swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Fundusze unijne zostaną wykorzystane przy komunalizacji buskiego uzdrowiska.

Dodane: MC Data: 2012-07-20 15:43:12 (czytane: 21301)  Wersja do druku

30 milionów złotych musi zainwestować samorząd województwa, by skomunalizować uzdrowisko Busko Zdrój. Zdaniem świętokrzyskiego posła PSL i byłego członka Zarządu Województwa Marka Gosa takich pieniędzy nie ma na ten cel w budżecie regionu, ale można pozyskać je z Unii Europejskiej.

Poranny gość Radia Kielce ma nadzieję, że w przypadku komunalizacji uda się także rozwiązać sprawę spodziewanych przez Ministerstwo Skarbu zysków ze sprzedaży. W skali 7 uzdrowisk ma to być 125 mln złotych. Marek Gos stwierdził, że przy przejęciu majątku przez samorząd, nie powinno być twardych rozliczeń. Zdaniem  posła  bez względu na to, czy samorząd regionalny przejmie uzdrowisko, czy zostanie ono sprywatyzowane,  zatrudnione tam osoby,   nie powinny się raczej obawiać  utraty miejsc pracy.

Marek Gos zaprzeczył, że zainteresowanie ludowców obroną sanatoriów wynika z tego, że zatrudnionych jest tam wiele osób na stanowiskach kierowniczych związanych ze Stronnictwem. Dyrektorem Buskiego  Uzdrowiska jest Wojciech Legawiec, który sympatyzuje z PSL.

Uzdrowisko w Busku Zdroju znalazło się na liście firm do prywatyzacji. Rząd chce zostawić w swoim ręku tylko jedno uzdrowisko  Krynicę  Zdrój. Pozostałe mają być sprzedane. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Busko i Ciechocinek mogą zostać  skomunalizowane.

Renata  Morąg
Więcej na: www.radio.kielce.plRadio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 

 

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (49)
     

- (2012-07-20 22:00:38)

Wsadzą fundusze w komunalizację, potem sprzedadzą za krocie.. sprytne

- (2012-07-20 21:28:58)

Do poniżej:
Do prywatnego przedsiębiorstwa przynajmniej JA nie będę dokładał. A taki twór jest utrzymywany czy zarabia czy nie. Ponadto nie bardzo u prywatnego widzę przerost zatrudnienia na stanowiskach kierowniczych i wydaje mi się że kompetencje są na wyższym miejscu przy przyjmowaniu do pracy niż w omawianym przypadku. I żeby daleko nie sięgać z Uzdrowiska zwolniono informatyka a zatrudniono nowych (nie jednego) natomiast na program do obsługi recepcji był ogłoszony przetarg, jakby zespół informatyków takiego programu nie potrafił napisać...

-jakiś idiota napisał żę (2012-07-20 21:11:17)

jak by bylo prywatne to by nie bylo starej kliki w sumie tak ale jak by był prywaciarz to on moze to nawet zburzyć bo to jest jego i nie ma zadnej kontroli a nawet jak beda robili przekrety to mozna ich z tamtad usunąc bo to jest miasta a prywaciarz jak obsadzi swoimi kumplami to sie mu nic absolutnie nie zrobi więc kazdy kto ma oleju w glowie wie ze to jest moze nie najlepsze rozwiazanie ale najbezpieczniejsze z punktu widzenia ekonomicznego dla nas buszczan

- (2012-07-20 20:40:31)

Tylko niepoważni ludzie oczerniają innych.

- (2012-07-20 20:36:54)

STOP PRYWATYZACJI!!!!!!!!!!!!

- (2012-07-20 20:35:39)

Trzymam kciuki za Pana Prezesa i Uzdrowisko!!!

- (2012-07-20 20:34:21)

Złote jaja to są na grzędzie ludzie dajcie sobie spokój. o każdy z was można by było coś powiedzieć:)

-Xerox (2012-07-20 20:24:17)

"Jarosław Kalinowski 691 490 149 Żelichowski 600800195 Chcecie roboty to dzwońcie. Żelichowski powiedział, że jego syn pracuje gdzie chce. Możecie pracować gdzie chcecie, Żelichowski spełnia marzenia." - znalezione w sieci. A może ktoś ma numer do marszałka Jarubasa? Skoro bratu załatwił w Busku pracę, bo miał za daleko do Kielce to i może innym pomoże :]

- (2012-07-20 20:21:57)

A jakie te złote jajka są?

-DOBRZE ŻE NIE SPRYWATYZOWALI TO BY BYŁO NAJGORSZE ROZWIĄZANIE (2012-07-20 20:18:48)

TYLKO IDIOCI BY SPRYWATYZOWALI KURĘ ZNOSZĄCĄ ZŁOTE JAJA CO DO PSL I PO TO JEDNA ZŁODZIEJSKA KLIKA

- (2012-07-20 20:18:04)

Co za głupoty gadacie dajcie spokój tym ludziom.

-Sprawiedliwy (2012-07-20 20:16:31)

Najgorsza właśnie jest komunalizacja, bo zysk jaki wypracuje Uzdrowisko będzie zjadany przez urzędasów z województwa w postaci premii i nagród. A poza tym cały czas będzie to siedlisko kolesiostwa i spadochroniarzy z nastepujących po sobie ekip rządzących. Dlatego tylko mądra prywatyzacja z mądrym inwestorem ma sens. Uzdrowisko ma potencjał i może go w pełni wykorzystać. I pozostaje kwestia ceny. Nie oszukujmy się... Samo buskie Uzdrowisko warte jest te 125mln albo i więcej! Dlatego jeżeli minister chce upchnąć taką perełkę za grosze (mówi się o 30-40mln), to ja składam wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa za działanie na szkodę Skarbu Państwa!

- (2012-07-20 20:12:21)

Faktycznie God może w ścianę walnąć z byka, ale ma dużą głowę to i ściana musi być solidna

- (2012-07-20 20:10:13)

Najlepszy przykład komunalizacji jest w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej:

Wojciech Legawiec - przewodniczący Rady Nadzorczej


Wojciech Radej - członek Rady Nadzorczej


Józef Żurek - członek Rady Nadzorczej

Więc widać po co Uzdrowisko chcą skomunalizować. Przecie w PSL jest wielu działaczy do upchnięcia na miejscu by nie musieli do pracy dojeżdżać za daleko. Po drugie komunalne to niczyje, ten kto przy władzy będzie rządził i upychał swoich.
Co do pana Gosa posła z Kielc który tylko dzięki Jarubasowi wszedł do sejmu gdyż był drugi na liście a jak wiadomo marszałek zrezygnował to wystarczy posłuchać jego elokwencji w internecie. Obraz posła wyrysuje się sam i niech nie kłamie, bo Legawiec nie tylko sympatyzuje z PSL lecz od początku jest bardzo blisko PSL.

-Frodo (2012-07-20 19:58:05)

Pan Gos powinien wziąść duży rozbieg i uderzyć w ścinę tą ZSL głową

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry