewitalizację prowadzi Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe "ADMA"- bis sp. j. oraz "ADMA" Zakład Remontowo-Budowlany ze Staszowa.

Zadanie obejmie też oczyszczenie zbiornika wodnego przy ul. Stawowej oraz uregulowanie jego linii brzegowej. Termin zakończenia prac planowany jest w grudniu br.

 /MC/

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (39)
     

- (2012-08-22 16:05:35)

Co dalej z tym IP

- (2012-08-12 23:31:17)

Może te ryby padnięte hurtownia SAWA przerobi na filety....

-super (2012-08-10 07:00:59)

drzewa wyciąć, ryby wydusić,ptaki wystrzelać

-pochwała (2012-08-10 06:58:54)

słuszny kierunek przyjęła nasza władza

- (2012-08-09 08:22:37)

Obojetnego na niedole zwierzat i ludzka niedola nie wzruszy

- (2012-08-08 21:18:08)

To parking przy pływalni ma jakieś godziny urzędowania?
Co do wystawienia kartki sprzedaży auto owszem można sobie z nią jeździć i parkować, ale wydaje się że właściciela celowo tam parkują gdyż to najlepsze miejsce widokowo-reklamowe i wątpię by właściciele tychże aut pracowali gdzieś w pobliżu, zresztą to nieważne. Ważne jest by urzędnicy ze skarbówki skontrolowali handlujących czy prowadzą sprzedaż zgodnie z prawem. Czy nie tylko potrafią korzystać z miejsc przygotowanych z budżetu gminy, czy potrafią również łożyć na ten np parking podatki :)

- (2012-08-08 20:29:56)

aleśmy doczekali i wybrali. Tęsknię za mądrością i kulturą, która była. A przede wszystkim uczciwością.

-komis? przy takich cenach? (2012-08-08 09:48:19)

parking przy basenie jest parkingiem miejskim, i nikt mnie w godzinach urzędowania z niego nie wygoni. Kartkę w szybie wolno mi wstawić. Gdybyscie byli tańsi ze swoimi komisami, to bym wstawił do Was. Ale Was stać tylko na głupie wpisy.

- (2012-08-07 23:27:34)

Ciekawe po co wyskakuje to IP?

-wedkarz (2012-08-07 23:19:07)

Skoro nie ma prawdziwego GOSPODARZA ktory by potrafil sie zaopiekowac tym stawem!To czas najwyzszy aby PZW wpusil w przyszlym roku wiosna ryby tak jak bylo dawniej i po problemie.

-ja (2012-08-07 12:59:37)

nic ludzie nie myślą.
skoro jeszcze rybki były żywe to szybciutko grila rozpalamy i imprezka się kręci. wyżerka dla całej ulicy stawowej i nie tylko.
i tak zauważmy jakie zyski budżet państwa miałby z takiej imprezy 1.węgiel drzewny rozpałka (VAT i inne podatki)
2.przyprawa dla ryb (jak wyżej)
3.ktoś nie lubi ryb to musi kupić kiełbaskę musztardę ketchup (jak wyżej)
4.alkohol i inne napoje (jak wyżej plus akcyza)
5.włączamy muzykę (prąd)(jak wyżej)
6.przy alkoholu różne dziwne rzeczy ludziom do głowły przychodzą i może zdarzyć się że z tej okazji przyrost naturalny się zwiększy (wyprawka dla dziecka, opłata za chrzciny itp.)
Ile mógł zarobić skarb państwa przy takim zdarzeniu gby ludziom chciało się trochę pobawić.
A tak to same koszty
1. straż ciekawe kto zapłaci za akcję
2. koszty związane z przyjazdem burmistrza
3. widzę na zdjęciach koparkę z komunalki. kolejny koszt za który nikt nie zapłaci.
LUDZIE TAKA IMPREZA WAS OMINĘŁA.
Na koniec dla tych co nie myślą.
To co przeczytaliście jest satyrą.

-Zdzicho (2012-08-06 21:54:29)

Wyzynaja ryby potem bedziemy my.

-xyz (2012-08-06 12:51:24)

Ryby to kręgowce a zatem obejmuje je ustawa o ochronie zwierząt, w takim razie sprawą powinna zająć się prokuratura. Mam już dosyć totalnej głupoty ludzi rządzących w samorządach czyli rolników, nauczycieli, i ich kolesi.

-- (2012-08-06 10:28:13)

A straż miejska nie dostrzegła- bidule?.Komunalni nie zauwazyli -szef nie polecił.Mieszkańcy gdzie byli .Dwu Burmistrzom spokój zakłócono jeden to chyba nawet rypki łapie.

-sv (2012-08-06 10:23:08)

brawa dla gamoni ktorzy na odcinku 100m na prostej drodze zrobili 2x swiatla i przedewszystkim za skoordynowanie tych swiatel tak ze na pierwszych z czerwonego zmienia mi sie na zielone ruszam i na 2 lapie mnie czerwone....

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry