swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Fundusze unijne zostaną wykorzystane przy komunalizacji buskiego uzdrowiska.

Dodane: MC Data: 2012-07-20 15:43:12 (czytane: 21302)  Wersja do druku

30 milionów złotych musi zainwestować samorząd województwa, by skomunalizować uzdrowisko Busko Zdrój. Zdaniem świętokrzyskiego posła PSL i byłego członka Zarządu Województwa Marka Gosa takich pieniędzy nie ma na ten cel w budżecie regionu, ale można pozyskać je z Unii Europejskiej.

Poranny gość Radia Kielce ma nadzieję, że w przypadku komunalizacji uda się także rozwiązać sprawę spodziewanych przez Ministerstwo Skarbu zysków ze sprzedaży. W skali 7 uzdrowisk ma to być 125 mln złotych. Marek Gos stwierdził, że przy przejęciu majątku przez samorząd, nie powinno być twardych rozliczeń. Zdaniem  posła  bez względu na to, czy samorząd regionalny przejmie uzdrowisko, czy zostanie ono sprywatyzowane,  zatrudnione tam osoby,   nie powinny się raczej obawiać  utraty miejsc pracy.

Marek Gos zaprzeczył, że zainteresowanie ludowców obroną sanatoriów wynika z tego, że zatrudnionych jest tam wiele osób na stanowiskach kierowniczych związanych ze Stronnictwem. Dyrektorem Buskiego  Uzdrowiska jest Wojciech Legawiec, który sympatyzuje z PSL.

Uzdrowisko w Busku Zdroju znalazło się na liście firm do prywatyzacji. Rząd chce zostawić w swoim ręku tylko jedno uzdrowisko  Krynicę  Zdrój. Pozostałe mają być sprzedane. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Busko i Ciechocinek mogą zostać  skomunalizowane.

Renata  Morąg
Więcej na: www.radio.kielce.plRadio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 

 

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (49)
     

- (2012-07-20 19:34:46)

Zaufajmy Unii

- (2012-07-20 18:04:06)

psy z psl na łańcuchy i do budy!!!!!!!!!

- (2012-07-20 17:38:39)

Ja wierze tylko uczciwym ludziom!!!

- (2012-07-20 17:37:43)

Prywatyzacja to najgorsze co mogło by się stać dla Buska

- (2012-07-20 17:34:50)

PSL GÓRĄ!!!!!!!!!!!!!!!!

- (2012-07-20 17:33:51)

popatrzcie jak wygląda mgzk w busku i komunalizujcie. bedą kierowniki z jedynie słusznej partii a jak czysto w mieście

-icek z izraela (2012-07-20 17:27:24)

i tak bedą wasze ulice a moje kamienice

-precz (2012-07-20 17:25:09)

z komun(alizacją),precz z psl ,precz z PO i precz z żydostwem

- (2012-07-20 17:23:28)

Tylko komunalizacja nas uratuje.

-prywatyzacja... (2012-07-20 17:22:05)

i jeszcze raz prywatyzacja.Jeszcze nie wiecie że z komunalizacją idą podwyżki podatków lokalnych,a ja nie mam zamiaru finansować aferzystów z PSL

- (2012-07-20 17:21:26)

Buskooo!!!

-brat marszałka zast dyrektora PUP (2012-07-20 17:16:42)

Bo miał daleko do prac
PSL z województwa świętokrzyskiego zrobił folwark

- (2012-07-20 17:11:14)

Połączmy się wszyscy i walczmy o nasze Uzdrowisko zamiast się dzielić i szykanować

- (2012-07-20 17:07:51)

WALCZMY O NASZE UZDROWISKO

- (2012-07-20 17:01:16)

Mówimy stanowcze TAK komunalizacji!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry