swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Fundusze unijne zostaną wykorzystane przy komunalizacji buskiego uzdrowiska.

Dodane: MC Data: 2012-07-20 15:43:12 (czytane: 21303)  Wersja do druku

30 milionów złotych musi zainwestować samorząd województwa, by skomunalizować uzdrowisko Busko Zdrój. Zdaniem świętokrzyskiego posła PSL i byłego członka Zarządu Województwa Marka Gosa takich pieniędzy nie ma na ten cel w budżecie regionu, ale można pozyskać je z Unii Europejskiej.

Poranny gość Radia Kielce ma nadzieję, że w przypadku komunalizacji uda się także rozwiązać sprawę spodziewanych przez Ministerstwo Skarbu zysków ze sprzedaży. W skali 7 uzdrowisk ma to być 125 mln złotych. Marek Gos stwierdził, że przy przejęciu majątku przez samorząd, nie powinno być twardych rozliczeń. Zdaniem  posła  bez względu na to, czy samorząd regionalny przejmie uzdrowisko, czy zostanie ono sprywatyzowane,  zatrudnione tam osoby,   nie powinny się raczej obawiać  utraty miejsc pracy.

Marek Gos zaprzeczył, że zainteresowanie ludowców obroną sanatoriów wynika z tego, że zatrudnionych jest tam wiele osób na stanowiskach kierowniczych związanych ze Stronnictwem. Dyrektorem Buskiego  Uzdrowiska jest Wojciech Legawiec, który sympatyzuje z PSL.

Uzdrowisko w Busku Zdroju znalazło się na liście firm do prywatyzacji. Rząd chce zostawić w swoim ręku tylko jedno uzdrowisko  Krynicę  Zdrój. Pozostałe mają być sprzedane. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Busko i Ciechocinek mogą zostać  skomunalizowane.

Renata  Morąg
Więcej na: www.radio.kielce.plRadio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 

 

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (49)
     

-Lolek (2012-07-24 12:47:33)

Dziadostwo, i do tego brzydkie. Prywatyzować, może komuś będzie się chciało zadbać.

- (2012-07-22 16:07:28)

STOP PRYWACIARZOWI!!!!

- (2012-07-22 16:06:47)

nasze uzdrowisko!!!!!!!

- (2012-07-22 16:06:25)

nasze uzdrowisko!!!!!!!

- (2012-07-22 09:04:37)

śprywatyzować spóldzielnię mieszkaniowa a nie Uzdrowisko.

- (2012-07-22 09:04:11)

śprywatyzować spóldzielnię mieszkaniowa a nie Uzdrowisko.

- (2012-07-22 09:03:05)

Stop prywatyzacji!!!!!!!!!!!!

- (2012-07-22 09:02:13)

Modlę się żeby spry, a ni8e uzdrowisko.uwatyzowali spółdzielnię mieszkaniową.

-SŁUP SŁUPEM SŁUPA POGANIA (2012-07-21 20:45:21)

I ZOBACZYCIE ZE ZARAZ USUNĄ JEDEN JUŻ USUNĘLI
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

-a (2012-07-21 16:47:41)

walczmy o nasze uzdrowisko

-olo (2012-07-21 14:55:08)

Poseł Gos o dyrektorach z PSL: a co w tym złego? Wypowiedż już po dymisji Sawickiego i dotyczyła dyrektorów trzech kieleckich szpitali: SCO, Czerwonej Góry i dziecięcego. Poseł Gos, to warto przypomnieć, objał mandat po rezygnacji Jarubasa. Zasaiada ten poseł w radach nadzorczych kilku szpitali. Zasiada tam wnosząc zapewne wiele wiedzy i doświadczenia jako że jest to fachowiec czyli inżynier rolnik
Warto śledzić losy buskiego uzdrowiska bo moga one / te losy/ okazać się mało łaskawe dla busczan a bardzo łaskawe dla kilku czy kilkunastu osób. Afera w instytucjach podległych ministrowi rolnictwa, jak wynika z cytowanej wypowiedzi posła Gosa, jakoś nie odstrasza amatorów łatwej pracy.

- (2012-07-21 09:17:04)

To oni chcą sprzedać za 30 mln? Przecież to są śmieszne pieniądze. Przy tej wycenie to ktoś się walnął o kilkadziesiąt mln.

-Stachu picuar (2012-07-20 22:59:27)

słyszałem ze obok stawu niemieckiego ma byc budowany SKATE PARK radny dziś chodził po osiedlach i zbierał podpisy

-Koziołka Matołka (2012-07-20 22:39:24)

Oddać peeselu uzdrowisko, już na koziołku matołku zrobili interes. beeee

-mat (2012-07-20 22:32:39)

Litości.Kiedy nauczycie się poprawnie pisać nazwę Busko-Zdrój? Wstyd,strona dotycząca naszego miasta i taki błąd. W ogóle poziom pisowni na tym portalu jest żenujący!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry